Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Badania okresowe w pracy a ciąża.

wróć do serwisu Kadry 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_goplinka

Guest_goplinka
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2009 - 13:51

Witam. We czwartek byłam u lekarza medycyny pracy na badaniach okresowych. Poniewaz jestem w ciąży, co sam zauważył po brzuszku, zapytal czy mam zaświadczenie od lekarza ginekologa, ze nie ma przeciwskazań abym pracowała (jestem asystentką, więc praca biurowa przy komputerze). Myślałam, ze takie zaświadczenie potrzebne jest tylko wowczas gdyby to były badania kontrolne po trwajacym ponad 30 dni zwolnieniu lekarskim. Ja byłam tylko kilka dni na L4 z tyt. ciąży i to ze 2 miesiące temu. Nie podpisal mi badań, dopóki nie dostarczę mu tego zwolnienia, czy mial prawo tak postąpić? Dziękuję za pomoc.

#2 Guest_do

Guest_do
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2009 - 13:56

tak mial prawo

#3 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2009 - 14:19

Badanie okresowe nie wiąże sie ze zwolnieniem lekarskim, dlatego lekarz sprawujacy opieke nad pracownikami , zarzadał opini lekarza - ginekologa na temat tego czy nie istnieje zagrożenie dla dziecka ze wzgledu na warunki pracy ( praca przy komputerze).Jeżeli twój lekarz wyda negatywną ocene , pracodawca bedzie zmuszony odsunąć cie od tej pracy na czas do zakończenia ciązy.

#4 Guest_asiek6

Guest_asiek6
  • Goście

Napisano 04 luty 2010 - 22:17

witam! mam ten sam problem. nie chcą mi dać zaświadczenia z badań okresowych bo muszę mieć jakieś od ginekologa, tyle, że jak go o to poprosiłam to powiedział, że mi nie wypisze niczego takiego bo jeśli nie mam chorobowego to znaczy to, że jestem zdolna do pracy przy kompie. Już sama nie wiem co mam zrobić i kogo słuchać, a najgorsze jest to, że nie mam tego papierka wstrętnego! I kto mi powie co mam zrobić?Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc

#5 Guest_El

Guest_El
  • Goście

Napisano 05 luty 2010 - 01:16

lekarz ginekolog nie powinien stwarzać takich kłopotów i wydać swoją opinię

#6 Guest_Lenka

Guest_Lenka
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2010 - 23:53

Witam,jestem w 7 -mcu ciąży od 2 mcy jestem na zwolnieniu ,dzisiaj dostałam od pracodawcy skierowanie na badania kontrolne,czy lekarzowi medycyny pracy musze przedstawic jakies zaswiadczenia od ginekologa,czy sam może stwierdzic ze nie powinnam pracowac w trakcie ciazy!? Proszę o Pomoc

#7 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2010 - 08:47

Lerz będzie potrzebował od lekarza ginekologa prowadzacego ciążę zaświadczenie .

#8 Guest_L.D.

Guest_L.D.
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2011 - 11:51

Ja mam pytanie. Jestem w 13 tygodniu ciąży. Pracuję 3 lata w firmie i właśnie w grudniu kończy mi się umowa. Ale wiem już na 100% że mają nam dać trzecią umowę na czas nieokreślony dlatego nie głosiłam w pracy mojej ciąży. Ale właśnie 3 grudnia dostałam skierowanie na badania okresowe gdzie wyjdzie że jestem w ciąży i teraz nie wiem co mam zrobić. Czy pracodawca ma obowiązek mi przedłużyć umowę na czas nieokreślony jak to będzie moja trzecia umowa?? Bo ja jeszcze nie idę na zwolnienie chorobowe. I jak z tymi badaniami okresowymi?? Czy zgłosić u pracodawcy że jestem w ciąży przed tymi badaniami?? Czy mogę nie dostać zdolności do pracy od lekarza medycyny pracy??

#9 Guest_ewcyk

Guest_ewcyk
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2011 - 13:12

jeżeli jesteś zdrowa to nie ma przeciwwskazań do otrzymania zdolności do pracy. Lekarz nie może poinformowac pracodawcy o ciąży.

#10 Guest_L.D.

Guest_L.D.
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2011 - 22:03

Ale to jest zakładowy lekarz medycyny pracy. A poza tym będe miała badaną krew i mocz i tam to wyjdzie. Poza tym musze miec rtg klatki piersiowej gdzie w czasie ciąży nie mogę mieć. Więc na karcie głównej będzie że jestem w ciąży. Tylko mi chodzi czy zakład pracy musi mi przedłużyć umowę w takim przypadku gdzie jestem w ciąży a kolejna umowa to będzie moja trzecia umowa czyli teoretycznie powinna być na czas nieokreślony. To mnie najbardziej interesuje

#11 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2011 - 23:15

W twoim przypadku pracodawca musi przedłużyć twoją umowę aż do dnia porodu, jeśli w dniu jej zakończenia będziesz trzy miesiące w ciąży.

#12 Guest_L.D.

Guest_L.D.
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 21:33

Ale co potem bo to wiem że do dnia porodu tylko czy jak to jest moja trzecia umowa to powinnam dostać na czas nieokreślony. Nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na moje pytania...Przeczytajcie uważnie

#13 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2011 - 10:02

W twoim wypadku może być wydłużnie zawartej umowy na mocy art. 177 par.3 K.P , a nie zawarcie kolejnej ( 3 umowy). Jak postąpi pracodawca w stosunku do ciebie trudno powiedziec , bo nie ma tu roznania waszych relacji , oraz potrzeb pracodawcy.Musisz sama ocenić jak należy postąpić aby dla siebie ugrać jak najwięcej.

#14 Guest_kali1985

Guest_kali1985
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2011 - 11:22

A może w grudniu idż na chorobowe i wróć jak dostaniesz nową umowę no i wtedy pójdziesz na badania okresowe? A może weź urlop?Ja bym kombinowała.

#15 Guest_L.D.

Guest_L.D.
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2011 - 13:03

Ok dzięki muszę to dobrze przemyśleć:)

#16 Guest_Mar

Guest_Mar
  • Goście

Napisano 18 marzec 2021 - 17:34

Cześć, jestem w ciąży. Lider wie, chcę wrócić z wychowawczego by moc pojsc na L4 (ginekolog jest sklonny je wystawić). Czytam wasze wiadomości i na pewno lekarz medycyny pracy domysli sie ze jestem w ciazy i pewnie poprosi o ten papierek od ginekologa (ale ja chcialabym skorzystac z l4). Co mam zrobic? Czy isc na badania okresowe i nie dostac zdolnosci i zostawic te papiery w pracy i nastepnego dnia doslac l4? Czy w ogóle nie ma sensu isc na te badania? Czy moze powinnam miec to zaswiadczenie od ginekologa (ze nie wyraza zgody na powrot) i isc na badania? Zupelnie nie wiem jak to ugryzc.

#17 indila

indila

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 28 maj 2021 - 21:14

Bardzo dobre podejście. Nie każda kobieta w ciąży może pracować nawet jeśli dobrze się czuje. O tym powinien decydować zawsze lekarz ginekolog prowadzący ciążę. U mnie tak było, raz że wiek, dwa test PAPPA nie wypadł dobrze. Sama nie myślałam nawet o chodzeniu do pracy. Na szczęście w takim przypadku można wykonywać dokładniejsze badania prenatalne a mianowicie https://badanienifty.pl/które w nieinwazyjny sposób, bez ryzyka poronienia wykrywa z wysoką czułością ewentualne obciążenia genetyczne u dziecka. Jest to test z krwi, możliwy do wykonania w całym kraju, nawet z dnia na dzień.

#18 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 17 październik 2021 - 13:51

Witam.koncze dluzsze zwolnienie I teraz mam isc po zdolnosc ale podejrzewam że jestem w ciazy .lekarza ginekologa mam dopiero za parę dni czy mogę wziasc zdolnosc isc na urlop trzy dni i potem do ginekologa? Czy muszę mowic u lekarza medycyny pracy że podejrzewam ze jestem w ciazy?

#19 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 17 październik 2021 - 13:51

Witam.koncze dluzsze zwolnienie I teraz mam isc po zdolnosc ale podejrzewam że jestem w ciazy .lekarza ginekologa mam dopiero za parę dni czy mogę wziasc zdolnosc isc na urlop trzy dni i potem do ginekologa? Czy muszę mowic u lekarza medycyny pracy że podejrzewam ze jestem w ciazy?

#20 taxeo

taxeo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 październik 2021 - 14:23

Ciąża to nie choroba, jeżeli dobrze się czujesz, a Twoja praca nie zagraża dziecku, to dlaczego byś nie miała wrócić do pracy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych