Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnienie lekarskie po ustaniu stosunku pracy

wróć do serwisu Księgowość 1157 odpowiedzi w tym temacie

#1141 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 14:40

Śmieszne to jest to jak kobieta podaje się za "Józka", tylko dlatego, że ma dwoistość natury, raz chce być pomocną  (ale bez wiedzy)"D...." a innym razem ironicznym "Józkiem" bo nie ma odwagi pisać pod swoim nickiem.

Tak, widzę IP, co w tym dziwnego? nie ogarniasz? no to twój problem

#1142 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 14:41

podaj ten "wulgaryzm", gdzie go widzisz?[/quote]

Wszyscy widzą tylko nie ty.

mogłem się domyślać, że słowa "wulgaryzm" nie kumasz

#1143 Guest_Józek

Guest_Józek
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 14:52

Śmieszne to jest to jak kobieta podaje się za "Józka", tylko dlatego, że ma dwoistość natury, raz chce być pomocną (ale bez wiedzy)"D...." a innym razem ironicznym "Józkiem" bo nie ma odwagi pisać pod swoim nickiem.
Tak, widzę IP, co w tym dziwnego? nie ogarniasz? no to twój problem

Za to tobie odwagi nie brak i "ujawniłeś" nick, nawet bez imienia.
Nie ośmiesza się więcej, bo zaczynasz mieć urojenia.

#1144 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 15:19

Za to tobie odwagi nie brak i "ujawniłeś" nick, nawet bez imienia.
Nie ośmiesza się więcej, bo zaczynasz mieć urojenia.

zaraz, moment, ja nie zmieniam nicku , ciągle "gość"

i co to za różnica jakie imię wpiszę

taka jesteś CIEMNA (nie Józek ale ta D...ruga), że tego TEŻ nie rozumiesz

raz Józek a raz D.....

#1145 Guest_Bolek i Lolek

Guest_Bolek i Lolek
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 16:52

Weź człowieku coś na uspokojenie bo zepsułeś wątek i tylko obrażasz tu ludzi. Te twoje teorie spiskowe też są do. .. .

#1146 Guest_Bolek i Lolek

Guest_Bolek i Lolek
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 16:52

Weź człowieku coś na uspokojenie bo zepsułeś wątek i tylko obrażasz tu ludzi. Te twoje teorie spiskowe też są do. .. .

#1147 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 18:00

Cha cha cha, ile nicków wymyślisz?

#1148 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5079 postów

Napisano 11 grudzień 2018 - 09:34

WOW!!!  Ale się działo :)

Wracając do tematu:

Dorotka to po zakończeniu umowy tzn 15.11.18 mam już iść do ZUS i wypełnić wniosek zas53 ? Czy dopiero z kolejnym zwolnieniem ? Od stycznia ? Wiem ze ciągłość musi być.
Zastanawiam się czy pracodawca przekaże moje zwolnienie do ZUS.

Obecne zwolnienie wraz z drukiem Z-3 "Zaświadczenie płatnika składek", twój były pracodawca przesłał do ZUS. Teraz musisz wypełnić tylko wniosek Z-10 "Oświadczenie (jeśli ubiegasz się o zasiłek chorobowy lub świadczenie rehabilitacyjne po ustaniu zatrudnienia lub tytułu ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego)", potwierdzający, że np. nie podjąłeś obecnie pracy i należy ci się zasiłek chorobowy.

Przy następnym zwolnieniu lekarskim wypełniasz druk Z-53 "Wniosek o zasiłek chorobowy", czyli tzw. roszczenie o wypłatę.

#1149 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2019 - 12:01

Obecne zwolnienie wraz z drukiem Z-3 "Zaświadczenie płatnika składek", twój były pracodawca przesłał do ZUS. Teraz musisz wypełnić tylko wniosek Z-10 "Oświadczenie (jeśli ubiegasz się o zasiłek chorobowy lub świadczenie rehabilitacyjne po ustaniu zatrudnienia lub tytułu ubezpieczenia chorobowego lub wypadkowego)", potwierdzający, że np. nie podjąłeś obecnie pracy i należy ci się zasiłek chorobowy.

Przy następnym zwolnieniu lekarskim wypełniasz druk Z-53 "Wniosek o zasiłek chorobowy", czyli tzw. roszczenie o wypłatę.[/quote]

Mam prośbę do osób które są na bieżąco z przepisami. Od 01.12.2018 zwolnienia lekarskie przesyłane są elektronicznie. Ja niestety mam zwolnienie po ustaniu zatrudnienia. Zwolnienie pewnie poszło elektronicznie do ZUS. Co jeszcze powinnam wypełnić i zawiść do ZUS A moze coś można dostarczyć przez pue. Będę wdzięczna za odpowiedź

#1150 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5079 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 12:12

Rozumiem, że lekarza poinformowałaś o tym, że jest to zwolnienie po ustaniu zatrudnienia?

Obecnie dostarczasz do każdego zwolnienia lekarskiego druk ZAS-53 i jeśli nie dostarczyłaś do teJ pory druk Z-10

#1151 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2019 - 21:39

Rozumiem, że lekarza poinformowałaś o tym, że jest to zwolnienie po ustaniu zatrudnienia?

Obecnie dostarczasz do każdego zwolnienia lekarskiego druk ZAS-53 i jeśli nie dostarczyłaś do teJ pory druk Z-10

Druk ZAS-53 wysłałam przez PUE natomiast Z-10 nie wiem czy też można przez PUE nie bardzo mogę to znaleźć. Będę wdzięczna za pomoc.

#1152 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2019 - 20:59

31.12.2018r. złożyłam wypowiedzenie,nie mam jeszcze świadectwa pracy.Obecnie jestem chora(zapalenie oskrzeli)czy nalezy mi się L-4 i jesli tak to czy muszę chorować określoną liczbę dni?

#1153 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13018 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 styczeń 2019 - 22:05

Tak, aby dostać zasiłek chorobowy z ZUS twoja choroba musi trwać co najmniej 30 dni.

#1154 Guest_Karolk1

Guest_Karolk1
  • Goście

Napisano 09 luty 2019 - 20:57

Witam
Od 29 stycznia do 26 lutego mam zwolnienie L4. 31 stycznia wygasła mi umowa o pracę. Czy muszę chorować 30 dni po wygaśnięciu umowy aby otrzymać wypłatę z ZUS?

#1155 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13018 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 luty 2019 - 21:08

nie masz tego warunku, bo twoja choroba zaczęła się w trakcie zatrudnienia 

#1156 Karolk1

Karolk1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 luty 2019 - 21:22

Dziękuję. Czy obecnie po wprowadzeniu elektronicznych l4 muszę dostarczyć druki do zusu ?

#1157 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5079 postów

Napisano 10 luty 2019 - 17:46

Tak. Druk Z-10, a potem ZAS-53.

#1158 Karolk1

Karolk1

Nowy użytkownik

• Członkowie