Skocz do zawartości

Program do wystawiania faktur ?

wróć do serwisu Moja Firma 82 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 20:34

możesz to bardziej rozwinąć? te pojęcia są względne..

Tzn. nie mam żadnego problemu z jego obsługą. Z resztą sam sprawdź - www.bizin.pl

#22 Guest_Ines

Guest_Ines
  • Goście

Napisano 21 październik 2013 - 14:54

System został przeze mnie sprawdzony, wydaje mi się ciekawy, chociaż brakuje mi kilku rzeczy - m.in. możliwości dopasowania strony startowej, tak jak ma to miejsce w systemie bs4, który też testuję...mało rozbudowane kartoteki, czy brak kalendarza z zaplanowanymi zadaniami..

#23 Guest_kaml

Guest_kaml
  • Goście

Napisano 23 październik 2013 - 09:31

Może program do pisania faktur http://www.infakt.pl...do_fakturowania można go sprawdzić za darmo zanim się zakupi. 

#24 OShon

OShon

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 październik 2013 - 14:25

Powołam się na wcześniejszą opinię co do wyboru Excela i Worda. Oczywiście wymaga to pewnych umiejętności, jednakże "Program" do fakturowania, prowadzenia i ściągania towarów z magazynu (również fifo) można przygotować w Excelu.

Co nam to daje. Nie tylko oszczędności (o ile zamierzamy i tak posiadać pakiet Office), ale i również, a może przede wszystkim, możliwości wykonania licznych modyfikacji, które to kosztują niebotyczne kwoty w przypadku "tanich rozwiązań". Weźcie to pod uwagę. Często jest tak ze darmowe rozwiązanie jest mocno ograniczone, a le za to firma oferuje wachlarz możliwości za dopłatą.

Przy większych rozwiązaniach baza Excela może być zastąpiona Accesem (choć nie koniecznie bo nowy Excel ma milion wierszy, ale dzięki ACC mamy dostęp wielu userów), a formatka Faktury może być w Wordzie (jak by ktoś się strasznie uparł). Oprogramowanie czynności wyszukania klienta, towaru, ściąganie ilości, e-mailing jest do wykonania a podpięcie przycisków sterujących tymi czynnościami sprawia że rozwiązanie jest elastyczne.

Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office System, MCC
Moderator Outlook.pl | ExcelForum.pl | WSS.pl | CodeGuru.pl, MSDN dział VBA
Konstruktor rozwiązań biznesowych VBATools.pl, Business Developer Veracomp SA

Skonfiguruj swój pakiet dodatków do Excela oraz narzędzi Outlooka

#25 Guest_archiwistka

Guest_archiwistka
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 17:26

Tak, jak powyżej. Fakturownia lub szybkafaktura.pl. Ta druga platforma daje większe możliwości z uwagi na dodatkowe moduły. Przy jej pomocy wystawisz też listy płac i dokumenty związane z prowadzeniem magazynu, więc sprawdzi się w wielu rodzajach działalności. Ja akurat nie używam, w ramach szybkafaktura.pl korzystam tylko z księgowości internetowej i programu do fakurowania, ale wiem, że jest jeszcze możliwość rozliczania kilometrówki w tym programie.

#26 Lange

Lange

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 10 listopad 2013 - 17:07

Prowadzę swoją firmę od 25 lat i do 2004 roku byłem wierny pierwszemu windows'owemu programowi do księgowości, który zakupiłem na początku lat dziewięćdziesiątych. Program był jeszcze na dyskietkach. Podobnie jak jego archiwizacja. Niestety ciągłe płacenie za aktualizacje, Coroczny haracz za używanie zmusiły mnie bym się rozstał z Addad System. Zresztą program był minimalny. Zawierał jedynie wypełnianie księgi przychodów i rochodów. Fakturowanie to było dwa ray więcej a magazyn pięciokrotnie droższy. Od 2005 roku zaprzyjaźniłem się Małą Księgowością Rzeczpospolitej. Jego cena roczna jest 5 krotnie niższa niż jedna aktualizacja w Addad. Do tego mam magazyn i ZUS, pracowników i produkcję wyrobów

#27 Guest_Nowa

Guest_Nowa
  • Goście

Napisano 13 listopad 2013 - 14:43

Wygląda na to, że wszystko zależy od potrzeb danej firmy.. Ja np. korzystam z systemu CRM ( m.in. do zarządzania zadaniami, czy powiązywania ich z klientami,) i przy okazji mamy moduł faktury. A jeżeli mamy dane zapisane w Excelu albo OpenOfice to bez problemu je importujemy. Dzięki temu mam pełen i czytelny obraz wszystkich raportów, faktur spięty w jednym programie. Przy okazji wspomnę że korzystam z CRM - u od bs4.

#28 monday

monday

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 marzec 2014 - 22:58

Ja zaczynałem od wystawiania faktur za pomocą pakietu biurowego i przygotowanego wcześniej szablonu. To rzeczywiście najtańsze rozwiązanie, ale w przypadku większej liczby faktur, zajmowało trochę za dużo czasu. Lepsze wydają się być programy do fakturowania. Czy ma to być system online, czy program stacjonarny, to już sprawa indywidualna (każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety). Ja wybrałem chyba najprostszy program stacjonarny do wystawiania faktur, z portalu finansis.pl (więcej informacji tutaj). Jak do tej pory jestem w sumie zadowolony.

#29 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 10:39

polecam ifirma.pl lub wfirma.pl - te online mam sprawdzone i sa godne polecenia.

Oba dobre, ale ifirma wygrywa, bo w wfirma za możliwość fakturowania (wdg aktualnego cennika) płacisz 15zł - 24zł miesięcznie, a w ifirma.pl masz to za darmo. Niby nic, ale w skali roku robi się z tego konkretny pieniądz.

#30 Guest_pawel

Guest_pawel
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2014 - 18:41

Ale nie tylko ifirma jest dostępna w sieci. Online można również korzystać z afaktury.pl który ma wszystko co potrzeba do wystawiania faktur. Archiwizowanie, masowa wysyłka, FV w różnych językach czy kotrola płatności.

#31 Guest_misia

Guest_misia
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2014 - 09:53

Tyle że afaktury są płatne, Paweł.

#32 Guest_Grzesiek

Guest_Grzesiek
  • Goście

Napisano 19 maj 2014 - 23:06

Darmowy jest system BizIn, który też służy do fakturowania i magazynowania online. Fajny, bezproblemowy program, który działa bardzo intuicyjnie. Polecam.

#33 Guest_Huber

Guest_Huber
  • Goście

Napisano 30 maj 2014 - 21:46

Wszystko co jest darmowe prędzej czy później okazuje się niewystarczające. Nie oszukujmy się. Poza tym w darmowych rozwiązaniach często tracimy masę czasu robiąc wiele na piechotę (np. wystawiają faktury wewnętrzne ręcznie z WDT).

Moim zdaniem warto pójść w R2faktury np. i od razu w wersje Maxi żeby mieć waluty. Lub ew. inny program, jak Insert (chyba oba z Wrocka w ogóle). Wtedy będzie w miarę już komfort. Ale wiadomo że największy komfort po dedykowanym wdrożeniu.

PS Z R2faktur korzystam sam od 2 lat i jest bardzo dobrze.

#34 Guest_65

Guest_65
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 12:13

Na Offigo.pl są programy do zarządzania firmą, m.in. do rozliczeń, ja z tego korzystam, koszt licencji to jakies 50zł wiec tanio, a program bardzo fajny, dużo funkcji, dużo możliwości.

#35 Guest_Tadek

Guest_Tadek
  • Goście

Napisano 06 listopad 2014 - 15:44

Jeżeli już się na coś decydować to tylko na sprawdzone rozwiązania bo później więcej płaczu niż pożytku. R2faktury również mogę polecić. Korzystam już przeszło rok.

#36 Guest_Irena

Guest_Irena
  • Goście

Napisano 07 listopad 2014 - 11:43

Ja uważam, że mójksiegowy24 jest jednym z lepszych programów-portali do wystawiania faktur, korzystanie z tej apki jest darmowe i do tego można tam skorzystać z biura rachunkowego smile.png

#37 Guest_Aga35

Guest_Aga35
  • Goście

Napisano 12 listopad 2014 - 14:11

zależy co kto komu bardziej podpasuje. Moim zdaniem musisz poszukać./ potestować/ zainstalować wersje testowe i przekonać się, że program Ci odpowiada. Zanim zakupiłam licencję na program testowałam różne programy przez dość długi okres czasu. Mój wybór padł na Sprzedaż  i Magazyn Pakietu Przedsiębiorcy - prosty, intuicyjny i niedrogi program - jak dla mnie jest programem idealnym. Wersję demo można pobrać stąd: pakietprzedsiebiorcy . pl

#38 Guest_Jupator

Guest_Jupator
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2015 - 22:31

Ktoś tam powiedział, że wybiera darmowy program do fakturowania? A czy nie jest logiczne, że gdyby takie programy były dobre, to nikt nie wybierałby tych płatnych? Polecam korzystanie z wfirma, który może i jest płatny, ale za to rewelacyjnie się na nim pracuje, więc wolę taką opcję.

#39 luxIn

luxIn

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSopot

Napisano 06 kwiecień 2015 - 00:53

Bardzo dobra jest fakturowania.pl

#40 Guest_mańka

Guest_mańka
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2015 - 15:11

Ktoś tam powiedział, że wybiera darmowy program do fakturowania? A czy nie jest logiczne, że gdyby takie programy były dobre, to nikt nie wybierałby tych płatnych? Polecam korzystanie z wfirma, który może i jest płatny, ale za to rewelacyjnie się na nim pracuje, więc wolę taką opcję.

Mylisz się. Darmowe programy wcale nie są złe. To nie o to chodzi. Wystawianie faktur w Excelu czy w Wordzie czy na kartce papieru też złe nie jest. Efekt zawsze będzie ten sam czyli faktura będzie wystawiona. Pytanie tylko ile pracy w to włożysz? Jeżeli wystawiasz 2-3 faktury w miesiącu to bez sensu jest płacić za program do wystawiania faktur. Jeżeli natomiast wystawiasz 200-300 faktur w miesiącu to warto się już nad tym zastanowić. A jeżeli są to np. faktury identyczne różniące się tylko datą to pomyśl ile czasu zaoszczędzisz jak wystawią się automatycznie co miesiąc? No i właśnie stąd rozbieżności w cenach. Ja używam np. R2faktury od RESET2 i ten program najlepiej obrazuje rozbieżności w cenach za pomocą specyfikacji. Polecam przeanalizować co oferuje najbardziej bogata wersja Maxi i jak to wpływa na usprawnienie pracy a co organizuje najuboższa wersja Mini i ile wtedy trzeba liczyć na piechotę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych