Skocz do zawartości

pomysł na biznes

wróć do serwisu Moja Firma 125 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Szukam

Guest_Szukam
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2013 - 07:28

Hej!Szukam pomysłu na własny biznes. Jestem z miejscowości ok 20 tys ludzi. Może podpowiecie co jest obecnie opłacalne. Czym sami sie zajmujecie i czy dobrze Wam idzie. Dziękuję za każdą odpowiedź.

#2 Jakub Sieradzki

Jakub Sieradzki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 17 kwiecień 2013 - 11:55

Dzień dobry,Przy zakładaniu własnego biznesu proszę pamiętać o specyfice małych miast - świadczone usługi nie powinny być zatem skierowane jedynie do większych przedsiębiorców, których w regionie brak. Część usług znajduje również popyt jedynie w większych miastach. Konkretne działania należy poprzedzić zarówno popularną analizą swot, oraz zorientować się w zakresie nasycenia rynku - przykładowo z tej przyczyny często nieopłacalne jest obecnie np. prowadzenie sklepu wielobranżowego.Sam znam osoby które znalazły swoją nisze w działalności gospodarczej związanej z prostymi czynnościami życia codziennego (np. sprzątanie, prace ogrodnicze) - taka działalność jest zawsze ponadczasowa.Dużo zależy również od Pana własnych kompetencji i pasji, czyli w czym czujemy się najmocniejsi.Ciekawą alternatywą jest również biznes internetowy, z uwagi na nieograniczony krąg odbiorców oraz dynamiczny rozwój tego typu usług.

#3 staszek123

staszek123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 maj 2013 - 11:11

Zaczerpnąłbym informacji na ten temat wzorując się na innych. Popatrz na inne miasta jak twoje, i przedsięwzięcia które udały się w tych właśnie miastach.

#4 AntoniZ

AntoniZ

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 28 maj 2013 - 11:51

są zrób wywiad rynku zobacz czego jest dużo w mieście, popytaj się ludzi co by się przydało, poobserwuj ich, policz gotówkę, napisz biznes plan i powodzenia

#5 jeck

jeck

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 lipiec 2013 - 12:43

Masz jakieś konkretne zainteresowania ? Czy to jest twój pierwszy biznes i nie masz żadnych pomysłów czym mógłbyś się zająć ? 

Może chodzi Ci coś po głowię, pochwal się a my Ci ewentualnie doradzimy jak sobie dalej z tym poradzić :)

#6 adik

adik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 lipiec 2013 - 12:49

Ja osobiście prowadzę sklep z grami na konsole, mam też tam komis, jest to w moim mieście jedyny taki sklep więc jakoś to na razie idzie Dołączona grafika

Polecane miejsce zabaw dla dzieci: loopysworld.pl

#7 jecky

jecky

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 10:26

U mnie w mieście ostatnio powstał fajny bar konsolami wszelkiego rodzaju, od najnowszych do najstarszych, można sobie pograć przy piwku, jak dla mnie bardzo ciekawa inicjatywa Dołączona grafika

#8 Guest_Janina

Guest_Janina
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2014 - 20:01

Ja otworzyłam sklep z ubraniami. Na razie sprzedaje je tylko przez internet, ale myślę o założeniu również stacjonarnego sklepu. Odkąd pracuję tylko na siebie szukam oszczędności gdzie się da, ostatnio udało mi się o wiele taniej kupić kartony tu: http://www.interstylpak.pl/ przyznam, że mają bardzo przystępne ceny. 

#9 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 557 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 10:22

Może najpierw pomyśl, na czym się znasz i z tym powiąż własny biznes. Zajmowanie się czym, o czym nie ma się zielonego pojęcia nie jest moim zdaniem dobrą opcją.

#10 Guest_kastor

Guest_kastor
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2014 - 11:34

Ja otworzyłam sklep z ubraniami. Na razie sprzedaje je tylko przez internet, ale myślę o założeniu również stacjonarnego sklepu. Odkąd pracuję tylko na siebie szukam oszczędności gdzie się da, ostatnio udało mi się o wiele taniej kupić kartony tu: http://www.interstylpak.pl/ przyznam, że mają bardzo przystępne ceny. 

ja wolałam w swoim sklepie postawić na zdecydowanie bardziej trwałe pojemniki - http://www.pojemnik.net.pl/ jak dla mnie o wiele bardziej funkcjonalne, ale wiadomo, wszystko też od towaru zależy.

#11 Guest_nitka

Guest_nitka
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2014 - 12:21

myslę, że sklep z jakimś niezłym towarem jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, zwlaszcza, że  z wyposażeniem takiego miejsca nie ma problemu itp. JA ostatnio zamawialam do swojego fajne stojaki ekspozycyjne od http://www.galmet.waw.pl więc myślę,że jak sie ma  pomysł, to można  fajnie to wszystko rozkręcić. Ja postawiłam na ręcznie robioną biżuterię.

