Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasiłek macierzyński i urlop wychowawczy...

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516214 postów

Napisano 07 październik 2009 - 13:30

Przebywanie na urlopie wychowawczym lub pobieranie zasiłku macierzyńskiego stanowi tytuł wyłącznie do obowiązkowych ubezpieczeń emerytalnego i rentowych. Powrót do artykułu: Zasiłek macierzyński i urlop wychowawczy a składki na ubezpieczenia społeczne

#2 Guest_ossa

Guest_ossa
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 13:30

od września 2009r. prawo do emerytury lub renty nie wyklucza obowiązku ubezpieczeń społecznych z tyt. pobierania zasiłku macierzyńskiego

#3 Guest_aleale

Guest_aleale
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2018 - 16:19

Witam, Mam umowę o pracę do września 2018. Posiadam też gospodarstwo rolne powyżej 2 ha (składek do KRUS nigdy nie odprowadzałam, zawsze do ZUS). Jestem w ciąży, urodzę w maju 2018, umowy o pracę nie będę miała przedłużonej. Czy będąc na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim (52 tygodnie) za czas urlopu w którym nie będę już miała umowy o pracę świadczenie wypłaci mi ZUS?

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5295 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 17:38

Tak, po rozwiązaniu umowy o pracę wypłatę świadczeń przejmie ZUS.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2018 - 18:33

Dorota, dziękuję za odpowiedź. A może odpowiesz mi co z urlopem wychowawczym? Myślę, że go mieć nie będę i po 52 tygodniach urlopu muszę zacząć wtedy płacić KRUS?

#6 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5295 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 18:38

Dobrze myślisz. Aby mieć wychowawczy trzeba być zatrudnioną. Na zasiłek dla bezrobotnych też chyba nie załapiesz się. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to może zgłosić ciebie i dziecko mąż jako członków rodziny.

#7 Guest_DANUTA

Guest_DANUTA
  • Goście

Napisano 22 marzec 2019 - 10:20

Dzien Dobry. Mam pytanie. Otrzymalam decyzje o przyznaniu emerytury. Nie rozumiem tylko dlaczego nie przyznano mi trzech lat do ustalenia wartosci kapitalu poczatkowego za trzy lata urlopu wychowawczego. Przebywalam na urlopie wychowawczym od roku 1984-1986. Dziekuje z gory za odpowiedz.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2019 - 10:34

To nas pytasz?
Ogarnij się, pytaj ZUS

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy