Kategorie
Skocz do zawartości

pomysł na biznes

Gość Szukam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,Przy zakładaniu własnego biznesu proszę pamiętać o specyfice małych miast - świadczone usługi nie powinny być zatem skierowane jedynie do większych przedsiębiorców, których w regionie brak. Część usług znajduje również popyt jedynie w większych miastach. Konkretne działania należy poprzedzić zarówno popularną analizą swot, oraz zorientować się w zakresie nasycenia rynku - przykładowo z tej przyczyny często nieopłacalne jest obecnie np. prowadzenie sklepu wielobranżowego.Sam znam osoby które znalazły swoją nisze w działalności gospodarczej związanej z prostymi czynnościami życia codziennego (np. sprzątanie, prace ogrodnicze) - taka działalność jest zawsze ponadczasowa.Dużo zależy również od Pana własnych kompetencji i pasji, czyli w czym czujemy się najmocniejsi.Ciekawą alternatywą jest również biznes internetowy, z uwagi na nieograniczony krąg odbiorców oraz dynamiczny rozwój tego typu usług.

• 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Ja otworzyłam sklep z ubraniami. Na razie sprzedaje je tylko przez internet, ale myślę o założeniu również stacjonarnego sklepu. Odkąd pracuję tylko na siebie szukam oszczędności gdzie się da, ostatnio udało mi się o wiele taniej kupić kartony tu: http://www.interstylpak.pl/ przyznam, że mają bardzo przystępne ceny. 

• 2 miesiące temu...

Ja otworzyłam sklep z ubraniami. Na razie sprzedaje je tylko przez internet, ale myślę o założeniu również stacjonarnego sklepu. Odkąd pracuję tylko na siebie szukam oszczędności gdzie się da, ostatnio udało mi się o wiele taniej kupić kartony tu: http://www.interstylpak.pl/ przyznam, że mają bardzo przystępne ceny. 

ja wolałam w swoim sklepie postawić na zdecydowanie bardziej trwałe pojemniki - http://www.pojemnik.net.pl/ jak dla mnie o wiele bardziej funkcjonalne, ale wiadomo, wszystko też od towaru zależy.

myslę, że sklep z jakimś niezłym towarem jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, zwlaszcza, że  z wyposażeniem takiego miejsca nie ma problemu itp. JA ostatnio zamawialam do swojego fajne stojaki ekspozycyjne od http://www.galmet.waw.pl więc myślę,że jak sie ma  pomysł, to można  fajnie to wszystko rozkręcić. Ja postawiłam na ręcznie robioną biżuterię.

A co z punktem doradztwa finansowego? W takich mniejszych miastach chyba wiele banków nie ma swoich placówek? Ludzie też nie zawsze sami sobie radzą ze wszystkimi obliczeniami czy papierologią? W takich miasteczkach się teraz takie punkty otwierają, choćby Idei Expert, gdzie jeszcze możesz za darmo dostać stronę i szkolenia.

• 2 tygodnie później...

To słuszna uwaga - warto porównać sytuację przedsiębiorców w innych małych miastach. Zastanów się też, co potrafisz robić albo czego możesz się szybko nauczyć. To powinna być podstawa przy zakładaniu działalności. Poza tym spróbuj też wyjść na przeciw oczekiwaniom ewentualnych klientów. Porozmawiaj z ludźmi, zorientuj się, czego im brakuje. Zrób rozeznanie po prostu.

Gość Marek456

Hej!Szukam pomysłu na własny biznes. Jestem z miejscowości ok 20 tys ludzi. Może podpowiecie co jest obecnie opłacalne. Czym sami sie zajmujecie i czy dobrze Wam idzie. Dziękuję za każdą odpowiedź.

Ja mam sklep stacjonarny i założyłem internetowy.  Stacjonarny miałem już dawno, z  powodu małego ruchu postanowiłem założyć internetowy. Myślałem dużo aż wpadłem na stronę www.gotowesklepysky-shop.pl/jak-zalozyc-sklep-internetowy/.  Dzięki niej  ruszyłem z miejsca

• 3 tygodnie później...

witam,

Chciałbym założyć biuro nieruchomości internetowe takie jak tutaj http://biuro-partner.com/?page_id=5 i teraz pytanie do was..  Jak się rozliczać ze sprzedaży mieszkania. Przykładowo ktoś wystawia mieszkanie na moją stronkę i dana osoba kupuję ja jestem pośrednikiem. Po dokonaniu tranzakcji ja otrzymuję prowizję i teraz muszę od tego odstawić podatek jeśli prowadzę działalność ineternetowa, bez biura stacjonarnego?

Odpowiedź nasuwa się sama - najlepszym pomysłem na biznes w takim miejscu jest internet. Sam miałem przez wiele lat przyjemność zamieszkiwania w miejscowości o podobnym poziomie zaludnienia. W tym czasie zauważyłem, że wszystkie małe biznesy cechowały się bardzo krótką żywotnością. Na miejsce małych pizzerii  wchodziły sieciówki. Przydomowe sklepiki zostały zastąpione zorganizowanymi podmiotami typu Biedronka czy Żabka. Nawet w miejsce sklepików oferujących używaną odzież weszły zorganizowane firmy. Nie ma w tym nic złego, ale nie widzę szansy, by coś się w tym przedmiocie zmieniło. Pozostają wiec niestandardowe formy prowadzenia działalności, w szczególności właśnie te, których polem działania jest interet. Nie ma tu wielu zasad. Nie ma też ograniczeń. Jesteś krawcem? - zrób stronę z własną ofertą. Jesteś dobry w pisaniu?- może warto spróbować freelancingu? A może masz dar tworzenia niezwykłych historii albo posiadasz specjalistyczną wiedzę? – blog może okazać się świetnym pomysłem. Możliwości, jak już pisałem, są nieograniczone. Rynek wciąż jeszcze nienasycony. Jedyną granicą jest Twoja kreatywność.

• 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Może jakiś barek? Może pizzeria?

Obawiam się, że ten pomysł na biznes skończył się już jakieś dziesięć, piętnaście lat temu. Teraz po prostu wykończą go wszelkiego rodzaju sieciówki. Można zrobić coś takiego, ale trzeba by zrobić wnikliwe badania rynku, oraz mieć naprawdę dobry pomysł.

Wszystko zależy czy nasz biznes ma być nastawiony na lokalną społeczność (20 000 mieszkańców) czy na szerszą. W pierwszym przypadku musisz się wsłuchać w potrzeby ludzi. Znasz ich, wiesz na co narzekają, czego potrzebują. W drugim, wszystko jest zależne od tego ile masz w kieszeni. Jaki masz budżet. Jak pokazują statystyki najlepiej jest wybudować biedronkę, lidla lub inny dyskont na polu z parkingiem pomiędzy paroma takimi miasteczkami.

w takim mieście chyba łatwiej zrobić rozeznanie niż w np. kilkutysięczynym. zastanów się, jako mieszkaniec czego zawsze Ci brakowało, jakich usług, sklepów z jakimi produktami. po co Ty, albo Twoi znajomi musieliście jeździć do innego miasta. no ale musisz to powiązać w jakiś sposób z czymś na czym choć trochę się znasz czy interesujesz. możesz stworzyć coś swojego, ewentualnie moze nawiązać współpracę z jakaś firmą

Hej, ja mam pytanie do Państwa. Pracuje w firmie windykacyjnej. W tym roku kończę prawo. Ogólnie uważam że mam jakieś większe pojęcie nt. windykacji i procedur w bankach. Coraz częściej myślę o czymś na kształt doradztwa prawnego z tego zakresu, pomocy w restrukturyzacji kredytu. Chciałabym zacząć robić coś "po pracy" a jednocześnie wykorzystać pozyskaną wiedzę. Czy może ktoś z Państwa prowadził coś o podobnym charakterze? Lub czy może jest zainteresowany współpracą po godzinach w czymś podobnym?

w takim mieście chyba łatwiej zrobić rozeznanie niż w np. kilkutysięczynym. zastanów się, jako mieszkaniec czego zawsze Ci brakowało, jakich usług, sklepów z jakimi produktami. po co Ty, albo Twoi znajomi musieliście jeździć do innego miasta. no ale musisz to powiązać w jakiś sposób z czymś na czym choć trochę się znasz czy interesujesz. możesz stworzyć coś swojego, ewentualnie moze nawiązać współpracę z jakaś firmą

W mojej ocenie właśnie miejscowości kilkunastotysięczne i kilkudziesięciotysięczne są najtrudniejsze, bo wbrew pozorom rynek jest dość mocno nasycony a klientów nie ma jednak aż tak wielu. W największych miastach zawsze jest wielu przyjezdnych i ich rozmiar rośnie, czyli zawsze znajdzie się miejsce na biznes. W mniejszych - rosną potrzeby mieszkańców, a rynek jest zwykle pusty.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...