#12 Guest_rufusik

Guest_rufusik
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2014 - 16:38

A co z punktem doradztwa finansowego? W takich mniejszych miastach chyba wiele banków nie ma swoich placówek? Ludzie też nie zawsze sami sobie radzą ze wszystkimi obliczeniami czy papierologią? W takich miasteczkach się teraz takie punkty otwierają, choćby Idei Expert, gdzie jeszcze możesz za darmo dostać stronę i szkolenia.

#13 redkot

redkot

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 07:28

To słuszna uwaga - warto porównać sytuację przedsiębiorców w innych małych miastach. Zastanów się też, co potrafisz robić albo czego możesz się szybko nauczyć. To powinna być podstawa przy zakładaniu działalności. Poza tym spróbuj też wyjść na przeciw oczekiwaniom ewentualnych klientów. Porozmawiaj z ludźmi, zorientuj się, czego im brakuje. Zrób rozeznanie po prostu.

#14 nataliakl

nataliakl

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 21 lipiec 2014 - 11:19

Zrób rozeznanie, obserwuj, rozmawiaj - może się okaże, że coś się przyda w Twoim mieście, czego jeszcze nie ma. A może pomyśl o działalności przez internet.

#15 Guest_Marek456

Guest_Marek456
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2014 - 09:55

Hej!Szukam pomysłu na własny biznes. Jestem z miejscowości ok 20 tys ludzi. Może podpowiecie co jest obecnie opłacalne. Czym sami sie zajmujecie i czy dobrze Wam idzie. Dziękuję za każdą odpowiedź.

Ja mam sklep stacjonarny i założyłem internetowy.  Stacjonarny miałem już dawno, z  powodu małego ruchu postanowiłem założyć internetowy. Myślałem dużo aż wpadłem na stronę www.gotowesklepysky-shop.pl/jak-zalozyc-sklep-internetowy/.  Dzięki niej  ruszyłem z miejsca

#16 oski

oski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 sierpień 2014 - 12:33

witam,

Chciałbym założyć biuro nieruchomości internetowe takie jak tutaj http://biuro-partner.com/?page_id=5 i teraz pytanie do was..  Jak się rozliczać ze sprzedaży mieszkania. Przykładowo ktoś wystawia mieszkanie na moją stronkę i dana osoba kupuję ja jestem pośrednikiem. Po dokonaniu tranzakcji ja otrzymuję prowizję i teraz muszę od tego odstawić podatek jeśli prowadzę działalność ineternetowa, bez biura stacjonarnego?

#17 Guest_6zmysł - pomagamy w biznes

Guest_6zmysł - pomagamy w biznes
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2014 - 11:31

Pomagamy skutecznie w biznesie. Masz problem? Odezwij się..

www.6zmysl.cba.pl

#18 olka83

olka83

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 15 sierpień 2014 - 10:44

Działalność przez internet jest bardzo dobrym pomysłem. Mój sklep internetowy radzi sobie bardzo dobrze. Teraz wchodzimy na Allegro, ogarniemy tylko jeszcze jakiś szablon, dzięki któremu będziemy robić szybkie zmiany na aukcjach i gotowe. Trzymajcie kciuki ;)

#19 Forian

Forian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 11:00

Odpowiedź nasuwa się sama - najlepszym pomysłem na biznes w takim miejscu jest internet. Sam miałem przez wiele lat przyjemność zamieszkiwania w miejscowości o podobnym poziomie zaludnienia. W tym czasie zauważyłem, że wszystkie małe biznesy cechowały się bardzo krótką żywotnością. Na miejsce małych pizzerii  wchodziły sieciówki. Przydomowe sklepiki zostały zastąpione zorganizowanymi podmiotami typu Biedronka czy Żabka. Nawet w miejsce sklepików oferujących używaną odzież weszły zorganizowane firmy. Nie ma w tym nic złego, ale nie widzę szansy, by coś się w tym przedmiocie zmieniło. Pozostają wiec niestandardowe formy prowadzenia działalności, w szczególności właśnie te, których polem działania jest interet. Nie ma tu wielu zasad. Nie ma też ograniczeń. Jesteś krawcem? - zrób stronę z własną ofertą. Jesteś dobry w pisaniu?- może warto spróbować freelancingu? A może masz dar tworzenia niezwykłych historii albo posiadasz specjalistyczną wiedzę? – blog może okazać się świetnym pomysłem. Możliwości, jak już pisałem, są nieograniczone. Rynek wciąż jeszcze nienasycony. Jedyną granicą jest Twoja kreatywność.

#20 inka56

inka56

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 sierpień 2014 - 19:52

Może jakiś barek? Może pizzeria?

Jak wylicza się podatek liniowy 2014?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych