Skocz do zawartości

świadectwo pracy - likwidacja stanowiska

wróć do serwisu Kadry 81 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_Elka

Guest_Elka
  • Goście

Napisano 26 luty 2020 - 20:29

Dzień dobry

W  dniu 26 lipca 2019r. otrzymałam wypowiedzenie - rozwiązanie umowy o pracę z zachowaniem  3 miesięcznym okresem  wypowiedzeniem ( umowa rozwiązała sie 31.10.2019r.) . Przyczyna brzmi: "Przyczyną  wypowiedzenia jest zmiana organizacji zatrudnienia i nowy podział zadań w firmie". Zadania, które miałam wykonywać podzielono pomiędzy 2 pracowników.   W otrzymanym  świadectwie pracy wpisano - rozwiazanie umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracodawcę art.30 & 1 pkt 2 Kodeksu pracy.  Pracodawca  wypowiedział  umowe o pracę, przed ochroną emerytalną. W firmie było zatrudnionych 6 osób na umowy o pracę i z 50 osób na zlecenia.  Szukałam pracy i chodziłam na rozmowy, ale  niestety nie udało mi się podjąc zatrudnienia. W tym roku 2020  (pod koniec  roku) będe miała 57 lat . Zgłosiłam się  do PUP, żeby zarejestrować się jako bezrobotna. Pani w urzędzie powiedziała, że z zapisu na świadctwie pracy nie wynika, że moge otrzymać zasiłek dla bezrobotnej po 7 dniach od zarejestrowania. Wspomniała też o zasilłku przedemerytalnym . 

Bardzo proszę o pomoc. Jaki prawidłowy ma byc zapis na świadectwie pracy, żeby załatwic pozytywnie w PUP i  późniejszym zasiłkiem przedemerytalnym.

Czytałam na stronie  PUP ,że zasiłek można otrzymać , gdy " wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę z powodu zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu".  

Pozdrawiam 

ELKA

#82 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 29 luty 2020 - 14:06

Witam,
W dniu wczorajszym podpisałem wypowiedzenie za porozumieniem stron. Obowiązuje mnie 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Dostanę tez 2 miesiące odprawy + 1 miesiąc gratis.
Od 1 marca do 21 kwietnia zostałem wysłany na zaległy i bieżący urlop. Czy w tym przypadku zostanie mi wypłacony dodatek urlopowy? Do tej pory za każe 8h prascy dostawałem dodatkowo 200 zł dodatku. Rozumiem ze w kwietniu dostanę cała podstawie + 4400 dodatku urlopowego za marzec?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych