Skocz do zawartości

zwolnienie lekarskie od pediatry dla doros...

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 14:43

Proszę, pomóżcie. Mam pracownika (22 lata), który przynosi zwolnienia lekarskie od pediatry. Nie jest to opieka na dziecko, tylko zwolnienie na niego. Czy mogę wypłacać mu wynagrodzenie i zasiłek? To trwa już od maja, bez przerwy.

#2 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 14:49

wypłacaj, wyplacasz na podstawie zwolnienia, mozesz ewentualnie zadzwonic do zus z prosbą o kontrolę zasadności wystawienia zwolnienia o ile sie nie mylę.

#3 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 14:50

widocznie pediatra jest jego znajomym.czemu już przy pierwszym razie nie powiedziałaś, że to NIE jest właściwy lekarz dla dorosłego i pracodawca może podważyć zasadność takiego zwolnienia? czemu nie zapytałaś, dlaczego od pediatry przynosi ci zwolnienia? Jesli powie ci, że to np. od dawna jego lekarz rodzinny, to trudno, będziesz musiała honorować. Ale zmuś go do tłumaczenia się, niech wie, że podjerzewasz szwindel (bo prawdopodobnie tak jest).

#4 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 15:11

Dzięki. W końcu udało mi się dodzwonić do zusu. Pani powiedziała, że normalnie wypłacam, bo czasem tak bywa. Jeśli mam wątpliwości, to powinnam zawiadomić lekarza orzecznika. Jednak zwolnienia są wystawiane na krótki czas i zanim pismo zostanie rozpatrzone, okres zwolnienia, mija.

#5 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 15:15

to nie jest żaden argument, pracownik może zawsze powiedzieć,że np. udał się na ostry dyżur , bo źle się poczuł a w przychodni był jedynie lekarz pediatra i co mu udowodnisz? Pracodawca nie ma absolutnie żadnej podstawy prawnej do kwestionowania takiego zwolnienia. Lekarz to lekarz .Już sensowniejsze jest zwrócenie się do ZUS-u o kontrolę zasadności wydania takiego zwolnienia, chociażby dlatego,że może lekarz się przestraszy i przestanie mu takich zwolnień dostarczać.

#6 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 07 marzec 2018 - 23:29

A  u mnie cizia przyniosła L4 od pediatry na kręgosłup M54 kod choroby i zwolnienie na 10 dni dziewczyna materialistka i leser do roboty, kręgosłup a na zwolnieni wpisane że może chodzić 2. Odrazu widać że lewe zwolnienie tak mówią i piszą na innych portalach

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 07:19

A  u mnie cizia przyniosła L4 od pediatry na kręgosłup M54 kod choroby i zwolnienie na 10 dni dziewczyna materialistka i leser do roboty, kręgosłup a na zwolnieni wpisane że może chodzić 2. Odrazu widać że lewe zwolnienie tak mówią i piszą na innych portalach

Ciekawe trollu skąd znasz kod choroby, którego na L4 dla pracodawcy się nie wpisuje. Nie sądź innych po sobie.

#8 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2018 - 14:06

Mężowi na SOR ginekolog szył ranę i ten sam ginekolog wypisał L4.

FACETOWI --- > GINEKOLOG! o-0

i co? niby miało by być niehonorowane w pracy????

#9 Guest_Pika

Guest_Pika
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 08:33

A w przypadku gdy pediatra już 3 tydzień wystawia zwolnienie dorosłej osobie i 3 miesiące temu też wystawił zwolnienie na 3 tygodnie (pracownica powiedziała, że kostkę skręciła)? Jest to cały czas ten sam lekarz i z prywatnej praktyki lekarskiej (takie informacje są na zwolnieniu).

#10 Guest_AgA

Guest_AgA
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 10:01

masz zwolnienie - płacisz

masz wątpliwości - piszesz do ZUS

lekarz wystawia w prywatnej praktyce - ma prawo, dostaje kasę za wizytę, podpisuje się pod wystawionym zwolnieniem

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 10:13

A w przypadku gdy pediatra już 3 tydzień wystawia zwolnienie dorosłej osobie i 3 miesiące temu też wystawił zwolnienie na 3 tygodnie (pracownica powiedziała, że kostkę skręciła)? Jest to cały czas ten sam lekarz i z prywatnej praktyki lekarskiej (takie informacje są na zwolnieniu).

Lekarz to lekarz, to że specjalizację ma z pediatrii nie wyklucza leczenia innych niż dzieci chorych.

masz zwolnienie - płacisz

masz wątpliwości - piszesz do ZUS

W przypadku wątpliwości -piszesz i płacisz do momentu ewentualnego zakwestionowania przez ZUS.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych