Skocz do zawartości

reundacja za soczewki kontaktowe

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ww

Guest_ww
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2010 - 15:30

czy można zwrócić pracownikowi za soczewki kontaktowe tak jak za oklary korekcyjne??? gdzieś czytalam ż etak ake nie mam pewności??dzięki

#2 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2010 - 15:36

ja też czytałam że można jeśli w zarządzeniu macie taki zapis.

#3 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2010 - 15:57

oczywiście, że tak, przewaznie zapis tworzy się tak, aby mozna było zwrócić za soczewki optyczne, a to moga być zarówno szkła okularowe, jak i "kontakty"

#4 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2010 - 16:16

ja czytalam ze niestety nie (choc jest to niezgodne z prawem unijnym) , jest to mozliwe tylko w wypadku jezeli lekarz wyraznie napisze ze koneiczne jest uzywanie soczewek a nie okularów

#5 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2010 - 16:18

za soczewki kontaktowe nie ma możliwości zwtotu. Soczewki optyczne nie śa równoznaczne z kontaktowymi.

#6 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 515 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 08:19

Tak na marginesie jak się czujecie w soczewkach?

Zastanawiam się coraz poważniej czy sobie ich nie kupić....Sa wygodne? Czy jednak wolicie okulary? 

#7 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 577 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 10:29

Ja swoje okulary lubię i wyglądam w nich lepiej niż bez nich, więc na soczewki się raczej nie przerzucę. Przynajmniej na razie - ale nigdy nie mówię nigdy. Ostatnio zresztą dobrałam sobie nowe oprawki, tym razem nieco okrągłe (nie sądziłam, że w takim kształcie będzie mi tak dobrze, jakbyś szukała dobrego salonu optycznego to polecam Trendy Opticians z uwagi na to, że mają tam obecnie dobre promocje na oprawki https://trendyopticians.pl.  W dodatku moja kuzynka nosiła przez chyba 4 lata soczewki i narzekała cały czas, co też mnie zniechęciło. jak pomyślę o tym dziabaniu sobie w oko, żeby to włożyć, i potem żeby to wyjąć, to mi się odechciewa. na szczęście nie mam aż takiej dużej wady, żebym bez okularów nic nie widziała więc nawet pod względem uprawiania sportu soczewki mi nie są potrzebne :D

#8 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 651 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 11:48

BHPowiec mówił nam, że chociaż w UE przepisy dopuszczają zwrot za soczewki kontaktowe, to w Polsce niestety nie. Chyba, że lekarz medycyny pracy wyraźnie napisze to w zaświadczeniu - praca w soczewkach.

Nie ważne co masz w regulaminie, bo jeżeli zwrócisz pracownikowi za soczewki kontaktowe (wolno Ci) to będzie to dla niego przychód, a co za tym idzie składki ZUS i podatek.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych