Skocz do zawartości

Źle wypisane świadectwo pracy!

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_nik

Guest_nik
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 14:50

Dzisiaj otrzymałam świadectwo pracy pocztą, jest źle wypisane. Wiem, że moge odwołać się do pracodawcy o sprostowanie ŚP, ale to może trwać bez końca. Co zrobić?

#2 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 14:53

No jak jest złe - odeślij za potwierdzeniem odbioru i zaznacz co jest złe !

#3 Guest_anna1

Guest_anna1
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 14:58

jezeli masz mozliwosc-to podjedz do bylego pracodawcy i powiedz,ze jest w danym miejscu zle wypisane i prosisz o korekte. Albo zrob jak radzi xxx skseruj-zaznacz co jest zle wypelnione i odeslij za potwierdzieniem odbioru. Mysle,ze pracodawca nie powinnie robic problemow i przedłuzac w nieskonczonosc jak piszesz,w koncu to on popełnił bład.

#4 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 15:03

Pracownik może w ciągu 7 dni od dnia otrzymania świadectwa pracy wystąpić do pracodawcy z wnioskiem o sprostowanie tego świadectwa. W razie nieuwzględnienia wniosku pracownikowi przysługuje, w ciągu 7 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o odmowie sprostowania świadectwa pracy, prawo wystąpienia z żądaniem sprostowania świadectwa pracy do Sądu Rejonowego Sądu Pracy w ...

#5 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 18 maj 2009 - 15:13

... ………..., dnia ... r.(oznaczenie pracownika)...(oznaczenie pracodawcy)WNIOSEK O SPROSTOWANIE ŚWIADECTWA PRACYNa podstawie art. 97 § 21 k.p. wnoszę o sprostowanie świadectwa pracy z dnia ... r., a odebranego przeze mnie w dniu ... r. poprzez:I. zmianę zawartych w pkt ... informacji poprzez ich usunięcie i w ich miejsce wpisanie ...,II. uzupełnienie świadectwa w pkt ... poprzez podanie informacji o ..., (podpis pracownika)

#6 Guest_asd

Guest_asd
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2010 - 15:46

dlamnie wygasla umowa a wpisali w podanie za porozumieniem stron i musze teraz czekac 3 miesiace na zasiłek

#7 Guest_a.

Guest_a.
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2010 - 17:04

nik - a skąd wiesz że jest źle wypisane ? :)

#8 Guest_Andzia

Guest_Andzia
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 09:22

DZien dobry. Mam świadectwo z bledami imię mamy sie nie zgadz, data urodzenia dziecka i wykonywana praca. Minelo juz 7 dni. Czy pracodawca mi to poprawi? Proszę szybka odpowiedz

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 09:42

dlamnie wygasla umowa a wpisali w podanie za porozumieniem stron i musze teraz czekac 3 miesiace na zasiłek

Umowa wygasa tylko w przypadku śmierci pracownika lub pracodawcy, więć nie sądzę, żeby to było wygaśnięcie, raczej rozwiązanie z upływem czasu.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 09:45

Umowa wygasa tylko w przypadku śmierci pracownika lub pracodawcy, więć nie sądzę, żeby to było wygaśnięcie, raczej rozwiązanie z upływem czasu.

Mogłaś jeszcze zostać aresztowana - chyba jednak wygaśnięcia na tym świadectwie nie będziesz chciała.

#11 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4803 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 10:23

Odpisujesz na posty z 2010 roku

#12 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4803 postów

Napisano 22 styczeń 2018 - 10:24

DZien dobry. Mam świadectwo z bledami imię mamy sie nie zgadz, data urodzenia dziecka i wykonywana praca. Minelo juz 7 dni. Czy pracodawca mi to poprawi? Proszę szybka odpowiedz

Zgłoś do pracodawcy. Świadectwo pracy musi sprostować.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych