Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przejście na emeryturę zależne od lat p...

wróć do serwisu Kadry 171 odpowiedzi w tym temacie

#141 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2019 - 13:00

Przepracuje 40 lat w torach a później pogadamy

#142 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 11:35

Jestem zmęczona pracą po 35 latach pracy ,siedząca w praca w biurze ,nerwy, stres, zwyrodnienie kręgosłupa itp.Mam ogromną nadzieje ,że wejdzie w życie emerytura po 35 latach pracy bo inaczej się wykończę nerwowo,psychicznie i fizycznie.

#143 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 12:16

,siedząca w praca w biurze ,nerwy, stres, zwyrodnienie kręgosłupa itp.

Idź do pracy do biedronki. Poćwiczysz, nie będziesz siedziała, rozładujesz stres przerzucając towary, od razu ci się poprawi, popracujesz do 70.

Teraz rozdaje się tym, którzy na PiS nie głosują, wy piszczałki do tej grupy już nie należycie, więc nie ma potrzeby wam nic obiecywać i tak zagłosujecie właściwie.

Są ważniejsze głosy wyborców, które trzeba obietnicami i realnymi wypłatami zdobyć.

#144 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 14:18

Jedyne mądre i sprawiedliwe poważne podejcie do ludzi pracy to danie możliwości wyboru po 35 i 40 latach pracy przejscia lub nie na emeryture nawet jeśli miała by być ona w jakimś stopniu procentowa w stosunku do pełnej. Są stanowiska i zawody które wyczerpują i zabierają zdrowie znacznie więcej niż pozostałe,dlatego państwo powinno przynajmniej pozwolic pracownikowi na wybór dalszej pracy lub przejscia na emeryture.

#145 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 22:35

Jeśli tak długo żyjemy, to wiek emerytalny dla kobiet powinien być ustalony na 80 lat, a mężczyzn 75. Byłoby oszczędnie. Oczywiście należałoby ustalić możliwość dalszej pracy...gdyby ktoś chciał. Oczywiście do momentu kiedy miałby świadomość, że idzie do pracy, a nie np. do przychodni, albo odwrotnie. Sto lat!!!

#146 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 07:37

Jedyne mądre i sprawiedliwe poważne podejcie do ludzi pracy to danie możliwości wyboru po 35 i 40 latach pracy przejscia lub nie na emeryture nawet jeśli miała by być ona w jakimś stopniu procentowa w stosunku do pełnej. Są stanowiska i zawody które wyczerpują i zabierają zdrowie znacznie więcej niż pozostałe,dlatego państwo powinno przynajmniej pozwolic pracownikowi na wybór dalszej pracy lub przejscia na emeryture.

Takie stanowiska i zawody są zdefiniowane i dają możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę.

A poważne podejście do ludzi, to takie które chroni ich przed własną głupotą i skutkami dla pozostałych obywateli w postaci konieczności ciągłego wyrównywania świadczeń do minimum  i finansowania pomocy społecznej, bo komuś się wydawało, że ty y y y y le składek odprowadził i już się napracował.

Dziwnym trafem decyzja ZUS o emeryturze powoduje nagłe ozdrowienia i odzyskanie sił, bo do mnie kilka razy w tygodniu "za pracą, bo nie stać mnie na życie" ci sterani emeryci trafiają, którym z troski o słupki wyborcze dano "godny wybór" przywracając wiek emerytalny.

#147 Guest_Babcia

Guest_Babcia
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 11:04

Niechby to było nawet 40 lat składkowych dla kobiet i mężczyzn,a kobietom doliczyć powiedzmy 3 lata za każde urodzone i wychowane dziecko,czy to nie byłoby uczciwe?Teraz urlop wychowawczy wlicza się 6 lat matce 2 dzieci tak samo jak matki 5 czy więcej dzieci.nie uważam tego za sprawiedliwe.Może należałoby odbudować instytucję babci? Dlaczego młodzi mają rezygnować z pracy,żeby siedzieć z dziećmi jeśli mogłaby to przejąć przynajmniej w jakiejś części kochająca babcia.

#148 Guest_darek

Guest_darek
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2019 - 18:10

Zapomnieli o naszej grupie

#149 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2019 - 06:36

Zapomnieli o naszej grupie

Nie było o czym zapominać - wy już głosujecie właściwie, kiełbasa wyborcza jest dla tych, którzy nie głosują.

#150 Guest_JANNN

Guest_JANNN
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2019 - 18:09

Najwyższa pora na na ten ostatni krok bo po przepracowaniu 40 lat i więcej każdy może zadecydować czy pracować czy odejść na emeryturę. To się takim osobą należy a nie tylko wybranym grupą, z drugiej strony to była obietnica PREZYDENTA DUDY

#151 Guest_benit

Guest_benit
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2019 - 06:06

..niech w końcu się zdecydują konkretnie!!! tak lub nie bo temat jest"maglowany"od prawie 10 lat i nic z tego nie wynika!

#152 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2019 - 06:34

Najwyższa pora na na ten ostatni krok bo po przepracowaniu 40 lat i więcej każdy może zadecydować czy pracować czy odejść na emeryturę. To się takim osobą należy a nie tylko wybranym grupą, z drugiej strony to była obietnica PREZYDENTA DUDY

..niech w końcu się zdecydują konkretnie!!! tak lub nie bo temat jest"maglowany"od prawie 10 lat i nic z tego nie wynika!

Kiedy wy zrozumiecie, że was PiS do głosowania już nie musi przekonywać i nie opłaca się wam już nic dawać?

Teraz czas na przekonywanie i dopieszczanie młodych - wreszcie my możemy na coś liczyć - nie dadzą wam świadczeń, bo nam znoszą opodatkowanie - ktoś musi opłacić nasze przywileje:).

#153 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2019 - 08:52

To dobry pomysl zeby kobiety przechodzily na emeryture 35 lat pracy i mezczyzni 40. Bo niestety majac ponad 36 lat pracy dzis jestem po powaznej operacji i czeka jeszcze druga a zus mnie uzdrowil a ja nie mam sil wychowalam troje dzieci i na wychowawczym nie bylam caly czas fizycznie zasowalam a dzis ponad 14 lat pracy pracowalam u ostatniego pracodawcy i mnie zwolnil wiec nie zycze sobie zeby pracodawca wypowiadal sie w moim imieniu kiedy mi bedzie lepiej na emeryture odejde na emeryture i bede miala jakis grosz bo w tej chwili zostalam bezniczego

#154 Guest_Gosia14/07/2019

Guest_Gosia14/07/2019
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2019 - 09:26

jestem jak najbardziej za mam 42 lata pracy fizycznej.wychowałam 3 dzieci i brak mi sil i zdrowia .do 60 -ciu lat jescze 3 lata...nie wyborazam sobie jak dotrwać .pracuje fizycznie ciezko,dlatego tez takie rozwiazanie dalo by mozliwosc odpoczynku po tak wielu latach pracy../jak osiagne lata to bede 45 lat pracy/gorzej ze zdrowiem.....

#155 Guest_Werbla

Guest_Werbla
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 15:14

Ja ma 52 lata i 37 lat pracy i sporo na koncie w zusie wydaje mi się że starczy niech młodzi wypracują tyle co ja a będzie dobrze należy mi się choćby minimalna emerytura za tyle lat pracy

#156 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2019 - 10:07

I co??? w kwestii lat wypracowanych a przejsciem na emeryturę dalej nic...obiecanki .Po raz kolejny jest to pomijane ,a na konkretne decyzje czekaja Polacy którzy już nie maja sil ani zdrowia.....czyli pracujcie albo jak nie dotrwacie to jeszcze lepiej ZUS sie ucieszy.....są pieniadze na wszystko inne a dla ludzi ktorzy wypracowali te emerytury nie bo sie je rozdaje szemranym fundacjom ect.......wkurzające!

#157 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2019 - 10:18

czekaja Polacy którzy już nie maja sil ani zdrowia.....

Ta, nam młodym każą dodatkowo oszczędzać, bo ZUS ledwie zipie, a starym leniom będą dawać wcześniej emerytury - niedoczekanie. Nie ma zgody na okradanie młodszych pokoleń.

#158 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2019 - 10:37

jakie wczesniejsze emerytury???? człowieku !!!!!!TY pewnie tylu lat zycia nie masz co my mamy wypracowane..jak przepracujesz chociaż mimimum wymagane to dopiero możesz cokolwiek wiedziec i wypowiadać sie....i to pewnie nie bedzie już w takim tonie ..........też bedziesz starym leniem bo młodym jak z tekstu wynika juz jesteś.......przykre to my mamy wypracowane pieniadze na nasze emerytury a TY musisz pracować na swoją i nikt nikogo nie okrada dla wiadomosci autora tak było i jest i bedzie tak działa każde panstwo czy sie to podoba autorowi czy nie.....

#159 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2019 - 17:08

Co się dzieje w kwestii emerytur stażowych? Mam już dość po przepracowaniu 37 lat, mam 57 lat. Widzę, że wszystko należy się nierobom, ciągle coś dostają, a robolom - figa z makiem. Czemu nas tak oszukują? Miały być emerytury stażowe i co i wielkie G.

#160 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 10:40

Chcialam bym juz posc bo mam przepracowane 36 lat pracy i wychowalam a ze zachorowalam to szef mie zwolnil i zostalam bezniczego a u tego przepracowalam 14 lat ponad i mialam na stale tak potraktowali pracownika ktory zasowa jak durny sie nie oszczedza a jak zachoruje to sie nic nie nalezy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych