Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakładanie firmy w Anglii

wróć do serwisu Moja Firma 42 odpowiedzi w tym temacie

#1 bazyliczek

bazyliczek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 08:56

Witam!Chciałem się dowiedziec jakie są formalności przy zakładaniu własnej firmy w Anglii. Będzie to firma remontowo - budowlana. Gdzie iść na początku, jakie mieć ze soba dokumenty? Proszę o pomoc:)

#2 Guest_Czarek

Guest_Czarek
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 13:18

Też chętnie bym się dowiedział Dołączona grafika

#3 monkep

monkep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 marzec 2013 - 19:04

Otwierając działalność w ramach samo-zatrudnienia należy się zarejestrować w HM Revenue & Customs wypełniając formularz CWF1 (formularz dostępny na stroniewww.hmrc.gov.uk) . Przed rejestracją samo-zatrudnienia należy uzyskać numer ubezpieczenia społecznego National Insurance Number. Samo-zatrudnienie należy zarejestrować w brytyjskim Urzędzie Skarbowym HM Revenue and Customs. Rejestracji samo-zatrudnienia należy dokonać w ciągu 3 miesięcy od rozpoczęcia działalności. Niedopełnienie tego obowiązku skutkuje karą w wysokości 100 funtów. Podobnie jak wszyscy pracownicy w Wielkiej Brytanii, osoby samo-zatrudnione zobowiązane są płacić składki na ubezpieczenie społeczne. W UK wszyscy płatnicy składek podzieleni są na sześć grup ustalonych przez brytyjski Urząd Skarbowy (Inland Revenue). Poza tym w Wielkiej Brytanii każda firma, której przychody przekraczają określony próg w ciągu jednego roku rozliczeniowego musi zarejestrować się do rozliczeń podatku VAT.Osoby podejmujące działalność gospodarczą w sektorze budownictwa są zobligowane są do uzyskania karty CIS-4 (Constructions Industry Scheme).

#4 Rejestracja Spółek

Rejestracja Spółek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów
  • LokalizacjaLitwa, Wilno

Napisano 29 marzec 2013 - 16:31

Rejestracja spółek , Bezpośrednio!http://www.youtube.com/watch?v=sYKoWimSetkRozwiązanie w zakresie optymalizacji podatków CIT, PIT i ZUSMy pomagamy przedsiębiorcom z Polski zakładać, administrować i rozwijać biznes na terenie LitwyKorzyści spółki na Litwie:•Niskie podatki CIT 5 % przy obrotach rocznych do 1 mln litów, powyżej obrotu 1 mln litów CIT 15% (w Polsce zawsze 19 %)•Niskie koszty ubezpieczeń społecznych, możliwy minimalny ZUS 20 eur miesięcznie•Przy rejestracji pojazdów brak akcyzy i innych podatków•Obrót między Państwami Unii bez naliczania stawki VAT•Adres dal spółki w centrum miasta Wilno bezplatnie.Oferujemy:1) Założenie spółek z.o.o. (UAB) na Litwie. Bezpośrednio!2)Adres dla siedziby spółki w centrum miasta Wilno na czas nieograniczony. Darmowo! 3)Pełna Księgowość dla spółek w języku Polskim. Najlepsza cena! 4)Usługi sekretarki i odbioru korespondencji.5)Pomóc w integracja biznesu na rynek Litewski.6)Otrzymanie niezbędnych licencji na działalność ograniczoną. 7)Import i eksport towarów do Rosji albo z Rosji do Europy.8)Zarządzanie spółką w razie potrzeby.9)Maksymalna i profesjonalna optymalizacja podatków.10)Stale doradzamy po założeniu działalności na Litwie.P.S. Zarejestrować spółkę można całkowicie bez przyjazdu na Litwę!Dokumenty założonej spółki, pieczątka, i dane kąta bankowego spółki będą przesłane pocztą. Szczegóły procedury prywatnie.Rekwizyty:UAB VIP ManagementRegon: 302904619Litwa,miasto Wilnoul. Lvovo 25E-mail: info@managerceo.comTel: +37069009006www.managerceo.comrejestracja spółek, założenie spółek, spółki, firmy, biznes, spółka, firma, założenie spółek na litwie, rejestracja spółek na litwie, firma na litwie, rejestracja firmy na litwie, rejestracja firm, litwa, Litwa, Wilno, wilno, założenie firm na litwie, rejestracja firm na litwie,

#5 Monniek

Monniek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 kwiecień 2013 - 14:33

Mogę polecić poczytać na stronie dezi.pl na ten temat, znajdziesz tam sporo informacji o rejestracji firmy, jej obowiązkach, opłatach, podatkach etc., spora kopalnia info na ten temat.

#6 A.Conte

A.Conte

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 92 postów

Napisano 07 maj 2013 - 11:06

Witam Proszę o poradę chce otworzyć działalność w Wielkiej Brytanii ale świadczyć usługi w Polsce wystawiam jedną fv na miesiąc polskiej firmie za usługę sprzedaży jego towaru. czy w takim wypadku wszystko było by zgodne z prawem. ewentualnie czy jest w Polsce jakaś instytucja która może mi pomoc .

#7 Guest_barons

Guest_barons
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2013 - 07:19

To prawda - takie mają przepisy w UK. Najlepsze jest to, że przecież 180 tysięcy to ponad 2 razy tyle  o u nas drugi próg. Jeszcze lepsze - u nich kwota wolna od podatku wynosi więcej niż u nas roczne, średnie wynagrodzenie. Już macie odpowiedź dlaczego firmy uciekają do UK.

#8 Marek N

Marek N

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 grudzień 2014 - 19:13

Witam prosze wszystkich o podpowiedz jak zalozyc wlasna firme budowlana ,czy tez usluge remontowo -budowlana,majac stale zameldowanie w Polsce?

#9 kliner

kliner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 72 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 10:51

Ktoś tutaj jeszcze jest i może podpowiadać? 

#10 Guest_Przemysław

Guest_Przemysław
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:11

Witam serdecznie! Jakby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś więcej na temat zarejestrowania swojej firmy w Anglii. Chętnie odpowiem na każde pytanie tutaj bądź na priv na temat:

- Założenia firmy w Wielkiej Brytanii;
- Kompleksowej księgowości;
- Wsparcia prawnego biura księgowego;
- Dostępu do programu fakturowania;
- Rejestracji firmy do PAYE (nr pozwalający zatrudnić pracowników);
- Umówienia spotkania w Job Center dla dyrektora i pracowników po nr NIN;
- Wyrobienia karty EHIC – odpowiednik polskiego EKUZ;
- Odprowadzania składek zdrowotnych;
- Rozliczenia wszystkich dokumentów potrzebnych do działalności - - spółki takich jak (P35/P14, P60/P45, Corporation TAX, Annual - ----- Return, Annual Account);
- Umówienia wizyty w banku;
- dokumentu Apostile, A1;

#11 Guest_Przemysław

Guest_Przemysław
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:12

Witam serdecznie! Jakby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś więcej na temat zarejestrowania swojej firmy w Anglii. Chętnie odpowiem na każde pytanie tutaj bądź na priv na temat:

- Założenia firmy w Wielkiej Brytanii;
- Kompleksowej księgowości;
- Wsparcia prawnego biura księgowego;
- Dostępu do programu fakturowania;
- Rejestracji firmy do PAYE (nr pozwalający zatrudnić pracowników);
- Umówienia spotkania w Job Center dla dyrektora i pracowników po nr NIN;
- Wyrobienia karty EHIC – odpowiednik polskiego EKUZ;
- Odprowadzania składek zdrowotnych;
- Rozliczenia wszystkich dokumentów potrzebnych do działalności - - spółki takich jak (P35/P14, P60/P45, Corporation TAX, Annual - ----- Return, Annual Account);
- Umówienia wizyty w banku;
- dokumentu Apostile, A1;

