Skocz do zawartości

odzież ochronna-ile?

wróć do serwisu Kadry 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_bolix

Guest_bolix
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 15:11

Czy ilość odzieży ochronnej dla pracowników ustala sie samemu w zaleznośći od warunków pracy i zniszczenia tej odziezy? Czy jest moze ustalony minimalny limit?

#2 Guest_jupi

Guest_jupi
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 15:15

musisz poprosić bhp-owca ( jeśli macie ) aby ustalił wspołnie z pracodacą ZAKŁADOWĄ TABELĘ ODZIEŻY OCHROONEJ I OBUWIA tam do każdej częsci odzieży ustalany jest przewidywalny okres zużycia np. rękawice ochronne - do zużycia, obuwie - 12 miesięcy

#3 Guest_jupi

Guest_jupi
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 15:17

dokładniej rzecz mówiączakres wyposażenia - ilość- okres używlaności limitów nie ma poprostu wymienasz każdy składnik odzieży z reguły po 1 szt. np.kurtka ocieplana- 1 szt.obuwie - 1 par po jednym z każdego

#4 Guest_bolix

Guest_bolix
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 15:18

dzięki za szybkie re, ale zauwazamy, ze jedni pracownicy szybciej zużywają odzież- bardziej ją brudzą, przecierają niz inni pracujący na tym samym stanowisku. Jedni sznują, a drudzy nie. nIE ZAKŁĄDAM, ZE JEDNI PRACUJĄ, A DRUDZY NIE. Jak zatem to oszacować?

#5 Guest_aneke

Guest_aneke
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 15:20

bedac w temacie odrzezy ochronej to jak jest lepiej przyznac pracownikom ekwiwalent za pranie czy zakupic im proszki, mydla itp.?

#6 Guest_a

Guest_a
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 15:22

w tej kwestii pracodawca ma dowolność, w zależności w jakim czasie odzież się zuzyje, jaki jest charakter pracy. Biorąc to pod uwagę pracodawca określa czasookres używalności danego rodzaju odzież. Kwestie takie powinno się umieścić w regulaminie pracy.

#7 Guest_jupi

Guest_jupi
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 15:22

nie oszacujesz - masz PROTOKOŁY ZUZYCIA ODZIEŻY tam pracownicy rozliczają się z odzieży i proszą o przydział następnej zakładowa tabela zużycia jest tworzona po to by pracodawca po tym czasie okresu użytkowania sprawdził co się z tą odzieżą dzieje czy trzeba ją wymienić, natmoast jak ktoś szybciej coś zniszczy wypisuje PROTOKÓŁ ZUŻYCIA - i przydzialmu mu nową odzież

#8 Guest_jupi

Guest_jupi
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 15:24

można w regulaminie ale ja mam osobną teczkę BHP - tam jest tabela zakładowa norm odzieży i obuwia, protokoły , wysokość ekwiwlanetu za odzież, instrukcje i zarządzenia w sprawie przydziału odzieży

#9 Guest_a

Guest_a
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 15:26

każda z rzeczy (odzieży) jest własnościa pracodawcy oddana tylko w używanie pracownikowi, więc pracodawca, dbając o gospodarność, powinien wziąć pod uwagę to, ze jedni pracownicy szanują ją a drudzy nie. Kolokwianie, to są jego pieniądze, które jedni szanuja i o nie dbają. Po to sa ustalane własnie limity, żeby pracownik wiedział, że dana rzecz musi mu wystraczyc na okreslony czas. Nie ma co szastać, ale też zbytno ludziom "sępić" :-) w końcu to bhp.

#10 Guest_jupi

Guest_jupi
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 15:31

dokładnie a :)

#11 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 15:50

pracownikowi przysługuje w zalezności od rodzaju wykonywania pracy :- odzież robocza - odzież ochronna, w stosunku do której winno być oznaczenie "B" jest to certyfikat.Pracodawca w swoich zasadach winien określić długość okresu używalności , oraz zasdy jej prania i konserwacji.Za zgoda pracodawcy pracownik może prać tylko odzież roboczą.

#12 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 509 postów

Napisano 08 lipiec 2016 - 08:46

A gdzie zamawialiście ciuchy robocze? 

#13 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 567 postów

Napisano 08 lipiec 2016 - 09:17

W hurtowni internetowej. Konkretnie w Openwear:

http://www.openwear.pl/ - ubrania dobrze wykonane, hurtownia ma niskie ceny. Wszystko zależy również od tego ile zamawiasz. Przy wiekszych zamówieniach cena jednostkowa za koszulkę jest o wiele niższa.Warto jest również oczywiście negocjować. Wtedy jest duża szansa,że dadzą dodatkowy rabat.

Ceny w porównaniu z hurtowniami stacjonarnymi o wiele nizsze ( dlatego głównie zamawiamy przez internet). 

#14 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 03:37

W takim razie polecam ze swojej strony również zapoznanie się z ofertą sklepu internetowego https://dabo.pl/ w którym znajdziesz ogromny wybór dobrej jakości odzieży roboczej którą bez problemów dobierzesz do swoich pracowników i nie będziesz musiał się obawiać o ich stan zdrowia, czy też zabezpieczenie przed ewentualnymi wypadkami. Ja wolę stawiać na jakość niż później żałować, że o czymś zapomniałem bądź nie dopatrzyłem a zdrowie jest najważniejsze 

#15 henio80

henio80

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 12:59

Myślę że rękawice powinny być dostępne na bieżąco, ale na przykład spodnie czy kurtki jeśli pracownik o nie nie dba, co powinien mieć w obowiązku, należy dostarczać pracownikom co pewien okres. Jeśli pracownik nie szanuje ubrania i szybciej mu się zużyje powinien zapłacić za nowe. W sumie takie kwestie powinny być rozpatrywane indywidualnie :) Polecam dobrą gatunkowo odzież ze sklepu Kameleon.pro: https://sklep.kamele...chronna-robocza  :) Nasza firma już dłuższy czas u nich zamawia i wszystko dobrze się trzyma :) Pracownicy są z niej zadowoleni, wygodnie się i pracuje, ponieważ nie ogranicza ich ruchów. A zamawiając na stronie hurtowe ilości, zawsze wychodzi taniej niż w sklepie stacjonarnym. A zamówienia są zawsze realizowane na czas. Poza tym w razie jakichkolwiek pytań doświadczony i miły personel jest do twojej dyspozycji.

#16 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 marzec 2019 - 13:46

Odzież ochronna powinna być odgórnie zalecona przez BHPowca i to on powinien też tego dopatrywać, by pracownicy mieli odpowiednią odzież w odpowiedniej ilości.

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

#17 anna3212

anna3212

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 12:56

Ja odzież roboczą dla pracowników zamawiam co 3 miesiące. nie wiem czy jest to odpowiedni okres. Dodatkowo na odzieży nadrukowuję logo własnego przedsiębiorstwa, ponieważ ta opcja to świetna forma reklamy. Nadruki takie wykonuje mi profesjonalna firma https://www.yoopure.com/. Dzięki temu logo jest trwałe.

#18 Amoniaczek2

Amoniaczek2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 26 wrzesień 2019 - 08:54

Moim zdaniem odzież ochronna zależy od tego ile się zużywa. Na przykład na budowie inaczej  na hali pracownicy inaczej zużywają odzież. Innej też potrzebują tu i tu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych