Skocz do zawartości

Studia pod kątem księgowości - kilka pytań

studia edukacja ksiegowosc

wróć do serwisu Księgowość 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 23 marzec 2013 - 21:20

Witam wszystkichJestem osobą, która chce wiązać swoją edukację i dalsze życie z zawodem księgowego lub doradcy podatkowego. W związku z tym, iż jest to początek mojej edukacji, chciałbym się zapytać doświadczonych osób o kilka porad:1. Będąc studentem studiów zaocznych ( oddział zamiejscowy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej) wybrałem wstępnie specjalizacje rachunkowość i podatki, która jest na kierunku zarządzanie. Moje pierwsze pytanie brzmi, czy stanowi to jakąś przeszkodę lub utrudnienie, iż jest to kierunek zarządzanie, gdyż w ofercie innych uczelni podobna specjalizacja (rachunkowość i finanse) występuje na kierunku ekonomia.2. Od czego warto zacząć edukację pod kątem stricte księgowości. Chodzi mi tutaj o poradę od czego mam zacząć naukę w tym kierunku, jakiś konkretny przedmiot lub dział, podręczniki czy książki lub poradniki do nauki w domu. Jest to dla mnie o tyle ważna kwestia, gdyż przypuszczam, że same studia w systemie zaocznym nie przekażą mi wystarczającej wiedzy w tym kierunku, a jako osoba posiadająca dużo czasu wolnego i lubiąca się uczyć w domu, chciałbym się też uczyć "na własną rękę" w wolnym czasie :)3. Czy dobrym jest pomysłem aby po ukończeniu studiów na ww. kierunku warto kontynuować edukację w kierunku doradcy podatkowego?4. Jako iż jestem osobą poszukującą pracy, chciałbym jeszcze zapytać, praca na jakim stanowisku może mi się przydać w przyszłości, jeżeli wiążę swoją przyszłość z zawodem księgowego/doradcy podatkowego. Dodam, że jestem osobą po szkole średniej, wchodzącą dopiero na rynek pracy, gdzie niestety dla osób takich jak ja jest dosyć ciężko coś znaleźć. Zastanawiałem się tutaj nad dwiema możliwościami: Pierwsza to taka, żeby znaleźć pracę nie związaną nawet z zawodem, byle mieć zajęcie, oraz jakiś własny dochód, oraz druga, aby poświęcić kilka tygodni na opanowanie jakiegoś "minimum" i szukać pracy w oddziale jakiegoś banku lub biura kredytowego. Dodam tutaj iż mieszkam w małym mieście ok 20 kilometrów od Bielska-Białej.Z góry dziękuję za zainteresowanie i porady, mam nadzieję iż każdy zrozumie moje pytania, jeśli nie, chętnie rozwieje ewentualne wątpliwości ;)Pozdrawiam

#2 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 marzec 2013 - 21:37

Ad. 1. W czym ma Ci przeszkodzić? W pracy w księgowości? Ja kończyłem stosunki zagraniczne, a pracuję w księgowości.Ad. 2 Najlepiej od podstaw rachunkowości - miałeś rachunkowość w liceum?Ad. 3 Jak najbardziej, możesz zostać księgowym, doradcą, biegłym rewidentem...dużo nauki przed Tobą :)Ad. 4 Żadna z tych prac nie przybliży Cię do zawodu księgowego...najlepiej zacząć od stanowiska asystenta w biurze rachunkowym.Powodzenia.

#3 adam906

adam906

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaŻywiec

Napisano 26 marzec 2013 - 10:42

Witam ponownie już jako zarejestrowany :)Uczęszczałem do technikum, na całkiem odmienny kierunek, jedyne co mieliśmy, to przez rok przedmiot o nazwie Podstawy Przedsiębiorczości, gdzie głównie omawiane były rodzaje spółek, aktywa, pasywa, oraz metoda pisania biznes planu i droga do założenia własnej działalności. Jakie podręczniki możecie polecić? Z tego co się rozglądałem, to dość popularny na allegro jest Podręcznik samodzielnej nauki księgowania Pani Barbary Gierusz. Podręcznik ten jest dostępny w mojej księgarni, przeglądałem go chwilkę i wydaje się być dość ciekawą pozycją, jednak przed zakupem wolę się zapytać kogoś rozeznanego w temacie, czy to będzie dobra inwestycja na start :)

#4 kalka

kalka

Zaawansowany użytkownik

• Sprawdzany
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 14:18

tak na prawdę nic tak nie przygotowuje do zawodu jak praktyka, warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym choćby od najniższego stanowiska

#5 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 31 marzec 2013 - 00:43

praktyka, nauka, nieprzespane noce, dużo kawy - to wszystko przed Tobą bo jeśli praktyka i nauka nie idą razem to całe Twoje przedsięwzięcie nie ma obecnie sensu - jeśli chcesz pracować- pracodawca zażąda wykształcenia jeśli masz wykształcenie to pracodawca zażąda większego doświadczenia - i tak koło się zamyka trzeba mieć obydwa a to wiąże się z kawą i nieprzespanymi nocami... powodzenia i nie poddawaj się !

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#6 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 kwiecień 2013 - 12:09

Witam ponownie już jako zarejestrowany Dołączona grafika
Uczęszczałem do technikum, na całkiem odmienny kierunek, jedyne co mieliśmy, to przez rok przedmiot o nazwie Podstawy Przedsiębiorczości, gdzie głównie omawiane były rodzaje spółek, aktywa, pasywa, oraz metoda pisania biznes planu i droga do założenia własnej działalności. Jakie podręczniki możecie polecić? Z tego co się rozglądałem, to dość popularny na allegro jest Podręcznik samodzielnej nauki księgowania Pani Barbary Gierusz. Podręcznik ten jest dostępny w mojej księgarni, przeglądałem go chwilkę i wydaje się być dość ciekawą pozycją, jednak przed zakupem wolę się zapytać kogoś rozeznanego w temacie, czy to będzie dobra inwestycja na start Dołączona grafika

Na start jak najbardziej, zanim pójdziesz do pracy dobrze jest być oczytanym, wtedy możesz zweryfikować w praktyce tą teorię.
Nie przespane noce przydawały mi się jak się przygotowywałem do egzaminów, wystarczy samozaparcie i dążenie do obranego przez siebie celu. Po drodze będzie różnie :)
Pozycje może nie książkowe:
- ustawa o rachunkowości
- rozporządzenie podatkowa księga przychodów i rozchodów,
- ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych,
- ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych,
- ustawa o VAT.... podstawowe pozycje księgowych plus wiele innych

#7 Guest_Klaudia

Guest_Klaudia
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2014 - 13:26

Witam,sama nie wiem gdzie konkretnie skierować swoje pytanie, dlatego piszę tutaj.

Mam mianowicie taki problem: jestem studentką 2.roku budownictwa i zgodnie z trybem studiów jestem nią teoretycznie do 30 września bieżącego roku. Postanowiłam zmienić studia, dlatego w połowie lipca muszę zabrać swoje papiery z budownictwa i złożyć w połowie lipca na inną uczelnię, gdzie od października zacznę nowe studia od początku.Co w takiej sytuacji? Jak długo mogę pracować jako student? Czy tylko do połowy lipca czy jednak przez całe wakacje?

Bardzo proszę o radę, gdyż nie wiem co robić.

#8 Guest_Lucja

Guest_Lucja
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 09:29

Ja wybrałam szkołę policealną i kierunek technik rachunkowści (w szkole Educatio w Warszawie) i mam nadzieję, że to wykształcenie da mi podstawy do pracy w zawodzie księgowego

#9 Ochea2

Ochea2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 11:13

Księgowość zawsze będzie na topie ;)

Poznaj wmisiu.pl - najlepsze kwatery

#10 Guest_Dana

Guest_Dana
  • Goście

Napisano 07 październik 2015 - 11:37

Ja żeby iść w kierunku księgowej wybrałam  finanse i rachunkowość  w Wyższej Szkole Ubezpieczeń w Krakowie. natomiast jako specjalność Rachunkowość i controlling. nie są to proste studia i wymagają tzw. głowy na karku. mi bardzo podoba się to że na uczelni mam  angielski w rachunkowości i controllingu. ogólnie niedługo będę rozpoczynała swój pierwszy staż . jak dla mnie istotne jest to żeby wybierając szkołę sprawdzić czy ma solidne Biuro Karier.

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20901 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 październik 2015 - 12:08

Dana, a na reklamie ile zarabiasz? Żenada, nie wstyd ci tak mało inicjatywy w reklamę wkładać?

#12 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2378 postów

Napisano 05 grudzień 2016 - 14:53

Moja siostra robi jednocześnie administrację na http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/i szkolenia pod księgowość. A czemu? Bo ma konkretnie ustalone cele - praca w księgowości, ale w urzędzie. Musi się tylko dobrze do tego przygotować. Wybrała szkołę, gdzie faktycznie ta administracja jest prowadzona na bardzo wysokim poziomie - bo moim zdaniem ten kierunek na wielu uczelniach jest olewany.

#13 chalwa

chalwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 114 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 18:04

Idę na magisterkę własnie, finanse i rachunkowość na WSB. Udało się fajnie wbić z terminem, bo nie mają wpisowego i obniżyli w promocji czesne :)

#14 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 06:42

Orientujesz się czy jest szansa na zniżki przy kierunku trener? Szukam dla siebie studiów podyplomowych na wsb.edu.pl/ Kierunek mnie interesuje, ale niestety potrzebowałabym na niego dofinansowania, albo zniżki jeżeli jest możliwość ją otrzymać. Popytam jeszcze na uczelni i zobaczymy jak to będzie.

#15 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 966 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 12:27

Podatki ludzie będą płacić, nie ma wyjścia. Dlatego zawód, który ma przyszłość.

#16 Luiza82

Luiza82

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 150 postów

Napisano 01 październik 2018 - 09:47

Wiedzę w temacie można poszerzyć dzięki odpowiedniej literaturze. Warto w tym celu zapoznać się z ofertą księgarni specjalistycznej www.unimex.pl. Szeroki wybór publikacji podatkowych, prawnych i rachunkowych. Jest w czym wybierać.

#17 Izak

Izak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 08 lipiec 2020 - 10:21

Podatki ludzie będą płacić, nie ma wyjścia. Dlatego zawód, który ma przyszłość.

To fakt :) Na dodatek nie zawsze trzeba kończyć studia, by pracować w księgowości. Jak można tutaj przeczytać, czasem wystarczy liceum czy technikum ekonomiczne + praktyka zawodowa.

#18 Open Bankier

Open Bankier

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 21 sierpień 2020 - 13:51

W tym temacie,tu macie taki kierunek studiów https://vizja.pl/stu...kowosc,wk5.html

Na tej uczelni można liczyć na doświadczoną kadrę,także odpowiedzą skutecznie na wszelkie pytania i rozwieją wątpliwości...

#19 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 26 wrzesień 2020 - 10:49

Na pewno nie tylko kierunek jaki wybierzemy się liczy ale i uczelnia. Najlepiej stawiać na te z wykwalifikowaną kadrą, wysokim poziomem nauczania. A jeśli mowa o uczelniach płatnych to warto zwrócić uwagę na możliwe dofinansowania https://www.ssw-sopo...nansowane-z-ue/. Wtedy będzie łatwiej naukę sfinansować. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: studia, edukacja, ksiegowosc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych