Skocz do zawartości

praca na wysokości

wróć do serwisu Kadry 25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_am

Guest_am
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 11:14

Pracą na wysokości w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z póżn. zm. (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r., nr 169, poz. 1650) jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1,0 m nad poziomem podłogi lub ziemi. Jeśli pracownik ma w zaświadczeniu lekarskim zapis "praca na poziomie 0", to przyjmujemy, że do tego 1 metra moze wejść na stołeczek?

#2 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 11:16

W zaswiadczeniu lekarskim musi byc jednoznacznie napisane" zakaz pracy na wysokości", jezeli lekarz tego nie zrobił nalezy wystapic po uzupełnienie zaswiadczenia.

#3 Guest_am

Guest_am
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 11:25

Zastanawiamy się, czy sprzątaczce, która ma zapis "praca na poziomie 0" możemy kazać umyć oświetlenie, by tego dokonać musi wejść na małą drabinkę, która ma mniej niż 1 metr.

#4 Guest_klawiaturka

Guest_klawiaturka
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 11:32

na wysokości to powyżej 3 metrów

#5 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 11:33

moim zdaniem, to wykluczone.

#6 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 11:35

klawiaturka a skąd te wiadomości? Pracą na wysokości jest juz praca na pozimie 1 metra nad podłogą!http://www.ciop.pl/11481.html

#7 Guest_am

Guest_am
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 11:37

§ 105. 1. Pracą na wysokości w rozumieniu rozporządzenia jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1,0 m nad poziomem podłogi lub ziemi.2. Do pracy na wysokości nie zalicza się pracy na powierzchni, niezależnie od wysokości, na jakiej się znajduje, jeżeli powierzchnia ta: 1) osłonięta jest ze wszystkich stron do wysokości co najmniej 1,5 m pełnymi ścianami lub ścianami z oknami oszklonymi; 2) wyposażona jest w inne stałe konstrukcje lub urządzenia chroniące pracownika przed upadkiem z wysokości.A jak ma się do tego ten zapis?

#8 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 11:40

praca "na poziomie 0" - to nawet drabinka która nie ma 1m nie wchodzi w grę

#9 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 11:40

ale drabinę trudno nazwać " stałą konstrukcją lub urządzeniem chroniącym pracownika przed upadkiem z wysokości". Pół biedy jesli ona umyje te nieszczęsne świetlówki i nic się nie stanie, gorzej jeśli np. spadnie i złamie rękę ( w najlepszym wypadku ).

#10 Guest_am

Guest_am
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 12:02

To sprzątaczka tylko pozamiata, umyje podłogę i wyniesie śmieci, umyje tylko połowę szafek, bo jest niska i wyżej bez drabinki nie sięga, okien też nie umyje, firanki latami będą nie prane itd... To ja nie wiem co mam zrobić, swoich obowiazków nie jest wstanie bez drabinki wykonać, a przez zapis "praca na poziomie 0" mam ją zwolnić? W jej wielu pracy nigdzie nie dostanie... i co teraz?

#11 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 12:06

~`am, a nie zastanowiłaś się czemu lekarz wpisał w zaświadczenie zapis "praca na poziomie 0" ? Skoro to starsza osoba,może mieć np. problemy z ciśnieniem , zawroty głóowy itp, a ty zamierzasz wysyłać ją na drabiny,żeby szorowała wam lampy?

#12 Guest_am

Guest_am
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 12:18

Pani ma ok 50 lat, więc z tym starsza to nie szalejmy, nasz lekarz, ma lekką rękę do ograniczeń, a tym samym pojawiają nam się problemy. Bezcelowe jest zatrudniać pracownika, który połowy swoich obowiazków nie wykona, a mycie mi. lamp jest jej obowiązkiem. Nie mam innego pracownika, który wykona za nią połowę pracy. Jeśli do tego mam zatrudnić firmę zewnętrzną, to mnoże sobie koszty, a nie o to chodziło. Czyli jesteście zdania, że nawet nie moze wejść na cokolwiek do 1 metra?? Ten zapis o poziomie 0 ujęty jest w jakiś przepisach, bo ja tego nigdzie nie widzę.

#13 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 12:32

Pracą na wysokości w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z póżn. zm. (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r., nr 169, poz. 1650) jest praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1,0 m nad poziomem podłogi lub ziemi. Wszystko masz w artykule do którego link ci podałam wyżej,http://www.ciop.pl/11481.html

#14 Guest_am

Guest_am
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 13:02

~ida ja to wszystko doskonale wiem i znam przepis, ja mam tylko wątpliwości co do zapisu "praca na poziomie 0", czy ten zapis pozwala pracować do wysokosci 1 metra?

#15 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 13:13

Zwóć się do lekarza med. pracy o jednoznaczne wyjasnienie "co autor miła na mysli", z pisania na forum nic nie wyniknie.

#16 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 275 postów

Napisano 26 październik 2017 - 21:01

Jeżeli chodzi o firme ktora zajmuje sie pracami alpinistycznymi i na wysokościach to polecam niezawodny http://www.budgem.plświetna ekipa, z wysokiej jakości sprzętem i dość przystępnymi cenami usług.

#17 playskin

playskin

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 13:59

bardzo interesujące informacje

murowana altana

#18 Luiza82

Luiza82

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 02 grudzień 2018 - 12:47

Polecam zakupy u www.sprzet-poz.pl. W asortymencie znajdziecie szelki bezpieczeństwa, linki bezpieczeństwa, zatrzaśniki, amortyzatory bezpieczeństwa, a także całe zestawy do prac na wysokości. 

#19 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 630 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 15:52

1 metr to już wysokość? Jakieś dziwne to.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2019 - 19:39

Jeżeli chodzi o firme ktora zajmuje sie pracami alpinistycznymi i na wysokościach to ja polecam firmę himalpro.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych