Skocz do zawartości

co powinna zawierać apteczka

wróć do serwisu Kadry 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_zenek

Guest_zenek
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 12:29

proszę o rady

#2 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 12:37

Przykładowa podstawowa apteczka pierwszej pomocy typu apteczki zakładowej powinna zawierać następujące środki opatrunkowe i sprzęt ratunkowy: " instrukcja udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, " latarka elektryczna lub jednorazowa latarka chemiczna, " nożyczki lub nóż, " gaza opatrunkowa sterylna (kompresy gazowe) - 4 op., " bandaż elastyczny - 4 op., " chusta trójkątna - 2 szt., " codofix (elastyczna siatka opatrunkowa) - 2-3 rozmiary, " agrafki - 4 szt., " maseczka do zastępczej wentylacji "usta - usta", " rękawiczki gumowe - 3 pary, " folia termoizolacyjna srebrno-złota (folia NRC) 1-2 szt., " plaster zwykły 2 rolki, " plastry z opatrunkiem (kilka rozmiarów). Proponowany zestaw zakłada udzielanie pierwszej pomocy jednej osobie (maksymalnie dwóm) przez przygodnego ratownika. Przewidując ewentualną możliwość większych wypadków - strat, np. apteczka zakładowa w hali produkcyjnej, powinniśmy proporcjonalnie zwiększyć ilość poszczególnych elementów zawartości lub lepiej, umieścić tam kilka zestawów.Cały tekst:http://www.adammpietrzak.pl/Articlecfc9.html?id=6034898d-faea-40e9-aa59-c5504dc31c4b

#3 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 12:38

u mnie w pracy obowiązkowo muszą być: proszki od bólu głowy, środki przeciwprzeziębieniowe i syropki na kaszel, ale to już wypracowane przez tradycję:))

#4 Guest_aniaP

Guest_aniaP
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 13:25

w apteczce nie moga znajdowac sie żadne leki

#5 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 13:34

doriss, tradycja tradycją, ale lepiej trzymaj leki poza apteczką (na wypadek kontroli) - aniaP ma rację, nie wolno trzymać w apteczce żadnych leków. Wyposażenie apteczki musi być dostosowane do rodzaju pracy pracowników behapowiec w porozumieniu z lekarzem medycyny pracy powinien decydowac, ale to fikcja raczej).

#6 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 13:49

dzięki, nie miałam pojęcia, że Apap i syropek moga być groźne:) postawię je w kuchni i spokój:)

#7 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 292 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 20:28

Dla mnie również ważne jest aby w apteczce zawsze byłe dostępny magnez w tabletkach. Trzeba pamiętać że wpływa on na utrzymywanie prawidłowego poziomu potasu oraz przyswajanie witaminy C. Nie pozostaje bez znaczenia dla regulowania stanów emocjonalnych i zapobiegania depresji. Wspomaga normowanie ciśnienia oraz hamuje odkładanie się cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych.

#8 Julek44

Julek44

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 14:27

Zależy jaka apteczka, w domowej najlepiej mieć sprawdzone leki przeciwbólowe, suplementy i witaminy, plastry, opatrunki, woda utleniona. Apteczkę samochodową najlepiej kupić gotową, nie kombinuj sam.

#9 patryk.szymanski87

patryk.szymanski87

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 09:55

Jak napisał kolega wyżej - wypadku samochodowej nie ma co kombinować i lepiej kupić gotową, zawsze masz gwarancję,że jest tam wszystko co powinno. Dodatkowo wiesz,że nic w niej nie jest przeterminowane

#10 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 418 postów

Napisano 31 październik 2018 - 16:08

W moim przypadku każda apteczka musi zawierać leki przeciwbólowe na migrenę. Niestety często łapią mnie potworne bóle głowy :/ Dlatego zawsze mam przy sobie jakieś tabletki. Ostatnio zamówiłam sobie spory zapas na https://eapteka.pl/b...l-glowy-migrenai teraz w każdej apteczce mam przynajmniej kilka tabletek na migrenę :)

#11 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 948 postów

Napisano 31 październik 2018 - 17:40

Tak naprawdę to nie konkretnych wymagań co do wyposażenia. Samochodowe dopuszczone do sprzedaży mają bardzo zróznicowane składy.

#12 agropilot

agropilot

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKrajenka

Napisano 05 listopad 2018 - 07:38

Apteczka samochodowa np. przy wyjeździe do Czech musi być znormalizowana wg DIN `13164, w Polsce nie spotkałem się z dokładnymi wymaganiami co do zawartości

#13 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 202 postów

Napisano 02 lipiec 2019 - 05:20

Moim zdaniem w żadnej apteczce nie może zabraknąć takiego środka jak octenisept lek . Znajduje on bowiem zastosowanie w bardzo wielu sytuacjach, nie tylko jak zwykło się powszechnie uważać wyłącznie przy odkażaniu ran. Doskonale bowiem sprawdza się on przy infekcjach intymnych, problemach z dziąsłami, w stanach zapalnych jamy ustnej, czy przy pielęgnacji pępowiny noworodków.

#14 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 948 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 10:53

Im droższa tym lepsza, tak bym do ocenił :)

#15 Nana30

Nana30

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 14:42

Oprócz podstawowych rzeczy - plastry, nożyczki, bandaż, bandaż uciskowy, gaziki, jakieś plastry opatrunkowe, spirytus salicylowy, leki przeciwbólowe, koc ratunkowy/ termiczny - to pilnuję jeszcze, żeby była zawsze maseczka do reanimacji, jakiś żel na stłuczenia, i kilka sztuk artykułów higienicznych potrzebnych typowo kobiecie. 

#16 Nelka

Nelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów

Napisano 27 sierpień 2019 - 16:06

Właśnie zdałam sobie sprawę, że faktycznie u nas brakuje czegoś na rany i skaleczenia, a widzę, że wiele osób poleca octenisept lek. Spoglądając na stronę internetową produktu naprawdę byłam miło zaskoczona, jak wiele ma zastosowań i ile korzyści niesie ten preparat. Dezynfekuje ranę, pomaga w gojeniu, a przy tym nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Widać, że jest to profesjonalny lek, który zawsze warto mieć w zasięgu ręki, bo przecież nie trudno chociażby o jakieś skaleczenie czy to w domu, szkole, czy w pracy. Super, dzięki za podpowiedź.

#17 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 252 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 sierpień 2019 - 20:37

Coś przeciwbólowego, coś odkażającego, gaziki, bandaż i powinno wystarczyć ;)

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

#18 rei

rei

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 27 grudzień 2019 - 14:28

A czy macie przykładowo kupiony żelowy opatrunek   ? Co wasza apteczka zawiera? Właśnie tak ostatnio zastanawiałam się czy wszystko mam. Tym bardziej, że mam dwójkę małych dzieci, która lubi kombinować. Dlatego tym bardziej warto byłoby się zabezpieczyć na wszelki wypadek na różne okoliczności.

#19 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 654 postów

Napisano 28 grudzień 2019 - 14:07

Musiałbym przejrzeć swoją apteczkę i skontrolować, co to tam się znajduje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych