Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie przenieść pozycje z Pit11A do pit 37...??

pit11 pit37

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 vegoSS

vegoSS

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 17:36

Witam. Proszę o pomoc jak w temacie. Otrzymałem dwa pit11A z ZUS-u (dwa razy byłem na opiekuńczym w ubiegłym roku) i nie bardzo wiem, czy dobrze przyporządkowałem odpowiednie kolumny do mojego PIT37. Tzn. mam na pit11a wypełnione kolumny: 35 przychód (dochód), 36 zaliczka na podatek pobrana przez płatnika i 37 jako kwota dokonanego zwrotu potrącenia. I teraz tak:
- pozycje 37 wpisałem na pit/0 w pozycję 17 (zwrot nienależnie pobranych świadczeń...)
- pozycje 35 wpisałem w pit37 w okienko przychód nr 55 w kolumnie b (jako inne żródła przychodów...) i następnie przepisałem tę samą kwotę w okienko 57 dochód w kolumnie d. I tutaj właśnie mam wątpliwości....tzn,w pit 11A nie ma nigdzie czegoś takiego jak koszty uzyskania przychodów, więc w związku z czym to okienko w pit 37 wpisujemy 0,00...??
- no i pozycje 36 z pit 11a (zaliczka pobrana przez płatnika) wpisałem w pit37 w kolumnę f (zaliczka pobrana przez płatnika...) w okienko 59.
Proszę o potwierdzenie, czy poprawnie to obliczyłem i dziękuję za pomoc.

#2 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13420 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 marzec 2013 - 22:16

bardzo dobrze wpisałeś
od zasiłków nie ma kup, dlatego w PIT-37 nawet nie musisz wpisywać zera, US puste rubryki traktuje jako pozycje zerowe

#3 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 30 marzec 2014 - 20:55

Witam,

mam taki problem odnośnie pozycji 37 na PIT 40A.

 

Od pracodawcy otrzymałam PIT 11 a z ZUS 40A. Wszystkie pozycje wiedziałam gdzie wpisać ale nie wiem co z pozycją 37 z pit 40A.

"Kwota dokonanego w roku podatkowym zwrotu(potrącenia), o którym mowa w art. 34 ust. 10-10b ustawy, nieuwzględniona przy poborze zaliczek przez organ rentowy - odliczenie od dochodu" - kwota 965,72 zł.

 

Co z tym zrobić??? Gdzie to wpisać???

 

Proszę o pomoc:)



#4 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13420 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 marzec 2014 - 22:33

[font="'trebuchet ms', helvetica, sans-serif;"]taki zwrot należy wpisać do PIT/O w poz. 21 i 34 i przenieść do PIT-37 do poz. 105, czytaj objaśnienia w drukach[/font]



#5 czip88

czip88

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2015 - 12:02

W takich sytuacjach zawsze sobie myślę, że warto sprawdzić co nam proponują programy, dzięki którym można rozliczyć swój PIT online. Używam programu Fundacji Rosa, ale prawda jest taka, że programów jest niesamowicie dużo i nie jest ciężko znaleźć jakiś, który będzie nam pasował. Żaden błąd nie przejdzie w takim programie - wiem bo testowałem :D 





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pit11, pit37

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych