Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Z sekretarza na sekretarkę

wróć do serwisu Kadry 24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2009 - 18:40

Oczywiście chodzi o nowy regulamin. Spotkaliście się z czymś takim. Pracuje jako sekretarz szkoły, ale chcą mi zmienić nazwe stanowska na sekretarkę. Możliwe to jest? Jestem młoda, dopiero po studiach i wydaje mi się, ze tak nie można. Chcę się wszytskiego dowiedzieć zanim dostanę papiery do podpisu. Słyszałam o porozumieniach zmieniajacych, ale one dotyczyły grup zaszeregowań. Ale zmiana nazwy stanowiska? Przecież to inny zakres obowiązków. Doradźcie mi coś. Spotkałyście się z czymś podobnym? Mnie się wydaje że ktoś chce zyskać na mojej naiwości.

#2 Guest_mawi

Guest_mawi
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2009 - 21:32

A co robisz będąc sekretarzem?

#3 Guest_sekretarka

Guest_sekretarka
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2009 - 22:05

Kiedyś były sekretarki w szkole, potem sekretarze, to teraz też mogą być sekretarki, przecież to nadal te same osoby w niejednej szkole. Od trzydziestu lat robią to samo, to znaczy nic takiego.

#4 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2009 - 09:28

Robię za kasjera, kadrową i sekretarkę. Teoretycznie sekretarka i sekretarz to jedno ale chodzi mi o nowy regulamin i rozporządzenie o pracownikach samorządowych. Inne grupy zaszeregowań. Zmieniając moje stanowisko jestem do tyłu, zamiast się rozwijać uwsteczniam się. Z tego co jeszcze wiem prawdopodonie tylko ja będę mieć zmienioną nazwę stanowiska, inni sekretarze nie.

#5 Guest_nora

Guest_nora
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2009 - 10:56

czy nowy regulamin i rozporządzenie o pracownikach samorzadowych zawieraja dwa odrebne stanowiska "sekretarz" i "sekretarka", jak to jest w taryfikatorze i jeśli sa dwa stanowiska czym sie różnią ?

#6 Guest_Zr.

Guest_Zr.
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2009 - 12:43

Witam Ewo ja mam ten sam problem kiedyś byłam kierownikiem gospodarczym w momencie przejścia szkól pod samorząd oczywiście nie podobało sie to satnowisko bo za "drogie" więc zgodziłam się za porozumieniem stron na sekretarza szkoły obecnie w związku z nową ustawą o pracownikach samorządowych sekretarz szkoły też sie nie podoba prawdopodobnie z tych samych powodów i chyba też zaproponują stanowisko sekretarki.Pracuje w szkole ponad 20 lat ciagle dokładają nowych obowiązków trudno nadążyć z ich wypełnianiem w ciągu 8godzin dziennie ale wynagrodzenie chcą zmniejszyć a prawo jak widać na to zezwala.Oczywiście możemy się z tym nie zgodzić i nie wyrazić zgody na porozumienie nie wiem tylko czy nie skończy się wypowiedzeniem umowy wogóle.

#7 Guest_nora

Guest_nora
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2009 - 12:52

|"Oczywiście możemy się z tym nie zgodzić i nie wyrazić zgody na porozumienie nie wiem tylko czy nie skończy się wypowiedzeniem umowy wogóle."To prawda. Pracodawca ma prawo wypowiedzieć warunki pracy i płacy. Wypowiedzenie zmieniające może miec miejsce wtedy kiedy umowe o prace mozna w ogóle wypowiedzieć. Pracownik może przyjąć nowe warunki lub do mpołowy okresu wypowiedzenia odmówic ich przyjęcia - wówczas umowa o pracę ulega rozwiązaniu./art. 42 KP/

#8 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2009 - 13:23

Nie wiem co robić. Czy to jest zgodne z prawem. Może warto wziąć wszystkie papiery i udac się do radcy prawnego? Inaczej nie będę spac spokojnie.

#9 Guest_nora

Guest_nora
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2009 - 15:04

art. 42 jest z kodeksu pracy, więc skad to pytanie, czy to jest zgodne z prawem? Zrozumiałam, ze jeszcze n ic nie dostałas, zadnego pisma, na razie to tylko Twoje obawy, dobrze rozumiem?

#10 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2009 - 15:11

jeszcze nic nie dostałam ale to tylko kwestia czasu. Ale juz mi oznajmiono, że czeka mnie porozumeinie zmieniające warunki pracy. w rzeczywistości nic mi się nie zmieni poza wynagrodzeniem.

#11 Guest_nora

Guest_nora
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2009 - 15:38

" Ale juz mi oznajmiono, że czeka mnie porozumeinie zmieniające warunki pracy"warunki pracy i płacy pracodawca moze zmienić albo za porozumieniem stron, gdzie stronami będziesz TY i pracodawca, więc ta forma możliwa jest tylko za Twoją zgodą, albo przez wypowiedzenie zmieniające, o którym pisałam wyżej..

#12 Guest_nora

Guest_nora
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2009 - 15:39

Jaką masz umowe o pracę ?

#13 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2009 - 21:52

Umowe mam na czas określony do 31. I. 2011. czy to coś wnosi?

#14 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2009 - 15:52

Znów ponawiam pytanie. Czy ktoś znalazł się w podobnej sytuacji?

#15 Guest_ula

Guest_ula
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2009 - 07:55

u nas była taka sytuacja że przez pewien okres bylo dwóch sekretarzów. dlatego tak zrobili, bo nie chcieli koleżance obniżać pensji a mieściła się w widełkach sekretarza a nie sekretarki. skretarz dostaje dodatek funkcyjny i dlatego po jakimś czasie wycofano się z tej decyzji i z powrotem jest sekretarką. Dodam, że przed opisywaną wyżej sytuacją była kiedyś referentem, ale też ostatecznie zmieniono nazwę na sekretarkę, bo na stanowisko referenta powinien być konkurs. Także pracy coraz więcej, nazwy tylko zmieniają. Na twoim miejscu też bym z tym poszła do prawnika, bo chodzi o zmniejszenie wynagrodzenia.Nie można zmieniać nazwy stanowiska, po to żeby obniżyć wynagrodzenie! sekretarz ma inny zakres obowiązków!

#16 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2009 - 15:55

Nie wiem jak się ruszyć. Jutro dostanę wsyztskie papiery, dyrektor zwleka na ostatnią chwilę. Powiedźcie mi jeszcze czy p[remia może być wliczona w zasadniczą? Słyszałam rozmowę dyrektora, który sugerował aby 10% premii wliczyć w zasadniczą. Teraz mamy 20%. Czyli utną mi pół premii? Zdegradują mniwe do końća.

#17 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2010 - 14:16

To wszystko jest bardzo ciekawe.Ja rozpoczęłam niedawno pracę na stanowisku referenta w szkole, a teraz chcą mi zmienić stanowisko na sekretarkę. Jaka jest różnica między tymi stanowiskami (chodzi mi o możliwości awansu i pobory)?

#18 Guest_belle

Guest_belle
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2010 - 14:25

WitamJa byłam sekretarzem i zostałam referentem, ponieważ mój starz pracy jest za krótki wg nowego regulaminu ale uposażenie nie zostało zmienione. U mnie w pracy nie ma teraz sekretarek i sekretarzy sa referenci a po jakims czasie starszy referent.

#19 Guest_TYNA

Guest_TYNA
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2010 - 20:35

TEŻ BYŁAM SEKRETARZEM SZKOLNYM. TERAZ JESTEM STARSZYM REFERENTEM I WCALE MI TO NIE PRZESZKADZA. ZAKRES OBOWIĄZKÓW JEST TAKI SAM JAK POPRZEDNIO. NIE WAŻNA JEST NAZWA STANOWISKA. WAŻNE JEST CO SIĘ ROBI. ZAKRES OBOWIĄZKÓW JEST BARDZO OBSZERNY, PRZECIEŻ TO JEST" DUŻY ZAKŁAD PRACY". NA PEWNO SEKRETARKI W ZAKŁADACH PRACY I URZĘDACH MAJĄ O WIELE MNIEJ PRACY, A JESZCZE TEN HAŁAS

#20 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2010 - 00:15

A czy ktoś może wie ... czy w szkole może być dwóch sekretarzy ? Ktoś mi powiedział, że nie ... hmmmmmmm ja odwalam niezłą robotę i jestem sekretarką (ale robie za kadrową) , natomiast moje koleżanka jest sekretarzem. Nie przeszkadza mi nazwa stanowiska ... no, ale to , że zarabiam o wiele, wiele mniej, no to mi przeszkadza ...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych