Skocz do zawartości


Zdjęcie

wypowiedzenie umowy przez pracownika a ciąża

ciąża umowa o pracę

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 natalia2013

natalia2013

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 1 postów

Napisano 02 marzec 2013 - 20:52

Witam.Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Załóżmy, że ja składam wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia w marcu 2013. Wypowiedzenie biegnie od kwietnia 2013. Ostatni dzień w pracy przypada więc na 30 kwietnia 2013.Czy w przypadku, gdyby się okazało, że w trakcie okresu wypowiedzenia zaszłabym w ciążę (nie chciałabym pisać pisma z prośbą o przywrócenie do pracy), to czy idąc na zwolnienie lekarskie w kwietniu (z powodu problemów w ciąży) lub w pierwszych dwóch tygodniach maja (po ustaniu stosunku pracy chyba dwa tygodnie jest się jeszcze ubezpieczonym) to czy zus wypłacał by mi świadczenie chorobowe do dnia narodzin mimo ustania stosunku pracy? Czy otrzymywałabym także zasiłek macierzyński po urodzeniu dziecka?Będę wdzięczna za odpowiedz.

#2 Bogusława

Bogusława

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 8194 postów
 • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 marzec 2013 - 20:59

Po ustaniu zatrudnienia pracownik może zachorować w ciągu 14 dni od zakończenia stosunku pracy i może chorować 182 dni,a w przypadku ciąży 270 dni.
Przez cały czas choroby masz ubezpieczenie zdrowotne.Jest jeden warunek nie może być ani jednego dnia przerwy nawet w sobotę,bądź niedzielę.Od dnia porodu przysługuje nie urlop macierzyński tylko zasiłek macierzyński w takiej samej wysokości jak pracownikowi.Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciąża, umowa o pracę

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych