Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pracodawca z USA i praca zdalna w Polsce

podatki usa umowa

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamol_88

kamol_88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 11:54

Witam rozpoczałem prace z pracodawcą z USA podpisując z nim umowę konsultingową. Co miesiąc wystawiam mu rachunek (jestem osoba fizyczną) na 1000$. Moje pytanie jest następujące w jaki sposób mam uregulować kwestie podatków to w Polsce? Tzn. co musze po kolei zrobic by oplacic podatek kiedy i w jakiej wysokosci? Czy tak naprawde US ma jakiekolwiek szanse dowiedziec sie o tym ze zarabiam te pieniadzy i za kazdym razem to ja zglaszam sie do US mowiac: "zarobilem 1000$" chce odprowdzic podatek z tego. Gdzie cos czytalem ze Polska i USA maja podpisane jakias umowe o nie dublowaniu opodatkowania ale nie wiem jakie to ma zastosowanie tutaj, z góry dzięki za pomoc.

#2 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 12:26

no dobrze ale wykonujesz prace w Polsce , jak rozumiem, więc raczej tutaj podlegasz opodatkowaniu a nie w Stanach.

#3 M1000

M1000

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 15:24

Musisz zarejestrować działalność gospodarczą. Ja również pracuję w ten soosób i nie ma opcji żeby tak działać bez DG.

#4 kamol_88

kamol_88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 15:32

Jestem zatrudniony w polskim oddziale tej firmy i mam podpisana umowe konsultingowa bezposrednio z firma z USA. Umowa ta podejrzewam ze dziala na podobnych zasadach jak umowa o dzielo a do tej nie potrzebna jest DG. @ida w takim razie skoro podlegam opodatkowaniu w Polsce to w takim razie jak wyglada ta procedura robie cos co miesiac czy na koniec roku, dopiero zaczynam stąd moje pytania.

#5 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 15:42

skoro wynagrodzenie otrzymujesz co miesiąc, to i co miesiąc powinienieś sam obliczyc zaliczke i wpłacić ja do swojego Urzedu skarbowego

#6 kamol_88

kamol_88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 15:51

Czyli w tym wypadku, 1000$ * 50%(koszt uzyskania przychodu) * 18% ? i czy moge to zrobic jakos zdalnie przez internet czy musze osobiscie jakos w urzedzie skarbowym? Rozumiem ze musze sam sie zglosic bo nikt inaczej tego ode mnie nie wymagac nie bedzie?

#7 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 15:52

do zrobiena przelewu raczej nie usisz się tam fatygować osobiście

#8 kamol_88

kamol_88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 16:30

@ida czy dobrze obliczylem podatek jaki musialbym wplacic?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podatki, usa, umowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych