Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak dostać od gminy mieszkanie komunalne

wróć do serwisu Sektor Publiczny 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32603 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 16:48

Mieszkania, którymi dysponują gminy, mają dawać dach nad głową uboższej części społeczeństwa – osobom, które nie mają własnych mieszkań albo nie stać ich na wynajem lokalu od prywatnego właściciela lub zaciągnięcie kredytu na jego zakup. Nie ma jednak jednolitych dla całego kraju kryteriów przyznawania tych mieszkań – informacji, kto, kiedy i na jakich zasadach ma prawo do mieszkania komunalnego – trzeba więc ich szukać w swojej gminie. Powrót do artykułu: Jak dostać od gminy mieszkanie komunalne

#2 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 17:58

'Kraków uznaje, że miasto stanowi „centrum życiowe” kandydata na najemcę w przypadku udokumentowania przez wnioskodawcę faktycznego zamieszkiwania na jego terenie przez okres co najmniej 5 lat przed datą złożenia wniosku. Udokumentowania wymaga również fakt posiadania przez wnioskodawcę stałego źródła dochodu na terenie miasta, a w przypadku posiadania dzieci w wieku szkolnym – pobierania przez dzieci wnioskodawcy nauki na terenie Krakowa.' Super,ale co ma zrobic osoba samotna,bezrobotna,nigdzie nie zameldowana,czyli de facto bezdomna?

#3 Guest_malaki

Guest_malaki
  • Goście

Napisano 30 marzec 2015 - 21:49

jak jesteś osobą bezdomną to na pewno korzystasz z MOPS oni ci wystawią na twoją prośbę zaświadczenie i to co od nich dostajesz,gdzieś przecież mieszkasz ,

#4 Guest_takkk

Guest_takkk
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 10:30

zamiast mieszkań komunalnych powinny być organizowane noclegownie z obsługą caritasu lub hostele/ coś jak akademiki/ socjalne płatne max 70% ceny rynkowej (skoro student mógł wytrzymać w pokoju gdzie przysługiwało średnio 3m2 /1 os z jedną łazienką na 3 pokoje i wspólną kuchnią na całe piętro oraz nadzorem na recepcji będąc przyszłością narodu to człowiek bez przyszłości też da radę)

#5 Guest_syla169@wp.pl

Guest_syla169@wp.pl
  • Goście

Napisano 11 listopad 2015 - 08:09

czy ktos sięorientuje jak to wygląda z dochodami na mieszkanie komunalne?? na 2 osoby ??? jaki musi być dochód?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 listopad 2015 - 10:52

czy ktos sięorientuje jak to wygląda z dochodami na mieszkanie komunalne?? na 2 osoby ??? jaki musi być dochód?

Szkoda, że nie potrudziłaś się, żeby przeczytać artykuł zawarty w pierwszym poście tego wątku. W nim znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

#7 Guest_u

Guest_u
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 15:49

no takkk

#8 Guest_Gość 2

Guest_Gość 2
  • Goście

Napisano 06 luty 2017 - 21:55

Gdańsk odmowił mi prawa starania sie o mieszkanie komunalne. Uzasadniając wynajmowania mieszkania na czas niekreslony. A przepraszam gdzie mam aktualnie mieszkac z rodzina ? Pod mostem żeby przyjeli mój wniosek. ???

#9 Guest_Gdanszczanka

Guest_Gdanszczanka
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2018 - 13:37

Jestem w 9 miesiacu ciazy za 9 dni mam rozwiazanie. Nie mam gdzie mieszkac zlozylam wniosek o mieszkanie do panstwa ale nie dostalam narazie zadnej odpowiedzi. Nie mam zadnej rodziny. Jestem po domu Dziecka mam niecale 19 lat. Chodze do luceum zaocznego w gdansku. Co mam zrobic pomocy

#10 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2018 - 13:47

A gdzie mieszkasz teraz? chyba nie na ulicy

jak dziecko sobie robiłaś to nie myślałaś że nie będziesz w stanie go utrzymać i wychować?

"zlożyłam wniosek o mieszkanie do państwa" a to państwo to kto?

Przeczytaj artykuł na początku wątku

#11 Guest_Gość 22

Guest_Gość 22
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2018 - 16:50

Jak to jest naprawdę i czy zależy to od władz gminy bo czytałam, że składając wniosek nie można mieć prawa własności do jakiegokolwiek lokum a w gminie mi powiedziano że nawet w przeszłości takiego prawa własności nie mogłam mieć, miałam kiedyś z mężem dom po rozwodzie zostałam bez mieszkam kątem po znajomych

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych