Skocz do zawartości


Zdjęcie

opodatkowanie zadań publicznych JST


wróć do serwisu Sektor Publiczny 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 eNefretete

eNefretete

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 150 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 14:15

Czy czynności dotyczące zadań publicznych podejmowane przez jednostki samorządu terytorialnego na podstawie umów cywilnoprawnych podlegają opodatkowaniu?

#2 Agnieszka

Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 14:16

O jakim podatku myślisz?

#3 eNefretete

eNefretete

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 150 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 14:30

o VAT

#4 Agnieszka

Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 14:35

ja chyba nie rozumiem o co ty pytasz, zadania publiczne i VAT?

#5 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 15:07

Stosownie do treści § 13 ust. 1 pkt 12 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 73, poz. 392 ze zm.), zwalnia się od podatku czynności związane z wykonywaniem zadań publicznych nałożonych odrębnymi przepisami, wykonywane w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność przez jednostki samorządu terytorialnego, z wyłączeniem czynności wykonywanych na podstawie zawartych umów cywilnoprawnych.
Niemniej świadczone przez gminę usługi odpłatnego wynajmu świetlic wiejskich w celu organizowania imprez okolicznościowych podlegają VAT - takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji indywidualnej z 17 maja 2012 r. (nr IPTPP1/443-138/12-6/MW).

polecam cały artykuł: " Czy gmina powinna zapłacić VAT od wynajmu świetlic " http://samorzad.info...u_swietlic.html

#6 eNefretete

eNefretete

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 150 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 15:27

dziekuję

#7 Agnieszka

Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 15:33

takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji indywidualnej z 17 maja 2012 r. (nr IPTPP1/443-138/12-6/MW).

I tu masz odpowiedź, kazda jednostka powinna starać się o stanowisko własnego US aby wiedzieć jak postępować



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych