Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przejście na emeryturę zależne od lat p...

wróć do serwisu Kadry 165 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Roman N.

Guest_Roman N.
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2011 - 23:35

PO,,,odwagi nie wstydcie się i zarówno Panie marszałku Schetyna dajcie pod obrady projekt OPZZ odnośnie emerytury po 35 latach pracy kobiety a 40 latach pracy mężczyżni ,,, odwagi życzę...

#22 Guest_hi

Guest_hi
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 10:28

Ja również jestem "ZA".35/40 lat uczciwej pracy - to wystarczający okres by zasłużyć sobie na "godziwą" emeryturę.

#23 Guest_jurek

Guest_jurek
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 19:54

jurek ja mam już 46 lat pracy ale jestem jeszcze zamłody a na rętę za zdrowy

#24 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 11:32

Jestem ZA , niech każdy przepracuje 35/40 lat to będzie w kraju porządek i będzie z czego płacić emerytury. Na rentę za zdrowy na emeryturę za młody.Jak kogoś stać na wypoczynek , sprzątaczkę , niańkę i kucharkę to i może pracować do 100 lat.

#25 Guest_miki

Guest_miki
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 11:46

Nie bądźmy naiwni. Przecież PO robi nas w balona z tymi emeryturami. Celowo to przeciągają w czasie ile się da. Przed wyborami oczywiście zaczną coś mieszać żeby ludzie uwierzyli, że coś się zmieni, ale po wyborach znowu ustawa wróci do szuflady. Przecież to oczywiste, że chcą załatać emeryturami budżet. Niestety moja mama też musi jeszcze pracować.

#26 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 19:26

co to za rząd którego nie interesuje głos obywateli , przecież oni są dzięki nam i nam mają służyć.

#27 Guest_PIOTR

Guest_PIOTR
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 12:57

Tę strone powinno oglądać więcej ludzi młodych szukających pracy.Dzięki emerytom będą mieć wolne miejsca pracy, myślę że w lipcu wszystkosię roztrzygnie pozytywnie i będzie można odejść na wcześniejszą emeryturę.

#28 Guest_miki

Guest_miki
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 13:27

Piotrze obyś miał rację z tym lipcem. W końcu ludziom należy się odpoczynek po x lat pracy, a młodzi po studiach zamiast chować marzenia w kieszeń to będą mogli zacząć normalnie pracować.

#29 Guest_rocznik 1954

Guest_rocznik 1954
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2011 - 17:21

Ja w lipcu będę miała 40 lat pracy , ale oczywiście wiek mi nie pozwala iść na wcześniejszą emeryturęcórka i synowa szukają pracy od trzech lat bez skutku a ja muszę dalej pracować , w telewizji podają żespada bezrobocie, ale tylko dlatego że młodzi uciekają za granicę bo tu nie mają szans. Mam 57 lat i bardzo bym chciała żeby coś zrobili dla kobiet z takim dużym stażem pracy jak ja.

#30 Guest_B

Guest_B
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2011 - 19:53

Mam 55 lat , 35 lat pracy i czekam na możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę.Obawiam się również ,że nie dotrawm do okresu ochronnego gdyyż pracodawca konsekwentnie realizuje plan pozbycia sie pracowników przed tym okresem. W Sądzie pracy nie ma szans a wygranie gdyż wystarczy oświadczenie pracodawcy o utracie zaufania do pracownika. Swoją drogą po co utrzymujemy tę instytucję z naszch podatków.Dlatego chciałabym bardzo, aby Pnie w naszym Sejmie w końcu się zastanowiły i trochę glębiej rozeznały problem przed poparciem ustawy o wydłużeniu wieku emerytalnego. A jeżeli tak bardzo chcą to niech walczą o możliwość pracy , wydłużenie okresu ochronnego.

#31 Guest_urszula

Guest_urszula
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 11:59

W tej sprawie musimy wyjść na ulicę Ciekawe czemu Solidarność siedzi cicho

#32 Guest_kk

Guest_kk
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 13:31

Również czekam na ustawę 35/40. Mam 40 lat pracy i uważam ze dla kobiety to dużo za dużo, a emerytury jak nie widać tak nie widać

#33 Guest_km

Guest_km
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2011 - 12:46

tyjko lata pracy powinny decydować o przejściu na emeryturę

#34 Guest_telimena

Guest_telimena
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 08:35

to jest trzy razy dłużej niż te cwele nieroby co niby porządku pilnują i po 15 latach idą na emeryturę a w radiowozach przesiadują większość swojej "bardzo ciężkiej" pracy.A jak mało zarabiają i wypasionymi brykami jeżdzą ,to jest sprawiedliwość brawo PO i Kapitalizm

#35 Guest_57 latka

Guest_57 latka
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 23:03

jestem za...podobnie jak przedmówcy tez mam 37 lat pracy/pracuje od 16 r.zycia/...chce mieć zasłuzona emeryture i cieszyc sie życiem rodzinnym zadbac o reszte zdrowia...niech mi nikt nie mowi o aktywności zawodowej 50+,za marne pensje ...dziekuje nas...am...zasłuzyłam i wyparcowałam sobie i to ciężka praca...żądam tego co mi sie słusznie należy a co mi ukradziono w świetle prawa...nawołuje do bojkotu w wyborach...WIADOMO KOGO...

#36 Guest_pracująca od 17 roku życia

Guest_pracująca od 17 roku życia
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 22:22

Popieram z całą determinacją 35K/40M mam nadzieję że nasi posłowie w końcu zaczną myśleć,ogarnijcie się nasza elito!!!, to nie jest jakaś wielka filozofia macie mało kasy w ZUSIE, brakuje wam na emerytury ? zobaczcie jak się zatrudnia pracowników,oczywiscie za najniższą 1386 brutto reszta na czarno---obniżyć koszty zatrudnienia pracowników i niech odprowadzają podatki od takich płac jakie wypłacają pracownikom, wtedy i w ZUSie na EMERYTURY starczy i w kasie państwa (PODATKI) będzie więcej,ale na to chyba jesteście za mądrzy prawda??? lepiej zajeździć jednych a inne lesery po 15 latach biorą kasę i to jaką ? z naszych podatków więc dla nas nie starcza, po prostu dziadostwo i tyle...

#37 Guest_WOJTEK

Guest_WOJTEK
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2011 - 10:19

LIPIEC SIĘ KOŃCZY-CZY ZWIĄZKI i SEJM ŚPI?OBIECANKI CACANKI, A GŁUPIEMU ...CZY IŚĆ GŁOSOWAĆ, A JEŚLI TO NA KOGO?

#38 Guest_ktoś

Guest_ktoś
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2011 - 18:30

Wojtku, byle nie na PO

#39 Guest_NIEPOKORNY

Guest_NIEPOKORNY
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2011 - 09:32

Dziś jest 01.08.2011 a do konca lipca br. WYBRANY PRZEZ OBYWATELI SEJM miał pracować nad OBYWATELSKIM PROJEKTEM W/S EMERYTUR... i co szanowni posłowie są zajęci walką o stłki na następną kadencję...

#40 Guest_Kazimierz

Guest_Kazimierz
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2011 - 10:49

Platformo Obywatelska, rządzący, pytam, co się dzieje z ustawą emerytalną 35 lat dla kobiet, 40 dla mężczyzn? Zbliżają się wybory do parlamentu, to ja i setki tysięcy innych sfrustrowanych obywateli będą mieli w tym dniu „władzę”.Czy wasi doradcy nie widzą co się dzieje, a może po prostu skargi, żale i bóle internautów nie są przekazywane do rządu. Do tej pory głosowałem na PO, teraz napiszę krótko – jest ustawa, jest mój głos, a takich jak ja jest setki tysięcy w Polsce. Chcę się jeszcze odnieść do debaty II w wyborach prezydenckich, otóż Pan Prezydent Bronisław Komorowski wyraźnie odpowiedział na pytania Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, cytuję : Więc konkretnie, pani redaktor powiem, tak, jest potrzebna zmiana w systemie emerytalnym, ale my proponujemy zmianę na zasadzie wyboru, czy chce dłużej pracować i mieć wyższą emeryturę, czy też krócej pracować i niższą emeryturę., oraz … Trzeba to zrobić dalej bez krzywdy dla ludzi, a nawet właśnie z korzyścią, jeżeli człowiek będzie miał do wyboru „pracuję dłużej, ale mam wyższą emeryturę”, albo „pracuję krócej – mam niższą emeryturę”, sam dokonuje wyboru, nie ma poczucia krzywdy – koniec cytatu.Panie Prezydencie, pytam, gdzie jest mój wybór?, i mam poczucie krzywdy. Zdaję sobie sprawę, że nie ma lepszej partii na rynku polskim niż PO, jednak będę zmuszony zagłosować przeciw sobie np. na PJN, albo po raz pierwszy wcale nie pójdę na wybory.PozdrawiamCytaty zaczerpnięte z internetowego stenogramu – poniżej link http://wiadomosci.ga....htmlPSPopieram projekt ustawy OPZZ w sprawie emerytur 35 lat kobiety, 40 lat mężczyźni.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych