Skocz do zawartości

Jak założyć myjnię samochodową?

wróć do serwisu Moja Firma 72 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 06 marzec 2013 - 10:28

Witam!Chciałbym założyć myjnię samochodową, bezdotykową. Czy na taką działalność muszę mieć jakieś specjalne pozwolenia? Czy może wystarczy tylko zarejestrowanie i start biznesu? Myślę że wiosna to dobry czas na start tego typu biznesu.Pozdrawiam

#2 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 10:52

Tutaj znajdziesz informacje: http://mojafirma.inf...amochodowa.html

Największym problemem dla przedsiębiorców inwestujących w myjnie jest konieczność otrzymania wielu zgód na prowadzenie takiego biznesu.

Przede wszystkim w urzędzie gminy należy sprawdzić, czy tego typu działalność jest przewidywana w aktualnym planie zagospodarowania przestrzennego. Następnie należy zwrócić się o tzw. warunki zabudowy przestrzennej. Aby w przyszłości nie było kłopotów, architekt powinien przystosować myjnie do konkretnych warunków zabudowy terenu w gminie.

Wpływ na wielkość zainwestowanych pieniędzy ma także i to, jakie samochody będziemy obsługiwać. Jeżeli nastawimy się na mycie tylko samochodów osobowych, to może wystarczyć 200 tysięcy złotych. Jeżeli będziemy obsługiwać samochody ciężarowe, to należy zainwestować większą kwotę, co najmniej 450 tysięcy złotych.

#3 Guest_pytanie

Guest_pytanie
  • Goście

Napisano 07 marzec 2013 - 13:56

bardziej opłaca się myjnia dotykowa czy bezdotykowa?

#4 Jakub Sieradzki

Jakub Sieradzki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 marzec 2013 - 18:43

Witam,W przypadku przyłączenia myjni do kanalizacji niezbędnym zapewne okaże się uzyskanie pozwolenia wodno - prawnego - rodzaju zezwolenia udzielanego w drodze decyzji administracyjnej. Zgodnie z art. 122 ustawy - Prawo wodne, pozwolenia wodnoprawnego wymagają przede wszystkim szczególne korzystanie z wód i wykonanie urządzeń wodnych, a także inne wskazane w tym przepisie działania mogące mieć wpływ na stan wód.

#5 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 27 listopad 2013 - 17:43

Witam, mam o sprzedania kompletną myjnię  - tzn. z konstrukcją, banerami, trzepakami, monitoringiem oraz odkurzaczem - firmy KARCHER. Myjnia ze szczotkami. Uczciwie polecam!Kontakt: wester.sk@wp.pl

#6 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 27 listopad 2013 - 21:33

Moim zdaniem warto się zastanowić mocną nad taką inwestycją. Robiłam analizę prawną kiedyś jednemu zainteresowanemu. W tych biznesach bywa różnie. Najwazniejsza - lokalizacja. Raczej myjnia bezdotykowa. Nie chcę reklamować ale są firmy z którymi można pracować na zasadzie franczyzy. Jednak to dość drogi biznes.

#7 Guest_eric

Guest_eric
  • Goście

Napisano 28 listopad 2013 - 15:32

Dlaczego wg ciebie  to drogi biznes ?

Taka myjnia parowa np mobilna nie wymaga ani lokalu ani nawet pozwoleń i przy franczyzie jak sugerujesz  wymagany koszt własny to tylko 15 tys zł przynajmniej w firmie która ja wybrałem , to chyba nieduży wkład jak na rozpoczęcie biznesu

a warunki franczyzowe dość korzystne więc sądzę że coś pozarabiam

#8 Guest_seba

Guest_seba
  • Goście

Napisano 29 listopad 2013 - 15:06

Taka myjnia parowa np mobilna nie wymaga ani lokalu ani nawet pozwoleń i przy franczyzie jak sugerujesz  wymagany koszt własny to tylko 15 tys zł przynajmniej w firmie która ja wybrałem , to chyba nieduży wkład jak na rozpoczęcie biznesu

Mozesz zdradzić jaka to firma? bo 15 tysiaków na początek to faktycznie niewiele

no chyba że sie boisz że zrobie ci konkurencje

#9 Guest_Gustlik

Guest_Gustlik
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2013 - 14:15

Oprócz sprzętu liczy się też marka chemii. Sprzet to tylko narzędzie, natomiast to chemia „myje”. Jest wiele srodkow, które SA horrendalnie drogie i na wstepie w polskich warunkach podniosłyby ceny usługi do takiego poziomu ze nikogo nie byloby stac. Z rzeczy dobrych cenowo i skutecznych jest polecane premo. W zasadzie spory procent myjni uzywa tylko tego. Poza tym z teog co wiem mają dobre opcje dowozu, co jest nei bez znaczenia (skończą ci się środki chemiczne=nie możesz pracowac i nie zarabiasz).

#10 Guest_Weteran

Guest_Weteran
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 11:59

Od roku pracuję na zestawie Optimy. Bezawaryjnie i skutecznie. Mogę polecić, jeśli chodzi o sprzet. Co do chemii – cały czas szukamy „złotego Graala”.

Niemniej – przedmówcy mają sporo racji. 15-20 tys. i można działać.

#11 Bopp

Bopp

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2013 - 17:22

Znajomy ostatnio trochę utopił na myjni - w ciągu roku otworzyły się 3 bezobsługowe w mieście i co... koniec 

#12 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2013 - 13:41

Na pewno potrzebujesz różnych pozwoleń. Ale jeśli chcesz iść w tym kierunku to może pomyśl o myjni samoobsługowej? Nie wiem, czy taka zwyczajna myjnia się opłaca, w końcu każda stacja paliw ma swoją i z nich ludzie korzystają. No chyba że masz na oku jakąś dobrą lokalizację (przy supermarkecie itd.). Powodzenia!

___

kancelaria podatkowa Kraków

#13 Guest_Luka

Guest_Luka
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2014 - 11:50

[font="arial, helvetica, sans-serif;"]Potrzebujesz: sprzętu, dobrej chemii, np. premo i biznesplanu. Plus opcjonalnie reklama. I tyle. No i oczywiście zawsze przy każdym biznesie rozsądku i odrobinę szczescia. [/font]

#14 Krajowa_Izba_Gospodarcza

Krajowa_Izba_Gospodarcza

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 11 luty 2014 - 15:00

Witam,Oprócz rejestracji w CEIDG należy również:- uzyskać wypis z urzędu gminy dotyczący planu zagospodarowania przestrzennego- wystąpić o wydanie warunków zabudowy przestrzennej działki- uzyskać w wydziale ochrony środowiska decyzję środowiskową, że myjnia nie będzie powodowała zanieczyszczenia środowiska naturalnego i nie będzie ingerować w nie swoją działalnością.

Do wniosku załącza się:- opis inwestycji  - źródła zasilania myjni w energię elektryczną i wodę- system odprowadzania ścieków- usytuowanie obiektu względem drogi dojazdowej.Pozostaje jeszcze:- pozwolenie wodno-prawne- zezwolenie na wytwarzanie odpadów- odbiór myjni przez straż pożarnąMyjnia bezdotykowa z 6 stanowiskami to koszt ok. 500 tys. zł.Automatyczna to ok. 200 tys. zł.Dla ciężarówek – nawet 2 mln. zł (wyliczenia przy założeniu kupna nowego sprzętu).   Więcej informacji uzyskasz na stronie elektronicznego Punktu Kontaktowego – znajduje się tam Centrum Pomocy, którego eksperci udzielą odpowiedzi na dodatkowe pytania.Krajowa Izba Gospodarcza, Partner Ministerstwa Gospodarki w projekcie elektroniczny Punkt Kontaktowy

#15 Mniszek

Mniszek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 12 luty 2014 - 20:32

[font="arial, helvetica, sans-serif;"]Potrzebujesz: sprzętu, dobrej chemii, np. premo i biznesplanu. Plus opcjonalnie reklama. I tyle. No i oczywiście zawsze przy każdym biznesie rozsądku i odrobinę szczescia. [/font]

Znacie jakieś firmy oferujące te produkty w korzystnych cenach ?

#16 Guest_Czarna007

Guest_Czarna007
  • Goście

Napisano 16 luty 2014 - 20:47

Witam,

czy mógłbyś odpowiedzieć jaką firmę wybrałeś?

dzieki

#17 Guest_Urszula

Guest_Urszula
  • Goście

Napisano 27 luty 2014 - 18:21

Witam,Oprócz rejestracji w CEIDG należy również:- uzyskać wypis z urzędu gminy dotyczący planu zagospodarowania przestrzennego- wystąpić o wydanie warunków zabudowy przestrzennej działki- uzyskać w wydziale ochrony środowiska decyzję środowiskową, że myjnia nie będzie powodowała zanieczyszczenia środowiska naturalnego i nie będzie ingerować w nie swoją działalnością.

Do wniosku załącza się:- opis inwestycji  - źródła zasilania myjni w energię elektryczną i wodę- system odprowadzania ścieków- usytuowanie obiektu względem drogi dojazdowej.Pozostaje jeszcze:- pozwolenie wodno-prawne- zezwolenie na wytwarzanie odpadów- odbiór myjni przez straż pożarnąMyjnia bezdotykowa z 6 stanowiskami to koszt ok. 500 tys. zł.Automatyczna to ok. 200 tys. zł.Dla ciężarówek – nawet 2 mln. zł (wyliczenia przy założeniu kupna nowego sprzętu).   Więcej informacji uzyskasz na stronie elektronicznego Punktu Kontaktowego – znajduje się tam Centrum Pomocy, którego eksperci udzielą odpowiedzi na dodatkowe pytania.Krajowa Izba Gospodarcza, Partner Ministerstwa Gospodarki w projekcie elektroniczny Punkt Kontaktowy

A jakie pozwolenia potrzebne dla myjni parowej stacjonarnej,na własnym podwórku ?

#18 Guest_Urszula

Guest_Urszula
  • Goście

Napisano 27 luty 2014 - 18:27

A jakie pozwolenia trzeba mieć zeby otworzyc myjnie parową stacjonarną na własnym podwórku ?

Czy musze miec podpisane umowy z utylizacja  która będzie odbierać brudną wodę wykręcaną ze szmatek ?

Czy musze mieć umowe z pralnia na pranie szmatek czy wystarczy paragon lub faktura za pranie ?

A co jesli piore dywan u klienta w domu to co musze ze sobą wozić beczke na brudna wode  po praniu dywanów ?

jak to wszysto wygląda ?

#19 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 19:13

Tez mi temat myjni chodzi po głowie.

#20 Guest_gość2

Guest_gość2
  • Goście

Napisano 25 marzec 2014 - 09:07

Również interesuję się stacjonarną myjnią parową na własnym podwórku - jakie pozwolenia? jakie zgłoszenia? odbiory? Wiem, że zagospodarowanie przestrzenne umożliwi mi tą działalność, ale gdzie dalej się udać?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych