Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przejście na emeryturę zależne od lat p...

wróć do serwisu Kadry 165 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Karol 1951

Guest_Karol 1951
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2011 - 15:26

40 lat pracy bez względu na wiek dla tych, którzy tego chcą , jest to ludzkie i sprawiedliwe żądanie, dlaczego niemożliwe do przyjęcia? przecież nie wszyscy z tego skorzystają, a wielu mogłoby z godnością żyć, czy to tak wiele? może skorzystaliby młodzi, którzy czekają na miejsca pracy? w tak stresujących warunkach żyjemy w Polsce, że należy się nam trochę sprawiedliwości i radości . Nie dożyjemy napewno wieku 100 lat, ale może te kilkanaście... lat spokojnego snu nam się naależy?

#42 Guest_Lutka 55

Guest_Lutka 55
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2011 - 18:33

Oczywiście jestem za projektem ustawy ... Na próżno biegam i szukam pracy, kiedy takie młode osoby, które spotykam, również gotowe są przyjąć nawet 1/2 etatu. Jakie mam szanse dopracować do wymaganego wieku po 35 latach pracy, jakie zdrowie , a jakie mają panie po 20 latach. Może pani Kochan również to weźmie pod uwagę nie tylko moją przyszłość ile jeszcze mogę pożyć ( a moje koleżanki, które nie nacieszyły się emeryturą bądź nie doczekały ...)

#43 Guest_NIEPOKORNY

Guest_NIEPOKORNY
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2011 - 09:50

K O N I E C OSZUKIWANIA NAS POLAKÓW PRZEZ n a j j a śn i e j panujących .Ludzie zróbmy coś . WYBORY są szansą,

#44 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2011 - 10:00

no i kogo wybierzesz? kto da ci wczesniejszą głodową emeryturę?

#45 Guest_jaga

Guest_jaga
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 14:57

głosowałam cały czas na PO ale teraz powiedziałam NIE, NIE , JEŻELI ONI ODWRACAJĄ SIĘ OD NAS OD LUDZI PRACY, TO MY IM MUSIMY PODZIĘKOWAĆ ODPOWIEDNIO - NIE GŁOSOWAĆ NA NICH!!!

#46 Guest_z

Guest_z
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 15:05

A co inni będą tacy wspaniałomyślni i dadzą ci super emeryturę? z czego pytam się z czego? Już przestałam wierzyć, że coś się w tej kwestii zmieni.

#47 Guest_ZMECZONA

Guest_ZMECZONA
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2011 - 14:25

POPIERAM PRZECHODZENIE NA WCZESNIEJSZA EMERYTURE PO PRZEPRACOWANIU 35/40 LAT.KTO CAŁY CZAS CIEZKO PRACOWAŁ TO JUZ SAM POWINIEN DECYDOWAC ,CZY MA JESZCZE SIŁE NA DALSZA PRACE ,PO PRZEPRACOWANYCH 35/40 LATACH TEZ MOZNA NIE MIEC PPRACY .MOZNA NIE MIEC SRODKOW DO ZYCIA A NA EMERYTURE W OBECNEJ SYTUACJI NIE MA CO LICZYC GDZIE JEST SPRAWIEDLIWOSC ?

#48 Guest_-AGA-

Guest_-AGA-
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2011 - 22:02

Tylko u Świętego Piotra znajdziemy sprawiedliwość

#49 Guest_obywatel Unii

Guest_obywatel Unii
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2011 - 18:40

W Niemczech emerytury 35 lat pracy dla kobiet a 40 dla mężcxzyzn-ptrzecie Polska tez jest w Uniidlaczego tylko niektore ustawy mamy takie same- w Zjednoczonej Unii

#50 Guest_pokrzywdzona przez "czas"

Guest_pokrzywdzona przez "czas"
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2011 - 23:12

Rządzący dożą do wydłużenia aktywności zawodowej nie patrząc na opinie zmęczonych, schorowanych często ludzi po 35/40 latach pracy urodzonych po 1948, a tym urodzonym przed 1948 obniża się staż pracy o 5 lat przy uprawnieniach emerytalnych 20/25 lat . Jak to możliwe w tak demokratycznym państwie?

#51 Guest_ewmag

Guest_ewmag
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 14:52

Kobieta urodzona przed 1954 jest już na emeryturze, chodzi sobie usmiechnięta, pomaga przy wnuczkach a ja urodzona 14.01.1954r. muszę pracować i nie wiem jeszcze jak długo a mam 36 lat pracy. Dlaczego tak zróżnicowano nasze społeczeństwo.

#52 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 14:54

ludzie generalnie róznią się między sobą. Mnie by szlag trafił przy wnuczkach, bo wolałabym pracować i być samodzielna, a nie na usługach rodziny

#53 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 21:36

Czekam na emeryturę po 35 latach pracy, bo obecnie pracuję na "czworakach" czyli resztkiem sił.

#54 Guest_KAROL 1952

Guest_KAROL 1952
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 12:18

Co za życie?. Pan M Konrat reklamuje ING-wstyd,4 lata temu ulokowałem tam pieniądze w Fundusze inwestycyine w kasie panie tam pracujące też zachęcały, na dzień dzisiejszy straciłem 60% wkładu.kom.z TV-ostatnio; Pan Barcelrowicz jest za wydłużeniem lat pracy -chyba dla tych co mało robią i nudzi im się w domu.TV- Pan Pawlak obiecuje pracę dla każdego -obiecanki już były przed poprzenimi wyborami i pozostało bez zmian. Jeśli ktoś przepracował swoje lata pracy jeśli chce, powinna być wcześniejsza emerytura bezwzględuna wiek, TYM SPOSOBEM MŁODZI LUDZIE BĘDĄ MIEĆ MIJSCA PRACY-NIE OBIECYWAĆ A SPEŁNIĆ. PRZEPRACOWANY.

#55 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2011 - 12:23

Te reformatoły na pewno nie będą rządzić ! jak nie wprowadzą emerytur (40,35 lat) niezależnie od wieku. Mojego głosu nie będą mieli!,Trzeba wyjść na ulicę i demonstrować! Nie będziemy żebrakami w swoim kraju,żaden z tych ustawodawców nie przepracuje 45 lat! co nam zafundowali (matematyka nie kłamie).Gdzie moje składki za 20 lat pracy w starym ustroju. Po prostu p. Balcerowicz ,żeby dławić inflację je przywłaszczył.. Już nie mogę patrzyć na gębe pana Mordasiewicza,który z hiobowa miną wieści katastroficzne wizje (tak było gdy 50 zł podwyżki od PISu,a jak to się stanie gdy nie podwyższymu wieku emerytalnego do 67 lat.

#56 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2011 - 12:25

Te reformatoły na pewno nie będą rządzić ! jak nie wprowadzą emerytur (40,35 lat) niezależnie od wieku. Mojego głosu nie będą mieli!,Trzeba wyjść na ulicę i demonstrować! Nie będziemy żebrakami w swoim kraju,żaden z tych ustawodawców nie przepracuje 45 lat! co nam zafundowali (matematyka nie kłamie).Gdzie moje składki za 20 lat pracy w starym ustroju. Po prostu p. Balcerowicz ,żeby dławić inflację je przywłaszczył.. Już nie mogę patrzyć na gębe pana Mordasiewicza,który z hiobowa miną wieści katastroficzne wizje (tak było gdy 50 zł podwyżki od PISu,a jak to się stanie gdy nie podwyższymy wieku emerytalnego do 67 lat.

#57 Guest_demokracja

Guest_demokracja
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2011 - 00:35

np. uprzywilejowani tak dalej "pracują" bo mają czym i kim pracować tworzą fikcję produkcyjną np, ochrona mienia, zamieszanie pieniędzmi lustrowanie kamerami - skądś tych praktyk nabyli. A dla g. dołożyć lat pracy !

#58 Guest_KAZIK

Guest_KAZIK
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 11:09

Wczoraj po 17/15 w TV pr.I słuchałem Pani redaktor rozmowy z Posłem PO-pan wypowiadał się o wydłużeniu lat pracy.To znaczy że człowiek powinien przepracować 45 lat, TYLKO KIEDY MŁODY MA TO ZROBIĆ ?Ukończy studia mając 30 lat- około 3 lat będzie szukał niewiadomo na ile etatu + 45lat pracować-czyli 78 lat- będzie mógł przejść na emeryturę-śmieszne !!!.KIEDY BĘDZI MOŻNA PRZEJŚĆ NA WCZEŚNIEJSZĄ EMERYTURĘ BEZ WZGLĘDU NA WIEK ???.

#59 Guest_wiesiek

Guest_wiesiek
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 15:23

Czy sejm ma zamiar zajmować się tym problemem nadal - proszę o odpowiedź.Codzi mi o to, czy mogę mieć nadzieję, że emerytura dla mężczyzn po 40 latach pracy bedzie możliwa.

#60 Guest_wiesiek

Guest_wiesiek
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 15:30

Platforma reprezentuje ludzi bogatych.Ci zatrudniają na czarno - wszyscy o tym wiedzą łącznie z PIP. I co ?nic.Dlatego są przeciwni uchwaleniu czegoś co automatycznie ograniczy szarą strefę i bogatym obniży zyski z jawnego wyzysku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych