Skocz do zawartości

licencjat a wyższe wykształcenie

wróć do serwisu Kadry 41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ewka

Guest_ewka
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 11:23

Czy można w dokumentach posługiwać się iż po licencjacie - 3 lata, ma się wykształcenie wyższe? Z tego co ja wiem to jest to wyższe niepełne, ale może się mylę.

#2 Guest_Eni

Guest_Eni
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 11:26

ale np. do urlopu przyjmuje się że licencjat jest wykształceniem wyższym - i od tego momentu zalicza sie 8 lat do stażu pracy (zakładając, że jednocześnie taka osoba nie pracuje ;))

#3 Guest_ewka

Guest_ewka
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 11:29

Ta osoba pracuje, na cały etat, jest po licencjacie, czy w takim przypadku w dokumentach może posługiwać sie iż jest to wykształcenie wyższe? Kadrowa z wiloletnim doświadczeniem mówi mi że absolutnie nie można przyjąc że to wyższe tylko niepełne wyższe.

#4 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 11:34

Jakie niepełne? Przecież na kierunkach gdzie jest stopień licencjata masz studia dwustopniowe. Na prawie nie ma np. stopnia licencjata i studia są pięcioletnie. Na studiach dwustopniowych stopień pierwsz kończy się napisaniem i obroną pracy licencjackiej i jesli ktoś chce może na tym poprzestać. Nie musi zapisywac się potem na studia magisterskie ale ma wykształcenie wyższe ze stopniem -licencjat!

#5 Guest_Eni

Guest_Eni
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 11:36

w jednym komentarzu do KP (nie pamiętam już jakiego autora) który czytałam jakiś czas temu, rozpatrując podobny przypadek:) było wyraźnie napisane że licencjat TAKŻE jest traktowany jako wykształcenie wyższe - przynajmniej przy ustalaniu wymiaru urlopu wyp.a z autopsji mogę dodać, że kadrowe - nawet z wieloletnim doświadczeniem - nie zawsze mają rację... nie masz pojęcia ile moja poprzedniczka - pracująca na tym stanowisku wieeele lat - narobiła błędów przez te lata:/ warto więc czasem upominać się "o swoje" i wdać się z taką w dyskusję - zobaczysz jakie poda Ci arg. (czyt. "podstawę prawną") ;)

#6 Guest_ewka

Guest_ewka
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 11:43

No juz sama nie wiem teraz. Licencjat 3 letni to raczej nie wyższe tylko w przypadku 5 letnich studiów, tak tu jest przyjęte.

#7 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 11:56

http://e-prawnik.pl/...pu.htmLicencjat to wykształcenie wyższe!

#8 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 11:57

i jeszcze jeden linkhttp://www.kadryonline.pl/urlopy_pracownicze/ekspert_odpowiada__licencjat_a_wymiar_urlopu_wypoczynkowego-209.html

#9 Guest_Bożena

Guest_Bożena
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 12:15

oczywiscie, że licencjat to wykształcenie wyższe. jesli ktos ma wątpliwości niech przeczyta ustawe o szkonictwie wyższym: http://lex.pl/serwis/du/2005/1365.htm

#10 Guest_Skarabeusz

Guest_Skarabeusz
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2011 - 18:49

Kochani zgodnie z Procesem Bolońskim mamy dwustopniowy system kształacenia. I stopień to Licencjat, a drugi to uzupełaniające studia magisterskie. Na dyplomie mamy podaną szkołę wyższą oraz uzyskany tytuł- Licencjata i tutaj jest "pies pogrzebany". Na stronie Ministerstawa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podany jest zakres nauczania szkolnictwa wyższego i obejmuje on: Jednolite studia magisterskie, studia II stopnia oraz studia doktoranckie. Nie ma żadnej wzmiany o studiach I stopnia. Pytalem sie doktorów i profesorów, którzy byli zaskoczeni i niektórzy nie wiedząc jak udzielic odpowiedzi, mówili, że Proces Bolonski równa w dół. Na "dwoje Babka wróżyła" i można powiedziec i tak i nie. Wracając do meritum sprawy można okreslić, że Licencjat stanowi wykształcenie wyższe zawodowe lub poprostu uzyskanie tytułu Licencjata w Szkole Wyższej. Wchodząc na strony niektórych banków jest podana kwalifikacja wykształcenia: średnie, licencjat, wyższe niepełne( zapewne chodzi tu o tytuł inżyniera) oraz wyższe czyli magistrium... Pozdrawiam wszystkich szukajacych prawidlowej odpowiedzi...

#11 Guest_pineska25

Guest_pineska25
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2011 - 22:28

Licencjat to wykształcenie WYŻSZE a to, że bank podaje takie zróznicowanie to widać jacy ludzie tam siedzą.

#12 Guest_Sylwka

Guest_Sylwka
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2011 - 08:53

magister to jest tytuł naukowy,a licencjat zawodowy jedno i drugie wyzsze

#13 Guest_skorpion

Guest_skorpion
  • Goście

Napisano 21 marzec 2011 - 23:41

Sylwkamagister nie jest tytułem naukowym , ale tytułem ZAWODOWYM. Tytułem naukowym jest profesor, natomiast doktor i doktor habilitowany są to stopnie naukowe. A i jeszcze jedno spotkałem się z opiniami, nie wiem dlaczego, ze inżynier to coś więcej niż licencjat. Otóż są to tytuły zawodowe RÓWNORZĘDNE, tytuł inżyniera nadawany jest przez uczelnie techniczne, a licencjata przez nietechniczne.

#14 Guest_Bożena

Guest_Bożena
  • Goście

Napisano 22 marzec 2011 - 09:29

http://pl.wikipedia....tałcenie_wyższe

#15 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2013 - 23:58

Słuchajcie.....można się pogubić.Dzięki ludziom w kadrach,bardzo często osobom nie z naszej epoki lub osobom podlegajacym chaosowi i nie tyle barku przejzystosci w przepisach co braku ich zrozumienia (j.w wymienione banki itp).Nie dajcie się zwarjować...LICENCJAT to wykształcenie wyższe i basta...a jak ktos wam poda dokument z  tzw "dokladnym" wyszczegolnieniem wyksztalcenia (np.wyzsze licencjackie lub policencjackie<---i tu juz paradoks) musicie wpisać chcąc nie chcąc faktyczny stan wykształcenia  (jestes po licencjackich to pisz ze jestes po licencjackich....masz magistra to pisz magisterskie....i niech sie odpieprzą...sam przed obroną swojej pracy magisterskiej  spędziłem cale dnie dyskutując z dr.hab moim promotorem o co w tym wszystkim chodzi...powiedział "oj Przestan Michał wyjedz z tego kraju" :/ ale z drugiej strony Dołączona grafika  )  . Jako magister mowie wam licencjaci...MACIE WYZSZE!!! i nie bawcie sie z tymi ciulami w srakie takie i inne ....pozdrawiam

#16 podatny

podatny

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 grudzień 2013 - 15:38

Oczywiście, że licencjat to już wykształcenie wyższe, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W ogóle co to jest wykształcenie policencjackie? Chyba magisterka. W każdym razie jest to już wykształcenie wyższe i dopóki ktoś Was nie zapyta czy to licencjat czy magisterka to nie ma sensu nic mówić.

#17 KarMag

KarMag

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 394 postów

Napisano 30 grudzień 2013 - 16:51

Oczywiście, że licencjat to już wykształcenie wyższe, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.  W każdym razie jest to już wykształcenie wyższe i dopóki ktoś Was nie zapyta czy to licencjat czy magisterka to nie ma sensu nic mówić.

Dokładnie, nie ma co roztrząsać oczywistych oczywistości. 

Pozdrawiam 

#18 Guest_Siwa

Guest_Siwa
  • Goście

Napisano 20 maj 2014 - 15:12

naturalnie ze licentjat to wyzsze a co niby srednie tak samo jak po zwyklym technikum,na chlopskkirozum wiadomo.trapi mnie tylko jedno po zaliczeniu absoutorium czym mozna je udokumentowac??

#19 Guest_lelek

Guest_lelek
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2015 - 17:39

Oczywiście że mając tytuł zawodowy licencjata, pisiada się wykształcenie wyższe!!!!!! I stopnia, tak jak inżynier, a magister to studia II stopnia.
Ludzie drodzy!!!!!!

#20 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2015 - 22:17

magister to jest tytuł naukowy,a licencjat zawodowy jedno i drugie wyzsze

licencjat to tytuł zawodowy, magister to też tytuł zawodowy. na dyplomie licencjata mam wyraźnie napisane: "odbył studia wyższe". żadna uczelnia w Polsce nie prowadzi naboru na kształcenie w wymiarze niepełnym, niepełne wykształcenie można mieć jesli się np. zaliczy wszystkie lata studiów ale nie podejdzie się do obrony dyplomu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych