Skocz do zawartości

pomysł na biznes

wróć do serwisu Moja Firma 172 odpowiedzi w tym temacie

#21 Forian

Forian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 06 wrzesień 2014 - 10:19

Może jakiś barek? Może pizzeria?

Obawiam się, że ten pomysł na biznes skończył się już jakieś dziesięć, piętnaście lat temu. Teraz po prostu wykończą go wszelkiego rodzaju sieciówki. Można zrobić coś takiego, ale trzeba by zrobić wnikliwe badania rynku, oraz mieć naprawdę dobry pomysł.

#22 Andrzej Lazarowicz

Andrzej Lazarowicz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 wrzesień 2014 - 19:15

Wszystko zależy czy nasz biznes ma być nastawiony na lokalną społeczność (20 000 mieszkańców) czy na szerszą. W pierwszym przypadku musisz się wsłuchać w potrzeby ludzi. Znasz ich, wiesz na co narzekają, czego potrzebują. W drugim, wszystko jest zależne od tego ile masz w kieszeni. Jaki masz budżet. Jak pokazują statystyki najlepiej jest wybudować biedronkę, lidla lub inny dyskont na polu z parkingiem pomiędzy paroma takimi miasteczkami.

#23 lugola

lugola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 13:00

w takim mieście chyba łatwiej zrobić rozeznanie niż w np. kilkutysięczynym. zastanów się, jako mieszkaniec czego zawsze Ci brakowało, jakich usług, sklepów z jakimi produktami. po co Ty, albo Twoi znajomi musieliście jeździć do innego miasta. no ale musisz to powiązać w jakiś sposób z czymś na czym choć trochę się znasz czy interesujesz. możesz stworzyć coś swojego, ewentualnie moze nawiązać współpracę z jakaś firmą

#24 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2014 - 21:20

Hej, ja mam pytanie do Państwa. Pracuje w firmie windykacyjnej. W tym roku kończę prawo. Ogólnie uważam że mam jakieś większe pojęcie nt. windykacji i procedur w bankach. Coraz częściej myślę o czymś na kształt doradztwa prawnego z tego zakresu, pomocy w restrukturyzacji kredytu. Chciałabym zacząć robić coś "po pracy" a jednocześnie wykorzystać pozyskaną wiedzę. Czy może ktoś z Państwa prowadził coś o podobnym charakterze? Lub czy może jest zainteresowany współpracą po godzinach w czymś podobnym?

#25 Forian

Forian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 13 wrzesień 2014 - 15:07

w takim mieście chyba łatwiej zrobić rozeznanie niż w np. kilkutysięczynym. zastanów się, jako mieszkaniec czego zawsze Ci brakowało, jakich usług, sklepów z jakimi produktami. po co Ty, albo Twoi znajomi musieliście jeździć do innego miasta. no ale musisz to powiązać w jakiś sposób z czymś na czym choć trochę się znasz czy interesujesz. możesz stworzyć coś swojego, ewentualnie moze nawiązać współpracę z jakaś firmą

W mojej ocenie właśnie miejscowości kilkunastotysięczne i kilkudziesięciotysięczne są najtrudniejsze, bo wbrew pozorom rynek jest dość mocno nasycony a klientów nie ma jednak aż tak wielu. W największych miastach zawsze jest wielu przyjezdnych i ich rozmiar rośnie, czyli zawsze znajdzie się miejsce na biznes. W mniejszych - rosną potrzeby mieszkańców, a rynek jest zwykle pusty.

#26 lugola

lugola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 11 październik 2014 - 18:47

W mojej ocenie właśnie miejscowości kilkunastotysięczne i kilkudziesięciotysięczne są najtrudniejsze, bo wbrew pozorom rynek jest dość mocno nasycony a klientów nie ma jednak aż tak wielu. W największych miastach zawsze jest wielu przyjezdnych i ich rozmiar rośnie, czyli zawsze znajdzie się miejsce na biznes. W mniejszych - rosną potrzeby mieszkańców, a rynek jest zwykle pusty.

Bardziej chodziło mi tutaj o znalezienie takiego sektora, w którym jest luka do zagopodarowania. Czy potrzeby klientów nie są po to, aby je zaspokajać? Im większe tym dla nas pole do popisu :) Prowadząc biznes nie wiem czy prawidłowo jest liczyć na 'przyjezdnych'

#27 Guest_ELCIA

Guest_ELCIA
  • Goście

Napisano 13 październik 2014 - 20:15

WITAM CHCIAŁAM SPYTAĆ CZY KTOŚ PROWADZI SKLEP ZE ZDROWĄ ŻYWNOŚCIĄ I CZY TO SIĘ OPŁACA?BO WŁAŚNIE WPADŁAM NA TAKI POMYSŁ,A U NAS NIE MA TAKIEGO SKEPU.

#28 anka17

anka17

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 14 październik 2014 - 12:27

Jeśli chcesz zdobyć więcej klientów warto zainwestować w marketing szeptany, social media czy usługi typu advisor online (tzw. jawny marketing szeptany) - te usługi oferuje Lab Interactive. http://labinteractive.pl/  

#29 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 14 październik 2014 - 13:21

A myślał ktoś o czymś takim jak dropshipping? Dość dobrze zostało to opisane tutaj http://www.taniozchi...enter.php?id=42 w zasadzie chodzi o pośrednictwo w sprzedaży towaru z Chin, bardzo dużo osób handluje w ten sposób na aukcjach odzieżą czy obuwiem. Sam model biznesowy wydaje mi się bardzo dobry. A różnica w cenia na polskich aukcjach z tymi na chociażby Taniozchin szczególnie mnie do tego przekonuje. Próbował ktoś takiego modelu? 

#30 karol87

karol87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 18 październik 2014 - 12:46

Ostatnio sporo o tym czytam i myślę, że w przeciągu roku biznes stanie się bardzo popularny w Polsce. Już teraz widzę, że poza tanio z Chin istnieje też sklepzchin.pl cieszący się dużym zainteresowaniem. Póki co mają tam tylko buty, a już wszyscy mówią o tym miejscu. 

#31 maciekwawa34

maciekwawa34

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 październik 2014 - 15:39

Ja założyłem niedawno własną firmę zajmującą się produkcją toreb foliowych w Warszawie. Jak na razie biznes idzie w dobrym kierunku :D

"I nawet gdyby wszyscy w ciebie zwątpili, pokaż im że się mylili"

http://folioplast.eu/

#32 kliner

kliner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 10:58

Ile chcesz zainwestować? W czym czujesz się dobrze? Co chciałbyś robić? Czy jest to popularne w Polsce? Musisz zadać sobie szereg pytań zanim wybierzesz konkretny i w miarę dochodowy biznes. 

#33 lugola

lugola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 14:16

Ja założyłem niedawno własną firmę zajmującą się produkcją toreb foliowych w Warszawie. Jak na razie biznes idzie w dobrym kierunku biggrin.png

na takie produkty raczej klientów nie brakuje? :)

#34 magdasi77

magdasi77

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 listopad 2014 - 16:37

mi cały czas się marzy założyć firmę i powadzić księgowość. Prowadzić http://biuro-tax.pl/...rachunkowe.html i ja też bym tak chciała....

#35 Guest_jano765

Guest_jano765
  • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 13:30

Myjnie samochodowe teraz sa bardzo popularne- może taka mobilna myjnia samochodowa?

Ja kopiłem myjke parową bo zona ma firme sprzątającą ( to też niezłe jak nie masz konkurencji) i opowiadali że to nieźle idzie taka myjnia.     maszynyparowe. com  tu masz namiar- we franczyzie to niewielki koszt na poczatek jak słyszałem

#36 Guest_Dominik Jedrzejczak

Guest_Dominik Jedrzejczak
  • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 15:18

Na pewno warto zaryzykować i otworzyć biznesik. Jednak warto mieć jakieś zabezpieczenie, inne, drugie źródło dochodu. 20k tak od ręki stracić a przy tym jeszcze wziąć kredyt bywa bolesne

#37 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 14:25

W małej miejscowości dobrym pomysłem na biznes jest pośrednictwo finansowe, bo zazwyczaj nie ma zbyt rozbudowanej oferty banków. No i nie potrzebujesz zbyt wielu pieniędzy na otworzenie takiej firmy.

#38 jackie

jackie

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 13:41

Ciekawym biznesem moim zdaniem jest pośrednictwo kredytowe. Biznes trudny i wymagający, ale bazujący na zaufaniu. Start może być o tyle łatwy, że np. Idea Expert (jeden z głównych graczy na tym rynku) otworzył się w tym roku na współpracę.

#39 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 10:32

Tam pewnie potrzeba sporo włożyć na początek?

#40 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 20:21

na start chyba najlepiej założyć jakiś sklep z ubraniami kappahl, albo wojas, jak domodi, choć i tak to jeden z większych sklepów w sieci ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych