Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadectwo pracy

se

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Natalusia87

Natalusia87

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 13 kwiecień 2013 - 20:50

Witam ,Proszę o pomoc w pewnej sytuacji zostalo mi wydane swiadectwo pracy bledne , wnioskowałam o sprostowanie i znow jest bledne w dwoch miejscach .Nie zgadza sie imiona rodzicow oraz w pierwszym swiadectwie pracy w informacjach uzupelniajacych pracodawca wpisał wartosc wynagrodzenia brutto a w drugim w tym samym punkcie ze zmienia podstawe rozwiazania stosunku pracy. Mam jeszcze raz wnioskowac o sprostowanie ?Ajak pracodawca mi odmowi to co w tej sytuacji mam zrobic?

#2 Bogusława

Bogusława

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 kwiecień 2013 - 21:14

Napisz jeszcze raz o ponowne sprostowanie świadectwa pracy w poszczególnych punktach.Wpisywanie wynagrodzenia w świadectwie pracy jest niedopuszczalne bez wyraźnej prośby pracownika .Jeżeli świadectwo nie zostanie sprostowanie wnosisz sprawę do Sądu Pracy o sprostowanie .Jak można zmieniac podstawę rozwiązania umowy o pracę ? Nie piszesz w jaki sposób została zmieniona .

#3 Roza

Roza

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 11:32

Jeżeli z powodu tak błędnie wydanych przez Twojego pracodawcę świadectw pracy nie możesz skorzystać z innej oferty, zatrudnić się u innego pracodawcy, to możesz również wnosić o odszkodowanie.

#4 Natalusia87

Natalusia87

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 17:36

W punkcie 6 drugiego swiadectwa pracy napsiano o nieprawidlowym rozwizaniu umowy o prace zmiana z art.52 na art 55 kp

    [*]
    [/list]

#5 Katarzynka

Katarzynka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 770 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 17:49

Jesli zmieniono 52 na 55 to chyba lepiej ?

#6 Natalusia87

Natalusia87

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 15 kwiecień 2013 - 20:14

przepraszam mialo byc odwrotnie z art.55 na 52

#7 Bogusława

Bogusława

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 kwiecień 2013 - 20:39

Mam nadzieję ,że masz kopie rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia na podstawie art.55 K.P. czyli z powodu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika .Masz całą dokumentację, jak nie dostaniesz kolejnego sprostowania ,to niestety musisz wystąpić na drogę sądową,z pozwem o sprostowanie i odszkodowanie.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy