Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaliczenie w koszty zakupu towarów ??

zakupy zaliczenie w koszty wz

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 lena111

lena111

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 27 luty 2013 - 15:19

Witajcie,mam zapytanie, czy tak można:jesteśmy na pełnej księgowości- zakup towarów w koszty jest zaliczany w momencie sprzedaży.Czy możemy zmienić tą zasadę i zaliczać w koszty zakup towarów w momencie otrzymania faktury. Chcemy ominąć cały ten nieszczęsny magazyn...Wydaje mi się, że to koliduje z zasadami rachunkowosci- ale moge sie mylic...Swego czasu jak pracowałam w biurze rachunkowym, to kilku klientów tak wlasnie prowadzilismy... ale wiem, ze wiele rzeczy tam, zle robilismy...Zatem pytam Was, jak wy to widzicie ??

#2 lena111

lena111

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 27 luty 2013 - 15:30

znalazłam art. 17 ust.2. pkt 4 Ustawy o rachale jak to sie ma do zasady współmierności ?

#3 Barbara

Barbara

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 27 luty 2013 - 19:31

Metoda ta jest dość często stosowana. Należy robić korektę kosztów o stan towarów niesprzedanych.

#4 lena111

lena111

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 28 luty 2013 - 07:59

czyli rozumiem, że po zakończonym roku moge rozpocząć ewidencje takim sposobem ?

#5 Barbara

Barbara

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 28 luty 2013 - 19:49

Tak, od nowego roku, tylko czy aby nie przysporzycie sobie więcej pracy? Wprawdzie unikniecie prowadzenia ewidencji magazynowej, ale będzie konieczna comiesięczna inwentaryzacja zapasów aby wyliczyć prawidłowy podatek.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zakupy, zaliczenie w koszty, wz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy