Skocz do zawartości

Dodatkowa praca dla księgowej

kadry księgowość księgowa

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ewa123

Guest_Ewa123
  • Goście

Napisano 23 luty 2013 - 13:58

Witam, mam pytanie dotyczące pensji dla księgowej. Jakie wynagrodzenie mogę Jej zaproponować?Chcę zatrudnić księgową na 1/4 etatu; praca do wykonania to:- prow. PKPiR , spółka jawna - dwóch właścicieli (małżeństwo)- VAT , WNT ( 2 f-ry w m-cu), WDT (3 f-ry w m-cu), Export ( 15 faktur), Intrastat- faktur sprzedaży około 40 - 50- faktur zakupu około 60 szt.- lista płac na 6 osób- umowa zlecenia 1 szt.- prowadzenie ewidencji czasu pracy, listy płac, listy obecnościOd czasu do czasu trzeba napisać jakieś pismo do US, czy do ZUS, czasami trzeba sie pofatygować do ZUS i US złożyć wniosek o niezaleganiu w imieniu właścicieli firmyProszę o sugestie

#2 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 23 luty 2013 - 18:31

Droga Pani z zasady jest tak, że taniej wychodzi zatrudnienie biura rachunkowego i to z kilku powodów, pomijając kwestię kosztów najmniejszego wynagrodzenia, gdyż nie musi Pani płacić minimalnego wynagrodzenia + ZUS, To z zasady biuro nie tylko "bierze" nmniej, ale ma obowiązek posiadać ubezpieczenie od blędów swojej działalności i po zmianach w razie czego ponosi odpowiedzialność 50-50 wraz z prowadzącym działalność gospodarczą. dlatego jeśli nie jest to duże przedsiębiorstwo, które wymusza konieczność prowadzenia własnej księgowości, to polecam zlecenie tego zadania fachowcom, proszę tylko sprawdzić licencję,

#3 Guest_kr

Guest_kr
  • Goście

Napisano 24 luty 2013 - 14:14

Nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność 50/50. Za prawidłowe rozliczenia zawsze odpowiada podatnik. Jeśli powierzył prowadzenie ksiąg BR, to w przypadku nieprawidłowości może dochodzić swoich praw z polisy OC biura.

#4 Mirasek

Mirasek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 24 luty 2013 - 20:01

Minimalne wynagrodzenie w 2013 roku = 1.600 zł brutto1/4 minimalnego wynagrodzenia = 400 zł bruttoJa za 400 z brutto nie prowadziła bym tylu dokumentów... ani na etacie , ani jako BR.Moim zdaniem, na etacie ( 1/4) to około 1.000 zł brutto było by w miarę.

#5 Guest_Czytający

Guest_Czytający
  • Goście

Napisano 13 marzec 2013 - 17:54

Należy jeszcze dodać, że jest to spółka jawna - czyli w grę wchodzi prowadzenie pełnej księgowości finansowo księgowej, w tym VAT, rozliczenia i sprawozdawczość w tym z działalności zagranicznej. Nie wiadomo jak wyglądają faktury? Jeżeli faktury zagraniczne są byle jakie bardzo trudno sklasyfikować transakcje do Intrastatu.Wygląda na to, że ktoś posprzeczał się z dotychczasową księgową.Zatrudnienie na 1/4 etatu i dorabianie się z bałaganem przez 12 godzin dziennie częstym jest obrazkiem.Znowu właściciel firmy dużo ryzykuje pragnąc zlecić ewidencje swojej firmy, która go żywi i jego pracowników wynajętej za psi grosz przypadkowej osobie.Nie jedna firma padła i do dzisiaj nie może wygrzebać się z długów wskutek posiadania bardzo złych doradców finansowych.Oszczędzajmy tam gdzie można ale nie na podstawach firmy.Dobry księgowy to połowa sukcesu firmy.Wiem coś o tym bo zajmuję się tym od 1989 roku.Nigdy nie stawiałem na przypadkowych księgowych, dlatego firma nadal istnieje pomimo różnych zawirowań i przedziwnych regulacji prawnych.Dzięki fachowcom to ja dwa razy występowałem przeciwko urzędnikom ZUS za bezprawne działania z wynikiem pozytywnym dla firmy.Skąpy dwa razy traci.W mojej okolicy jest mnóstwo tzw księgowych na "czarnych" etatach nie ponoszących jakiejkolwiek odpowiedzialności.Nie jedna firma, która tak działa - działa bardzo krótko.

#6 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 marzec 2013 - 19:29

Ja ze swojej strony dodam,,że prowadzenie akt osobowych,oraz sporządzanie list płac ,deklaracji ZUS ,PiT4RI PiT 4 ,PiT 11 ,zaświadczenia dla pracowników ,oraz pewnie inne prace biurowe zlecone przez pracodawcę.Troche dużo tego jak na 1/4 etatu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kadry, księgowość, księgowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych