Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy trzeba płacić składki od zlecenia i działalności

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198127 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 19:14

Od stycznia jestem zatrudniona na podstawie umowy zlecenia i podlegam wszystkim ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu. Dodatkowo mam zamiar rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Czy muszę być ubezpieczona z obu tytułów? Powrót do artykułu: zus[/acronym]-kadry/skladki/77796,Czy-trzeba-placic-skladki-od-zlecenia-i-dzialalnosci.html]Czy trzeba płacić składki od zlecenia i działalności

#2 kalka

kalka

Zaawansowany użytkownik

• Sprawdzany
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 14:26

nie mam pojęcia, najlepiej jeśli zapytasz sie jakiejś doświadczonej księgowej

#3 Katarzynka

Katarzynka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 770 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 14:34

Gdzie link do tego artykułu ?

#4 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 15:07

Osoba spełniająca warunki do objęcia obowiązkowo ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi z kilku tytułów jak wykonywanie pracy nakładczej, wykonywanie pracy na podstawie umowy-zlecenia lub umowy agencyjnej albo innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, prowadzenie pozarolniczej działalności, wykonywanie współpracy, bycie posłem lub senatorem, bycie osobą duchowną, jest objęta obowiązkowo ubezpieczeniami z tego tytułu, który powstał najwcześniej. Może ona jednak dobrowolnie, na swój wniosek, być objęta ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi także z pozostałych, wszystkich lub wybranych tytułów lub zmienić tytuł ubezpieczeń.

źródło: [url="http://www.zus.pl/default.asp?p=3&id=117"]http://www.zus.pl/default.asp?p=3&id=117[/url]

#5 Guest_aska

Guest_aska
  • Goście

Napisano 07 listopad 2019 - 07:37

składka wypadkowa zleceniobiorcy nie jest już od kilku lat zależna od wykonywania zlecenie w siedzibie zleceniodawcy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych