Skocz do zawartości

Zdjęcie

darowizny - pomoce dydaktyczne

wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 ***renata***

***renata***

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 10:13

poradźcie proszęszkoła otrzymała wyposażenie pracowni ( meble, sprzęt ), dokument PT na wartość 60 tys, częściowo umorzone.czy musimy to przyjąć również na środki trwałe ( konto 011 ) czy możemy na 013 zgodnie z zasadą że pomoce dydaktyczne mogą być księgowane na wyposażenie bez względu na wartość?

#2 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 15 kwiecień 2013 - 10:45

nie wszystko może jest pomocą dydaktyczną,( ale to ty winnaś wiedzieć i mieć wykaz środków), że księgowane było przez 011 i stopniowo umarzane

#3 ***renata***

***renata***

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 11:03

spokojnie wszystko mozna przyjąć jako pomoce dydaktyczne.jst nie mogło przyjąć tego na 013 bo nie jest jednostką oświatową, ale szkoła moim zdaniem może.jst uważa że moje księgowanie na 013 jest nieprawidłowe

#4 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 11:48

wiesz ja spokojna jestem bo to nie moja księgowość tylko twoja i jeżeli wiesz to po co się pytasz

#5 ***renata***

***renata***

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 12:01

gabi, pytam bo chcę się upewnić, jst twierdzi że mam to źle i każe poprawiać. chciałabym być 100% dochodząc swojej racji. a jeśli źle myślę to też chciałabym wiedzieć w którym miejscu popełniam błąd Dołączona grafika

#6 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 12:25

ale ty wiesz co ci przekazali- masz wykaz, ty wiesz co zaliczasz u siebie do pomocy dydaktycznych -my nie wiemy tego co ty więc jak można ci odpowiedzieć na twoje pytaniejeżeli przekazali by mi w tym wszystkim np.kserokopiarkę powyżej 3500 to przyjełabym ją na 011 a nie jako pomoc dydaktycznawięc widzisz trudno jest odpowiadać w ciemno

#7 ***renata***

***renata***

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 12:41

napisałam w poprzednim poście "że spokojnie można zaliczyć wszystko do pomocy dydaktycznych", może to nie było poprawnie po polsku ale chodziło właśnie o to, że wszystko co zawiera protokół przekazania jest przeznaczone do celów dydaktycznych. wartość powyżej 3500 ma tylko tablica interaktywna. jst traktowała pracownię jako całość i księgowała na środkach trwałych, uważają, że ja też powinnam przyjąć u siebie jako środek trwały, ja mam to na wyposażeniu .

#8 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 05:49

piszesz że jest to darowizna ale jak dla mnie to jest przekazanie przez jednostkę srodków trwłałychwracając do twego pytania uważam (i to jest moje zdanie) że powinnaś zaksięgować tą nieszczęsną tablicę tak jak miała to jednostka nadrzędna czyli 011/800część nie umorzona i 011/071 część umorzona a to dla tego że weszło takie śmieszne konto 976 wzajemne rozliczenia między jednostkami gdzie na koniec roku w sprawozdaniu z zestawieniu zmian w funduszu należy wykazać w informacji przyjęte środki trwałe od jednostekale to jest moje zdanie ty zrobisz jak uważasz

#9 małgorzata

małgorzata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 253 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 06:36

tablica interaktywna w szkole jak najbardziej zaliczana jest do pomocy dydaktycznych

#10 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 07:21

tablica interaktywna w szkole jak najbardziej zaliczana jest do pomocy dydaktycznych

tylko w jednostce napewno traktowana była nie jako pomoc dydaktyczna i dlatego była wprowadzona na 011 i umarzana stopniowo

#11 małgorzata

małgorzata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 253 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 08:19

mogło tak być...

#12 ***renata***

***renata***

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 09:01

gabi masz rację, chyba przez to konto 976 jst domaga się ode mnie innego księgowania :-(

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych