Skocz do zawartości

Studia podyplomowe w Poznaniu

wróć do serwisu Kadry 33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_motylek

Guest_motylek
  • Goście

Napisano 29 maj 2009 - 13:01

Mam samodzielne stanowisko Kadry i Płace. Ukończyłam tylko kurs kadrowo-płacowy w SKwP. Teraz zastanawiam się nad studiami podyplomowymi z Prawa Pracy lub Zarządzania Kadrami. W Poznaniu jest taki kierunek na UAM Prawo Pracy, na UE Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz na WSB Zarządzanie Kadrami. Czy ktoś kończył któryś z tych kierunków i może podzielić się opinią?

#2 Guest_motylek

Guest_motylek
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2009 - 10:42

Podnoszę temat

#3 Guest_Justina:)

Guest_Justina:)
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2009 - 17:57

Cześć motylek,Ja też się wybieram na studia podyplomowe na wydziale uam w poznaniu zobaczymy co z tego wyjdzie.. niestety nie znam nikogo kto by je skończył...

#4 Guest_motylek

Guest_motylek
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2009 - 15:33

podnoszę temat

#5 Guest_ewka

Guest_ewka
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2009 - 16:18

no własnie, warto byłoby poznać doświadczenie innych osób. Ja się zapisałam na podyplomówkę na uam, mam nadzije, że nie będę załować. A co do wyboru kierunków, to myśle, że na ue i wsb kierunki są raczej skierowane dla osób zajmujących się doradzctwem personalnym lub zarządzaniem, a do pracy w dziale kadr i płac sensowniejszy będzie wybór uam.

#6 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 10:03

ukonczylam studia na UE kierunek Zarządzanie kadrami, jak dla mnie zbyt duzo teorii i tak jak pisze ewka - kierunek raczej nastawiony na doradztwo personalne i zarzadzanie, choć zajęcia z prawa pracy były na wysokim poziomie i duzo odniesien do praktyki (prowadzone przez praktyka). Jak jest na podyplomówce - nie wiem, ale myslę że podobnie. Motylek, a jak jest na kursie w SKwP??? od września chcialabym zrobić jakiś weekendowy kurs kadrowo-płacowy w Poznaniu, tylko nie wiem gdzie. Proszę podziel się swoją opinią.

#7 Guest_ewka

Guest_ewka
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 10:36

ela, ja też byłam na kursie w SKwp, masakra. Moze mi sie akurat trafila grupa, ktora była raczej zainteresowana zdobyciem papierka niz wiedzy i zachowywali sie skandalicznie, jak w szkole. Ignorowali prowadzacą, zagłuszali ja swoimi rozmowami- coś strasznego. Zajęcia z płac były całkiem fajne, tylko tak naprawdę trochę po łebkach. Prawo pracy bez sensu, wstęp o źródłach prawa i wyjaśnienie pojęc stricte prawniczych zajęło prowadzącemu tyle czasu, że samego prawa pracy było naprawdę niewiele. A egzamin był pisany wspólnie. Na szczęście kurs miałam zafundowany przez pracodawcę, moich pieniędzy byłoby mi szkoda.

#8 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 10:58

hmmm... czyli skwp odpada:(

#9 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 11:03

a może możecie polecić jakiś porządny kurs w Poznaniu?

#10 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 14:17

może jednak byl ktoś na porządnym kursie kadrowo-płacowym w Poznaniu?

#11 Guest_motylek

Guest_motylek
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2009 - 10:12

Raczej nie polecam SKwp. Każdy blok tematyczny był prowadzony przez różne osoby.Zajęcia z dokumentacji kadrowej oceniam jako w porządku, z prawa pracy również, ale za to prowadzący płace - do niczego. Jego zajęcia polegały na dyktowaniu materiału, poczułam się jak w szkole podstawowej, tylko pisałam, aż mnie ręka bolała. Na same ćwiczenia nie było już czasu. A przecież można było dać przerabiany materiał na ksero. Słyszałam dobre opinie o szkoleniach organizowanych przez SEKA http://www.seka.pl/

#12 Guest_aniek

Guest_aniek
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2009 - 16:34

do motylek, a skorzystałaś albo wybierasz się? ja też szukam możliwości podszkolenia się w praktyce, w naliczaniu kadr, interesujące wydaje się szkolenie " Naliczanie wynagrodzeń w teorii i praktyce" w poznaniu oddział seka jest w trakcie przeprowadzki i ruszy może w październiku, może polecicie coś innego w wielkopolsce?

#13 Guest_aniek

Guest_aniek
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 09:14

podnoszę temat

#14 Guest_motylek

Guest_motylek
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 16:16

Nie korzystałam ze szkoleń SEKi ale czytałam na jakimś forum kilka pozytywnych opinii

#15 Guest_pokrzywa

Guest_pokrzywa
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 16:24

Robiłam zarządzanie kadrami w wsb, tyle, że w innym oddziale, ale pewnie program ten sam. Kierunek raczej skoncetrowany na problematyce hr, niż prawie pracy. Z prawa pracy niewiele zajęć, raczej zajęcia prowadzone orientacyjnie,a nie praktycznie np. wyliczania wynagrodzeń nie było wcale, ubezpieczenia też tylko zarys zagadnień. Dla kogoś, kto chciałby od strony praktycznej przejść przez tematykę prawa pracy, wynagrodzenia, czas pracy polecam dobre kursy lub podyplomówkę stricte z prawa pracy

#16 Guest_elpe

Guest_elpe
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 16:30

pokrzywa, pisząc o dobrych kursach jakie mozesz polecić??

#17 Guest_motylek

Guest_motylek
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2009 - 16:32

Dzięki za informację. Złożyłam już papiery na podyplomówkę na uniwerku w Poznaniu, ale nadal mam wątpliwości jak będą wyglądać zajęcia. Jeżeli ktoś był słuchaczem tego kierunku... liczę na opinie.

#18 Guest_malina

Guest_malina
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2009 - 21:39

Motylku, skończyłam podyplomowkę z prawa pracy na UAM i żałuję.Jeśli ktos nie ma doświadczenia,zupełnie się nie orientował o czym mowa.Ja mam niezłą praktykę a studia niewiele wniosły.Wielu wykładowcow to wiekowi profesorowie, ich wykłady nie miały żadnego odniesienia do praktyki.Szkoda pieniędzy.

#19 Guest_aniek

Guest_aniek
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2009 - 09:07

motylek,ja nadal czekam na otwarcie oddziału seki w poznaniu, proszę sprawdź szkolenia na www.seka.pl, np."naliczanie wynagrodzeń w praktyce i teorii" jak patrzę na program dla mnie super sprawa, krok po kroku zasady naliczania poszczególnych składników płacowych, list płac, ustalanie zbiorówki, chciałam się wybrać do W-wy(mimo iż jestem z WLKP)ale koszty dojazdu i zakwaterowania mnie przerosły, czekam na jakieś dobre opinie szkoleń w poznaniu, chętnie skorzystam

#20 Guest_elpe

Guest_elpe
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 15:58

czy waszym zdaniem, lepiej wybrac się np na 3-4 szkolenia jedno czy dwudniowe poswiecone konkretnym zagadnieniom, np 1-czas pracy, 2-dokumentacja pracownicza, 3-naliczanie wynagrodzen (niekoniecznie organizowane przez tą samą placówkę szkoleniową), czy moze lepiej isc na jeden kurs kadrowo placowy (98godzin)??? zalezy mi na solidnej wiedzy, ale też zastanawiam się co przez potencjalnych pracodawców jest milej widziane, gdy przeglądają cv???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych