Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bilans otwarcia

wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 TomaszM

TomaszM

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 21:27

Witam chciałbym prosić o pomoc, otóż potrzebuję zrobić bilans otwarcia i nie wiem czy go prawidłowo wypełniam.Na otwarcie zakładam, iż zamierzam włożyć 4250zł za które chcę zakupić za 1000zł samochód za 3000zł wyposażenie oraz za 250 zł reklamę.bilans powinien wyglądać takbilans1czy takbilans2Z góry dziękuję za odpowiedź

#2 forumka

forumka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 10:14

Niestety nie mogę otworzyć ani jednego linku. Sorki.

#3 TomaszM

TomaszM

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 18:27

Nie wiem dlaczego tamte linki nie działały ..... teraz powinno być okPodobno 2 bilans jest prawidłowy, czy mógłby mi ktoś to łopatologicznie wytłumaczyć dlaczego tak to ma wyglądać ? :)

#4 berater

berater

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 kwiecień 2013 - 13:06

Na otwarcie zakładam, iż zamierzam włożyć 4250zł za które chcę zakupić za 1000zł samochód za 3000zł wyposażenie oraz za 250 zł reklamę. bilans powinien wyglądać tak bilans1 czy tak bilans2

Czegoś chyba nie rozumiem ?Na jakie potrzeby robisz ten BO ? Albo jesteś przed zakupem, i wtedy planowanych zakupów nie będzie widać w BO (bo są w planie). Albo już zrobiłeś zakupy wcześniej, wtedy nie będzie gotówki w aktywach obrotowych (bo już ją wydałeś). Poza tym nieprawidłowa struktura kapitałów.Moja rada. Daj to komuś, kto zna sie trochę na tym.Pozdrawiam,
BERATER Biuro Rachunkowe Warszawa / Piaseczno - Prawdopdobnie najlepsze biuro rachunkowe na Mazowszu :)

Forum podatkowe - nowe forum o podatkach i księgowości. Zadawajcie pytania i korzystajcie z merytorycznych odpowiedzi gratis.

#5 forumka

forumka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 21 maj 2013 - 10:04

Zawsze księgowość zamykamy na koniec roku bilansem zamknięcia, i na początek roku robimy bilans otwarcia. Dlatego też B.O. musi być taki sam jak B.Z. Jeśli na koniec roku na B.Z. było 5.000,- na początek roku na B.O. musi też być 5.000,- Strony Wn i Ma zmieniają się dopiero w ciągu każdego miesiąca, podczas zakupu na stan czy wydatków ze stanu.To tak łopatologocznie wytłumaczyłam. ;)Pa.

#6 Mirasek

Mirasek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 21 maj 2013 - 12:14

Zawsze księgowość zamykamy na koniec roku bilansem zamknięcia, i na początek roku robimy bilans otwarcia. Dlatego też B.O. musi być taki sam jak B.Z. Jeśli na koniec roku na B.Z. było 5.000,- na początek roku na B.O. musi też być 5.000,- Strony Wn i Ma zmieniają się dopiero w ciągu każdego miesiąca, podczas zakupu na stan czy wydatków ze stanu.To tak łopatologocznie wytłumaczyłam. ;)Pa.

No nie tylko na początek roku forumko.BO należy sporządzić otwierając księgi rachunkowy przy " pełnej ewidencji księgowej".W tym celu należy przeprowadzić inwentaryzację zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości.

#7 forumka

forumka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 02 lipiec 2013 - 09:43

Ale czy inwentaryzację nie przeprowadza się właśnie przeważnie na koniec każdego roku? i potem robi się B.Z,a na początek roku wiadomo B.O.  I B.O. ma się równać B.Z.?. mam ciotkę księgową i ciągle o tym opowiada.',chyba,że ja coś pokręciłam?.

#8 Mirasek

Mirasek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów

Napisano 02 lipiec 2013 - 11:05

Masz ciotkę księgową i udzielasz rad... " łopatologicznie " tłumacząc zainteresowanym?

#9 forumka

forumka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 16:09

Ale chyba jednak źle tego nie robię?. Coś niecoś też liznęłam księgowości, tylko,że w tej chwili może są inne przepisy.

#10 Mirasek

Mirasek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 10:33

Ale chyba jednak źle tego nie robię?. Coś niecoś też liznęłam księgowości, tylko,że w tej chwili może są inne przepisy.

Pracuje w księgowości od wielu lat i nie wiedziałam, że zawód ten polega na" lizaniu" Dołączona grafika

Tak... w tej chwili są inne przepisy. Teraz księgowość się pieści i całuje Dołączona grafika

Sorki... musiałam Dołączona grafika

#11 forumka

forumka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 11:44

Twój sarkazm jest całkowicie zbędny, też pracowałam w księgowości ("prowadziłam" środku trwałe przedsiębiorstwa) jeśli chodzi o ścisłość,ale widzę, że nie mamy o czym mówić, bo... nie warto być grzecznym w stosunku do innych.Ani tym bardziej być pomocnym.  Sorki... też musiałam.

#12 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 lipiec 2013 - 12:09

Forumka nie ma się co obrażać, Przepisy o rachunkowości nie zmieniają się na szczęście tak często jak to ma miejsce w podatkach, można byłoby oszaleć :).

Sama widzisz (np z rozmów z ciocią), że zawód nie jest łatwy, że trzeba poświęcić się temu zajęciu, a taką pobieżną wiedzę trzeba utrwalać, np na takim forum. Można się tu dużo dowiedzieć, a osoby bardziej doświadczone np Mirasek skorygują nasze braki w wiedzy. Wszyscy się uczymy i cały czas coś nas zaskakuje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych