Skocz do zawartości

ekwiwalent w świadectwie pracy

wróć do serwisu Kadry 35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515594 postów

Napisano 01 luty 2016 - 10:58

Kiedy przysługuje ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy ->>> Wszystko znajdziesz TU

#22 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2016 - 21:14

A w takim przypadku kiedy pracę rozpocząłem 17.04.2015 a 30.04.2016 zakończyłem pracę i byłem od 19.04.2016 do 29.04.2016 na urlopie wypoczynkowym. To w świadectwie pracy w polu o wykorzystanym urlopie będzie 9dni? a za resztę powinienem otrzymać ekwiwalent??

#23 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2016 - 09:58

A w takim przypadku kiedy pracę rozpocząłem 17.04.2015 a 30.04.2016 zakończyłem pracę i byłem od 19.04.2016 do 29.04.2016 na urlopie wypoczynkowym. To w świadectwie pracy w polu o wykorzystanym urlopie będzie 9dni? a za resztę powinienem otrzymać ekwiwalent??

A to zależy, ile urlopu przysługiwało Ci do wykorzystania. Jeśli tylko 9 (urlop proporcjonalny do przepracowanych miesięcy), to ekwiwalent nie należy się. Jeśli jednak wszystkiego nie wykorzystałeś, powinieneś otrzymać ekwiwalent pieniężny.

#24 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2016 - 12:29

Przysługiwało mi w sumie 21dni z czego 9 wykorzystałem na urlop wypoczynkowy w roku 2016. Za resztę ekwiwalent pieniężny - ok, tylko że za przepracowane 4 m-ce w 2016 proporcjonalny urlop wynosi 7 dni. Pytanie czy na świadectwie pracy powinno być wpisane w polu o wykorzystanym urlopie 9dni które wykorzystałem w roku w którym ustał stosunek pracy czy tylko te 7dni?

#25 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8175 postów

Napisano 07 czerwiec 2016 - 12:56

w świadectwie wpisujemy dane dot. urlopu naleznego z roku, w ktorym ustal stosunek pracy ;

#26 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2016 - 16:46

ok czyli na świadectwie pracy wpisane powinno być tyle dni ile przysługuje nam zgodnie z regułami ustalania urlopu w wymiarze proporcjonalnym mimo że w roku ustania stosunku pracy wykorzystaliśmy także zaległy urlop? więc pracodawca dostanie informacje na świadectwie pracy że wykorzystałem 7 dni urlopu wypoczynkowego? a ekwiwalent za pozostałe dni powinienem dostać na innym dokumencie jak pisała 'zołza'? bo w razie niewypłacenia ekwiwalentu przez pracodawcę jak mu udowodnić że wypłacił?

#27 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8175 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 06:35

kolejnego pracodawcę interesuje tylko, ile wykorzystano urlopu z danego roku, w czasie zatrudnienia poprzedniego;

zgodnie z przepisami na świadectwie umieszcza się ilość dni proporcjonalnego urlopu w danym roku, pomimo, że wypłata ekwiwalentu nastepuje również za urlop zaległy;

udowodnić ? - dowodem otrzymania wynagrodzenia/ekwiwalentu jest przelew na konto pracownika lub potwierdzenie podpisem wypłaty gotowką z kasy

#28 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2016 - 08:36

ok dzięki za info. teraz wszystko jasne wink.png

#29 Guest_labner

Guest_labner
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2016 - 17:55

Bogusławo, doświadczony kadrowiec wie, że pracownikowi wręcza się pismo z wyliczeniem przysługującego do dnia rozwiązania umowy o pracę urlopu mi poleceniem wypłaty ekwiwalentu; może to być oczywiście kopia pisma kierowanego do płac. I przede wszystkim pracownikowi się to tłumaczy. Wszystko w celu uniknięcia tego, o czym wyżej piszesz. Świadectwo pracy zawiera tylko informacje, o których mówi rozporządzenie. Konia z rzędem temu, kto pokaże mi w tym rozporządzeniu zapis o wpisywaniu informacji o wypłacie ekwiwalnetu.

Wpis o wypłaceniu ekwiwalentu za urlop umieszczamy w pozycji informacji uzupełniających.

...Koń jest Mój...

#30 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6978 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 09 sierpień 2016 - 07:06

Niestety się z tym nie zgadzam

#31 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2017 - 16:26

To i z pytaniem ale krótkim

Pracowałam na 3/4 etatu w systemie zmianowym. Mam 13 lat stażu a w świadectwie mam, że pracując 3 miesiące wykorzystałam 5 dni urlopu tj. 40 godzin. To by oznaczało, że pracowałam po 8 godzin dziennie a nie 6. Które wyliczenie jest prawidłowe i dlaczego?

Co do tematu czy lepiej pisać że dostał pracownik ekwiwalent czy też że był na urlopie to ja wolę mieć napisane o ekwiwalencie bo to oznacza, że pracowałam całe 3 mce a nie chwilę popracowałam i urlop. Ekwiwalent mówi, że ze mnie rzetelny pracownik a nie nygus.

#32 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6978 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 20 lipiec 2017 - 10:32

w swiadectwie pracy powinno byc wpisane 5 dni (40h) jest poprawnie, nie wpisujemy na siwdectwie pracy informacji o wykorzystanym ekwiwalencie

#33 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2017 - 20:07

Pytanko: pracodawca wpisał mi na świadectwie pracy że wykorzystałam 1 dzień urlopu bo tyle wykorzystałam w tym roku (pracowałam w firmie od stycznia do lipca 2017 mam 26 dni urlopu) nie wpisał mi brakujących 15 dni za które powinien mi wypłacić ekwiwalent. Czy mimo wszystko mogę zadać od pracodawcy ekwiwalent za nie wykorzystany urlop. Pismo o sprostowanie świadectwa pracy już wysłałam ale pracodawca mnie olał.  Czy zostaje mi już tylko PIP i Sąd Pracy?

#34 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6978 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 08 wrzesień 2017 - 13:55

Tak możesz żądać, zostaje pip i sąd możesz spróbować napisać pismo z informacją o tym by wypłacił ekwiwalent

#35 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 06 październik 2017 - 16:06

ja również mam pytanie. 

w swiadectwie pracy mam napisane w pkt.5: "wykorzystał urlop wypoczynkowy w wymiarze 42dni(336 godz.) wypłacono ekwiwalent...

natomiast poźniej w pkt. 12: "Wypłacono ekwiwalent za 22 dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego za rok 2016" 

dlaczego 2 razy jest wzmianka o ekwiwalencie?? i ktory oznacza ze za taka liczbe dni chca mi wyplacic?? 

#36 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6978 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 24 październik 2017 - 16:37

Wypłata nastąpiła za 22 dni ale masz źle wystawione świadectwo pracy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych