Kategorie
Skocz do zawartości

Faktura korygująca


Gość agniecha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem i nie wiem co zrobić.Sprzedajemy materiały różnym firmą.Teraz dowiedziałam się że materiały, które sprzedaliśmy firmie X nie powinny być na nią fakturowane tylko na właściciela bo on zamknął tą firmę (ma jeszcze 2 inne firmy) ale nie poinformował pracownika. Powiedział żeby wystawić te faktury na niego jako indywidualistę. Uważałam, że rozmawiam z poważnym człowiekiem, a teraz okazało się że facet nie podpisze mi tych faktur korygujących, a ja zrobiłam korekty do tych faktur i wystawiłam nawe na jego nazwisko. Robiłam to około 1 miesiąca temu. Nabiłam na kasę fiskalną. Ale jedna rzecz jest w tym pozytywna, że faktury są zapłacone.Ale nie wiem co mam zrobić? Bo fakt.korygujące powinny być podpisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli skorygowałaś te faktury wystawione na niesistniejącą firmę do 0 i wystawiłaś nowe na tego Pana?

 

Wcale nie muszą być podpisane faktury korygujące.

 

Art. 29.

4a. W przypadku gdy podstawa opodatkowania ulega zmniejszeniu w stosunku do podstawy określonej w wystawionej fakturze, obniżenia podstawy opodatkowania podatnik dokonuje pod warunkiem posiadania, przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy, w którym nabywca towaru lub usługi otrzymał korektę faktury, potwierdzenia otrzymania korekty faktury przez nabywcę towaru lub usługi, dla którego wystawiono fakturę. Uzyskanie potwierdzenia otrzymania przez nabywcę towaru lub usługi korekty faktury po terminie złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy uprawnia podatnika do uwzględnienia korekty faktury za okres rozliczeniowy, w którym potwierdzenie to uzyskano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mam pytanko też o faktury korygujące, czy może ktoś się orientuje,Mam zbiorczą faktura korygująca dotycząca rabatu do sprzedanego towaru za okres I kwartał 2013 (in minus). Czy wystarczy, że poda się kwotę udzielonego rabatu i okres, którego ten rabat dotyczy bez konieczności podawania nr faktur, których rabat dotyczy?Gdzie są przepisy dotyczące zasad wystawiania takich faktur?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28.03.2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług

 

§ 13.

1. W przypadku gdy po wystawieniu faktury udzielono rabatów określonych w art. 29 ust. 4 ustawy, podatnik udzielający rabatu wystawia fakturę korygującą tę fakturę.

2. W przypadku gdy podatnik udziela rabatu w odniesieniu do jednej lub więcej dostaw towarów lub usług, faktura korygująca powinna zawierać:

1) numer kolejny oraz datę jej wystawienia;

2) dane zawarte w fakturze, której dotyczy faktura korygująca:

3) kwotę i rodzaj udzielonego rabatu;

4) kwotę zmniejszenia podatku należnego.

a.) określone w § 5 ust. 1 pkt 1-6,

b.) nazwę (rodzaj) towaru lub usługi objętych rabatem;

3. W przypadku gdy podatnik udziela rabatu w odniesieniu do wszystkich dostaw towarów lub usług dokonanych dla jednego odbiorcy w danym okresie, faktura korygująca powinna zawierać:

1) numer kolejny oraz datę jej wystawienia;

2) dane określone w § 5 ust. 1 pkt 3 i 4;

3) okres, do którego odnosi się udzielany rabat;

4) kwotę udzielonego rabatu oraz kwotę zmniejszenia podatku należnego.

4. Jeżeli rabat dotyczy sprzedaży opodatkowanej różnymi stawkami, kwotę rabatu oraz kwotę zmniejszenia podatku należnego, o których mowa w ust. 2 i 3, podaje się w podziale na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku.

5. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio w przypadku:

1) zwrotu sprzedawcy towarów oraz zwrotu nabywcy kwot nienależnych, o których mowa w art. 29 ust. 4 ustawy;

2) zwrotu nabywcy całości lub części należności, o której mowa w § 10 ust. 1.

6. (uchylony)

7. (uchylony)

8. Faktury korygujące powinny zawierać wyraz "KOREKTA" albo wyrazy "FAKTURA KORYGUJĄCA".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...