p.krupski@pl.capitallegis.com

#12 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2015 - 09:50

Jeśli ktoś ma pytania na ten temat, zapraszam do kontaktu: 606 543 107

#13 Dagmara33S

Dagmara33S

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 15:32

Ładnie i treściwie opisane

#14 Guest_FirmaUK

Guest_FirmaUK
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2015 - 00:32

Ogólnie kwestia jest bardzo indywidualna. Nad każdą firmą trzeba zastanowić się z osobna czy warto przenieść się do UK a jeśli tak, to jak to rozegrać. Zainteresowanych tematem, zapraszam do zadawania pytań, postaram się odpowiedzieć na wszystkie firmanawyspach.pl

#15 Guest_Gregor

Guest_Gregor
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 01:14

Witam , nawiązując do tematu głownego . Chciałbym załozyc firme budowlana w UK , podejrzewam ze nie jest to jakis wiekszy problem lecz mam pytanie , co mi wolno a czego mi nie wolno robic ? np. czy moge robic elektryke nie majac angielskich uprawnien ?? czy moge robic kanalizacje (odplywy , doplywy wody ) nie majac uprawnien ?? pytam bo jak szukalem pracy w budowlance to wszedzie jest wymagana karta CSCS a z tego co slyszalem nie jest teraz ją tak łatwo wyrobic ... 

#16 Guest_Irek Wrobel

Guest_Irek Wrobel
  • Goście

Napisano 28 luty 2015 - 21:03

Witam , nawiązując do tematu głownego . Chciałbym załozyc firme budowlana w UK , podejrzewam ze nie jest to jakis wiekszy problem lecz mam pytanie , co mi wolno a czego mi nie wolno robic ? np. czy moge robic elektryke nie majac angielskich uprawnien ?? czy moge robic kanalizacje (odplywy , doplywy wody ) nie majac uprawnien ?? pytam bo jak szukalem pracy w budowlance to wszedzie jest wymagana karta CSCS a z tego co slyszalem nie jest teraz ją tak łatwo wyrobic ... 

Gregor, wybacz że o tym mówię, ale masz typowo polskie podejście do tematu. Już wyjaśniam. W UK możesz wykonywać co tylko chcesz, z jednym ale. Nie mając uprawnień nikt cię nie wynajmie jako firmy, ponieważ każda osoba czy firma, dla której będziesz cokolwiek robił przy elektryce będzie wymagała twojego zaświadczenia. Jest to niezbędne dla ich ubezpieczenia i zabezpieczenia. Oczywiście są wyjątkowe sytuacja, gdy komu z jakiegoś powodu nie zależy na ubezpieczeniu, lub wykonuje coś na własną rękę, nie zawsze zgodnie z prawem. 

Tutaj jest tak, że wiele można zrobić "na lewo", jednak pierwsza sytuacja gdy komukolwiek powinie się noga, wszystko sypie się jak domino. A uwierz mi, że tego nie chcesz. Znacznie lepiej i spokojniej można zarobić zdecydowanie więcej kasy, pracując tak jak należy, do czego zachęcam smile.png

Irek

więcej informacji, zapraszam na irek @ ebiznes.co.uk

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 10:29

Pomogę założyć firmę w Anglii   mail:  biuro@bmray.co.uk

#18 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 30 marzec 2015 - 21:12

Jeżeli planujecie przenieść biznes do UK, lub otworzyć nową firme w Anglii to Biuro Rachunkowe ze Stratford www.wbrbc.co.uk

#19 Guest_Remik

Guest_Remik
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 13:16

Ja skorzystałem z pomocy specjalistów i generalnie uważam, że to był najlepszy wybór. Gdyby nie oni chyba do tej pory nie miałbym swojej spółki. 

#20 Guest_Trakat

Guest_Trakat
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2015 - 13:15

Ja skorzystałem z pomocy specjalistów i generalnie uważam, że to był najlepszy wybór. Gdyby nie oni chyba do tej pory nie miałbym swojej spółki. 

A dokładnie do kogo się zgłosiłeś? 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych