Skocz do zawartości

Zdjęcie

CZAS PRACY W DELEGACJI PRACOWNIKÓW PASAŻERÓW I PRACOWNIKA KIEROWCY

wróć do serwisu Kadry 33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515902 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 15:21

Nasi pracownicy często wyjeżdżają w delegacje. Przeważnie dojazd odbywa się służbowym samochodem, który prowadzi jeden z pracowników. Staramy się, aby za każdym razem była to inna osoba. Czy do nadgodzin w delegacji ma znaczenie fakt prowadzenia samochodu przez pracownika? Czy czasu jazdy w delegacji nie wliczamy do nadgodzin dla pracownika kierującego samochodem i dla pracownika siedzącego obok kierowcy? Powrót do artykułu: CZAS PRACY W DELEGACJI PRACOWNIKÓW PASAŻERÓW I PRACOWNIKA KIEROWCY

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2016 - 18:35

A jeśli pasażer po 16 wraca osiem godzin np. z Białegostoku to przepraszam jest na wczasach?

#3 Guest_zorro

Guest_zorro
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2016 - 09:58

No tak, w pracy mnie nie ma, ale żona mówi, że w domu też mnie nie ma - więc gdzie jestem? W próżni? Przecież jak siedzę obok kierowcy to jestem w dyspozycji pracodawcy, nie mogę robić tego co chcę w czasie wolnym. Mam ograniczoną swobodę osobistą.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2016 - 11:19

No tak, w pracy mnie nie ma, ale żona mówi, że w domu też mnie nie ma - więc gdzie jestem? W próżni? Przecież jak siedzę obok kierowcy to jestem w dyspozycji pracodawcy, nie mogę robić tego co chcę w czasie wolnym. Mam ograniczoną swobodę osobistą.

Przecież dostajesz za ten czas wypłaconą dietę, to jeszcze Ci mało? A jak masz ograniczoną swobodę osobistą, to poszukaj sobie takiej pracy, gdzie nie będziesz musiał jeździć w delegacje. Proste?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 październik 2016 - 17:36

o tak!! dieta rekompensuje, żałosne 30zł, idzie się obłowić...

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12573 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 październik 2016 - 19:47

ta kwota ma rekompensować zwiększony wydatek na jedzenie w związku z wyjazdem, a nie zapewnić wyżywienie  - przecież jak jesteś na miejscu to też musisz jeść i kupujesz jedzenie za swoją kasę

#7 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 03 listopad 2016 - 09:49

Ja nie potrzebuję kasy na zwiększony wydatek na jedzenie. Ja potrzebuję w tym czasie być w domu i korzystać z mojego prywatnego czasu. Jak ktoś chce mi ten czas zabrać to proszę mi za to godziwie zapłacić, a jeśli nie to jest to zwyczajna kradzież bo to moje prywatne dobro. Co jest niewłaściwego w tym rozumowaniu?

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 listopad 2016 - 10:06

Ja nie potrzebuję kasy na zwiększony wydatek na jedzenie. Ja potrzebuję w tym czasie być w domu i korzystać z mojego prywatnego czasu. Jak ktoś chce mi ten czas zabrać to proszę mi za to godziwie zapłacić, a jeśli nie to jest to zwyczajna kradzież bo to moje prywatne dobro. Co jest niewłaściwego w tym rozumowaniu?

Ale o co tobie chodzi?

Nie pozwól sobie tego dobra zabrać, wypnij się na wyjazd, odmów i już, a co!!!biggrin.png

Najlepiej wcale nie chodź do pracy, wówczas tego dobra (prywatnego czasu)będziesz miał pod dostatkiem.tongue.png

#9 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 07 listopad 2016 - 13:03

Jak ten artykuł ma się do tego : http://kadry.infor.p...-sluzbowym.html ...?

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 13:51

Jak ten artykuł ma się do tego : http://kadry.infor.p...-sluzbowym.html...?

A jak ma się mieć? O co pytasz?

Chyba nie sadzisz, że będziemy zestawiać 2 artykuły aby porównać rozbieżności (jeśli są)?

Pytaj , o co chodzi?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2016 - 15:52

... w innym artykule infor pl jest : "Jeżeli celem podróży służbowej jest przewóz pracowników – i danemu pracownikowi (niebędącemu kierowcą) zlecono, poza godzinami jego normalnej pracy, obowiązki kierowcy – czas przejazdu stanowi w tej sytuacji jednocześnie czas pracy tego pracownika (zob. np. wyrok Sądu Najwyższego z 4 kwietnia 1979 r., sygn. akt I PRN 30/79). Za taką pracę – czyli czas kierowania pojazdem – przysługuje pracownikowi zatem wynagrodzenie. ... nie rozumiem - czy jak pojadę sama na delegację to mam nadgodziny za czas kierowania a jechałam powyżej nominalnych godzin pracy? a jak pojadę z kolegą i on będzie prowadził to on ma nadgodziny a ja nie? ...

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2016 - 20:09

... w innym artykule infor pl jest : "Jeżeli celem podróży służbowej jest przewóz pracowników – i danemu pracownikowi (niebędącemu kierowcą) zlecono, poza godzinami jego normalnej pracy, obowiązki kierowcy – czas przejazdu stanowi w tej sytuacji jednocześnie czas pracy tego pracownika (zob. np. wyrok Sądu Najwyższego z 4 kwietnia 1979 r., sygn. akt I PRN 30/79). Za taką pracę – czyli czas kierowania pojazdem – przysługuje pracownikowi zatem wynagrodzenie. ... nie rozumiem - czy jak pojadę sama na delegację to mam nadgodziny za czas kierowania a jechałam powyżej nominalnych godzin pracy? a jak pojadę z kolegą i on będzie prowadził to on ma nadgodziny a ja nie? ...

Przeczytaj artykuł w pierwszym poście tego wątku, masz tam wyjątkowo dokładnie wyjaśnione, to czego nie rozumiesz i o co pytasz.

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów

Napisano 08 listopad 2016 - 08:37

Przecież ty nie zrozumiałaś, czytaj długo i ze zrozumieniem

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 maj 2017 - 16:47

Czyli rozumiem, że jak pracodawca wyśle pracownika na przykład z Poznania do Krakowa na 8 godzin pracy to te 16 godzin podróży w jedną i druga stronę pociągiem nie ma żadnego znaczenia. Rozumiem, że kilkugodzinna jazda pociągiem w nocy to sama przyjemność. Mam zatem pytanie, jaki idiota projektował takie przepisy?

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów

Napisano 16 maj 2017 - 17:06

Czyli rozumiem, że jak pracodawca wyśle pracownika na przykład z Poznania do Krakowa na 8 godzin pracy to te 16 godzin podróży w jedną i druga stronę pociągiem nie ma żadnego znaczenia. Rozumiem, że kilkugodzinna jazda pociągiem w nocy to sama przyjemność. Mam zatem pytanie, jaki idiota projektował takie przepisy?

Pytaj ustawodawcę

#16 Guest_W~

Guest_W~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2017 - 09:31

Witam.Podstawowe godz pracy 6.30-14.30.Wyjazd z zakładu pracy g 8.00 ,dojazd do celu 14.Od godz.14 do godz.15 trwa rozładunek.Po godz 15ej trwa powrót do zakładu pracy,który kończy się po godz 20 ej.Zaznaczam,że nie jestem kierowcą.Jak rozliczyć nadliczbowe godziny powrotu.

#17 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 236 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 10:03

0.5 h nadgodzin (od 14.30 do 15.00) reszta wlicza się w czas delegacji (do wyliczenia diety) oraz do kalkulowania odpoczynku (od godziny powrotu do godziny rozpoczęcia pracy musi minąć 11h) 

#18 Guest_s.

Guest_s.
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2018 - 16:49

a co z pasażerami? czy im za ten czas spędzony w podróży która zajęła ok 12h ponad czas pracy przysługuje też dieta?

#19 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 18:35

Za czas całej podróży należy się dieta czyli za 12 godzin, jeśli ponad chociaż 1 min to cała dieta

#20 Guest_s.

Guest_s.
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2018 - 10:00

Dziękuję za odpowiedź, bo dziwnym dla mnie było stwierdzenie, że delegacje dostaje tylko osoba która prowadziła samochód, i ona też dostała dietę, a ja jako pasażer nie prowadziłem auta więc delegacji nie muszę mieć, a co za tym idzie diety.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych