Skocz do zawartości

Zdjęcie

zwrot akcyzy - faktury na samochód

akcyza

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam

Adam

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 602 postów

Napisano 21 luty 2013 - 09:35

niedawno zostałem rolnikiem, zamierzam ubiegać się o zwrot akcyzy od paliwa rolniczego. Zastanawiam się, czy do wniosku o zwrot mogę dołączyć faktury VAT dokumentujące sprzedaż oleju napędowego do pojazdów samochodowych, czy uznają mi te faktury?

#2 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 lipiec 2013 - 12:02

[font="arial, helvetica, sans-serif;"]Producent rolny ubiegający się o zwrot podatku akcyzowego powinien złożyć wniosek wypełniony zgodnie ze wzorem określonym rozporządzeniem oraz załączyć faktury VAT albo ich kopie, stanowiące dowód zakupu oleju napędowego za okres 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o zwrot podatku akcyzowego. Dokumenty te stanowią podstawę do wydania decyzji w sprawie zwrotu podatku. W związku z powyższym, do wniosku o zwrot podatku akcyzowego mogą być załączone faktury VAT dokumentujące sprzedaż oleju napędowego do pojazdów samochodowych, pod warunkiem, że olej napędowy został wykorzystany do produkcji rolnej.[/font]

[font="arial, helvetica, sans-serif;"]Należy zwrócić uwagę, że wnioskodawca we wniosku oświadcza, iż znane mu są skutki składania fałszywych oświadczeń wynikające z art. 297 § 1 kk. [/font]

http://bip.minrol.go...PositionId=2322

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 13:06

Czy mogę dołączyć do wniosku składanego w lutym 2014 fakturę wystawioną w sierpniu ale z datą sprzedaży 31 lipca 2013 r?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: akcyza

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych