Skocz do zawartości

Jaka wysokość zasiłku dla bezrobotnych

Zasiłek

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sezamka

Guest_Sezamka
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 18:58

WitamPrzysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 80% zasiłku podstawowego (okres 6 miesięcy)Prawo do zasiłku otrzymałam 4.08.2012 , wygasło 31.01.2013 r (od 1 lutego podjęcie zatrudnienia).Jaka kwota całkowita zasiłku powinna mi zostać przyznana ???. Czy ktoś potrafi to jasno i czytelnie wykazać, obliczyć ile powinnam dostać za poszczególne miesiące ??

#2 JoannaHR

JoannaHR

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 20:13

Zapewne chodzi Ci szczególnie o ten niepełny miesiąc...Kwotę zasiłku(te 80%) /30 dni (niezależnie od tego ile dni ma dany miesiąc) i mnożysz przez liczbę dni w których miałaś do niego prawo. A za pełny miesiąc to chyba niezbyt trudna matematyka :)Nie znam na pamięć podstawy prawnej ale po wpisaniu do google "wyliczanie zasiłku za niepełny miesiąc" z pewnością na taki paragraf natrafisz :)

#3 Guest_Sezamkaa

Guest_Sezamkaa
  • Goście

Napisano 21 marzec 2013 - 00:08

Napiszę może inaczej.Według aktualnych danych zasiłek wynosi (80% podstawy zasiłku) :3 pierwsze miesiące w kwocie : 559,21 zł netto = 1667,63 zł3 kolejne miesiące w kwocie : 450,41 zł netto = 1351, 23 złZgodnie powyższymi wyliczeniami za okres 6 miesięcy pobierania zasiłku bezrobotny powinien całościowo otrzymać kwotę w wysokości: 3018,86 złW moim przypadku minus 4 dni lutego.Ja otrzymałam dużo mniej. Stąd moje pytanie. Proszę o konkretne odpowiedzi znających się "na rzeczy"Zadam jeszcze raz pytanie i bardzo proszę o odpowiedź:"Przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 80% zasiłku podstawowego (okres 6 miesięcy)Prawo do zasiłku otrzymałam 4.08.2012 , wygasło 31.01.2013 r (od 1 lutego podjęcie zatrudnienia).Jaka kwota całkowita zasiłku powinna mi zostać przyznana ???. Czy ktoś potrafi to jasno i czytelnie wykazać, obliczyć, ile powinnam dostać zasiłku po całym okresie ?? "

#4 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 09 październik 2013 - 10:42

Znalazłem informacje po nowelizacji, może komuś się to przyda: http://zasilekdlabez...ezrobotnych.php

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Zasiłek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych