Skocz do zawartości

brak wody!

wróć do serwisu Kadry 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mercia24

Guest_mercia24
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2010 - 10:26

Pomóżcie bo zgłupiałam. Dzisiaj na dość dużym obszarze w tym budynek, w którym pracujemy został pozbawiony wody. Wodociągi robią gdzieś jakieś podłączenie czy coś, no nieważne. Nikt nie przekazywał nam wcześniej takiej informacji, a info w tej sprawie bylo tylko na stronie internetowej wodociągów. Woda będzie dopiero po godzinie 14. Co mam zrobić w takiej sytuacji? wodę do picia mamy w baniakach ale co z toaletą? czy mam zwolnić z obowiązku pracy w związku z powyższym pracowników do domu, wiadomo że każdy chce załatwić swoje potrzeby fizjologiczne? właściciel budynku nie podstawił toalet zastępczych. Poradźcie. Jesteśmy pracownikami biurowymi.

#2 Guest_mercia24

Guest_mercia24
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2010 - 10:44

podbijam

#3 Guest_evelinas

Guest_evelinas
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2010 - 11:25

Mamy ten sam problem więc również podbijam..

#4 Guest_kapi412

Guest_kapi412
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2010 - 12:04

zgodnie z przepisami BHP pracodawca ma obowiązek zapewnienia higienicznych warunków pracy, spokojnie można zwolnić pracowników, jeżeli nie ma dostępu do innych zastępczych toalet (np. na innym piętrze, czy w sąsiednim budynku).

#5 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 16:10

może, ale czy ma obowiązek? Pracodawca wcale nie ma ochoty zwalniać do domu pracowników. Jest jakaś podstawa prawna nakazujący mu to?

#6 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 16:14

a nie macie w poblizu budynków, gdzi byłyby czynne toalety? Jeśli nie, to niech zwolni do domu.

#7 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2010 - 15:34

Nie ma w pobliżu toalet. A pracodawca mówi, że nie ma podstawy mówiącej o obowiązku zwolnienia!

#8 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2010 - 15:38

możecie poskarżyc sie na pracodawcę w PIP. Obowiązek zapewnienia higienicznych warunków pracy jest jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy. PIP może np. zastosowac karę finansową wobec pracodawcy (bo np. mógł zorganizować tojtoje), a wcale niekoniecznie zgodzi się z pracownikami, że powinni miec wolne

#9 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 06:28

A co zrobić jak dziś jest 17 lipca, od wczoraj nie ma w całym kompleksie wody, a z informacji uzyskanych z wodociągów wynika że awarię usuną najprawdopodobniej do 21 lipca.

W firmie i całym kompleksie pracuje ok 200 osób (2 biurowce). jest 7:20 a mi się chce poranną toaletę odprawić i jak mam wytrzymać do 15??

Najblższa stacja benzynowa ok 2km, market gdzie znajdę wc 4km.

Czy mój pracodawca powinien nas zwolnić z pracy?

#10 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 17 lipiec 2014 - 12:14

Moim zdaniem pracodawca powinien wynająć toi-toi. Skoro to sytuacja awaryjna to pracodawca musi szybko działać. Uważam, że zwolnienie pracownika do domu dlatego, że nie ma toalet będzie kosztować więcej niż wynajem kibla na kilka dni smile.png

(Ewentualnie obciążyć kosztami wynajmu wimowajcę braku wody. W ogóle nie widzę tu problemu.)

Swoją drogą kiedyś przez tydzień w naszym biurowcu nie było wody i jakoś daliśmy radę. Nikt nie myślał o zwalnianiu się.

PS. toaletę można spłukać wodą z wiadra, a "dwójkę" załatwić w domu. ;D

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2348 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 15:55

W takiej sytuacji najlepiej ogarnąć takie dystrybutory - http://www.aquasolution.pl

I niech wszystko oczywiście idzie na koszt pracodawcy. Uważam to za jedyny słuszny wybór.

A Wy?

#12 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 914 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 08:26

U mnie pracodawca zwalniał nas do domu. Co miał innego zrobić?

#13 Kasia_87

Kasia_87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 13:34

U mnie było kiedyś podobnie :)

#14 jago.wita

jago.wita

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 wrzesień 2016 - 11:52

Ja bym się zwolniła do domu.

#15 travolta

travolta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 209 postów

Napisano 12 sierpień 2020 - 11:36

Zastanawiam się nad zapewnieniem wody pracownikom. Jaka jest najwygodniejsza opcja? Pytam się o automatyczne dystrybutory wody? 

#16 ivojim

ivojim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 147 postów

Napisano 13 sierpień 2020 - 06:34

Jest ich wiele

kupowanie butelek wody

butla z wodą

jak również automatyczny dystrybutor wody -  jest to opcja dość droga, jednak najbardziej praktyczna oraz takie urzadzenia stawia się w biurach oraz w stołówkach. Dają możliwość dystrybucji wody oraz innych napojow pracownikom oraz klientom.

Zerknij sobie tutaj:

https://sklep.techni...h-mijar-soda-90

W sklepie dostaniesz taki dystrybutor wody. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych