Skocz do zawartości

Czytnik RCP - jak to ugryźć?

rcp kadry czytnik karty

wróć do serwisu Kadry 41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Tadeusz

Guest_Tadeusz
  • Goście

Napisano 14 luty 2013 - 21:54

WitamPoważnie myślimy o tym by wdrożyć monitorowanie czasu pracy na żywo. O ile jest mi wiadomo powinien na to pozwolić czytnik RCP.Powinien bo z tego co widze to wiekszość oferowanych rozwiązań zakłada korzystanie z usług/systemów oferowanych przez firmy trzecie. Czy jeżeli zdecydujemy się na coś takiego to czy możemy w ogóle liczyć na to że dane będą do nas spływać w czasie rzeczywistym? Czy dostępne są rozwiązania które funkcjonują bezpośrednio? Czyli współgrają z oprogramowaniem kadrowym?Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Dodam że nie chcemy skanować linii papilarnych. Wystarczą nam karty.Pozdrawiam,Tadeusz

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 15 luty 2013 - 08:41

ależ to nie jest monitorowanie czasu pracy, tylko karty dostępu, które rejestrują czas wyjśc i wejść. Nie znam takich programów, które miałyby być zsynchronizowane z programem kadrowym, raczej raz na jakiś czas robi się odczyty z zapisanych danych z tych kart kontroli dostępu
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 18 luty 2013 - 17:43

A nieprawda. Takim programem jest np. R2płatnik wraz z modułem integracji online z czytnikiem. I jak najbardziej możliwa jest ewidencja w czasie rzeczywistym. Tak naprawdę tylko od pracodawcy zależy jaki określi sobie czas na pobieranie danych z czytnika. Jak się uprze na rzeczywisty - czemu nie. Pytanie tylko czy jest sens generować ruch na sieci?Tutaj więcej na ten temat: http://www.reset2.pl...ferta-specjalna

#4 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 19 luty 2013 - 09:06

nadal jest to tylko ewidencja wejść i wyjść, co nie jest absolutnie jednoznaczne z ewidencjonowaniem czasu pracy!
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#5 Guest_jan

Guest_jan
  • Goście

Napisano 19 luty 2013 - 17:24

doriss po czesci masz racje ale nie do konca. jezeli czytnik rcp po sieci dostarczy dane dotyczace wejsc/wyjsc do programu kadrowego to po ich obrobce mozna na podstawie tych danych stworzyc miesieczne karty pracya jezeli te dane sa dostepne w czasie rzeczywistym i mozna je odczytac w programie kadrowym to daje to potezne narzedzie dla pracodawcy ktory np widzi ze pracownik nie przyszedl dzisiaj do pracynie wiem czy ty nie postrzegasz tych czytnikow jako modulow dostepu bo i tak moga byc stosowane (np. do otwierania drzwi)

#6 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 20 luty 2013 - 09:17

u mnie pracodawca własnymi oczami widzi, czy ktoś przyszedł do pracy, czy nie. A postrzeganie przeze mnie czytników, jako kontroli dostepu, to jest ich zastosowanie w większości zakładów pracy czy innych miejsc

#7 Guest_paulaa

Guest_paulaa
  • Goście

Napisano 20 luty 2013 - 14:05

a czy w większym zakładzie produkcyjnym też można własnymi oczami zobaczyć, czy ktoś przyszedł do pracy, czy nie? nie wydaje mi sie....moze niech Tadeusz sam wypowie sie do czego chce zastosowac taki system

#8 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 20 luty 2013 - 14:34

tu przecież nie chodzi o to, czy chce (bo chce), tylko czy system jest w stanie współpracować z systemem kadrowym w celu ewidencjonowania czasu pracy

#9 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 20 luty 2013 - 14:53

Przecież pod linkiem który podałem wcześniej - http://www.reset2.pl...ferta-specjalna - wszystko jest napisane. R2płatnik może być zintegrowany z systemem RCP i można w ten sposób dostarczać dane do programu kadrowego nawet w czasie rzeczywistym - po sieci. Takie dane mogą być zatem od razu dostępne w miesięcznej karcie pracy konkretnego pracownika.Jednym słowem - oczywiście że się da.

#10 Guest_Tadeusz

Guest_Tadeusz
  • Goście

Napisano 22 luty 2013 - 16:57

Dziękuję za odpowiedzi.Panie Radku, do Pana kilka pytań. Jeżeli można oczywiście.1. Czy istnieje sensowna alternatywa dla R2płatnika czy też to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku?2. Czy należy zdecydować się na któryś konkretny czytnik RCP? W ofercie firmy Reset2 najtańszy kosztuje 1000 zł a kolejne są już prawie trzykrotnie droższe. Lepsze? Znacząco?3. Czy pracuje Pan na takim rozwiązaniu. A jeżeli tak to w z którym czytnikiem?4. Jaki system kart będzie najlepszy? Czym one się różnią? Czy wszystkie czytniki obsługują wszystkie systemy?Dopiszę jak mi się jeszcze coś nasunie. Tymczasem będę wdzięczny za informacje.Pozdrawiam,T

#11 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 15:31

Przepraszam. Dopiero dzisiaj zajrzalem tu znowu. Moze w skrocie i po kolei bo nie mam zbyt wiele czasu.1. Alternatywa pewnie jest. Konkretow trzeba szukac na google bo nie znam przykladow. Z r2platnikiem mam stycznosc i wiem ze tak to dziala.2. Nie czytalem specyfikacji. Nie mam czasu. Strzelam ze drozsze czytniki maja dodatkowe funkcje. Jak chociazby kontrola dostepu czy zdalny dostep czy cos jeszcze. Wg mnie do podstawowych zadan wystarczy najtanszy czytnik.3. Nie. Mamy tylko R2platnika.4. Jedne karty sa z czipami inne bez. Tobie wysarczy bez. Ta z czipem sluzy do przechowywania dodatkowych danych np. odcisku palca. Nie wiem natomiast czy wszystkie czytniki beda obslugiwac wszystkie typy kart - na chlopski rozum, chyba nie.

#12 lena111

lena111

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 27 luty 2013 - 15:33

a czy przy takich czytnikach należy wprowadzic jakis regulamin ?? czy pracownicy musza podpisywac jakies oswiadczenia ?

#13 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 27 luty 2013 - 15:36

informacja o funkcjach czytnika: rejestr wejść i wyjść, ewidencjonowanie czasu pracy (akurat w tym przypadku powyżej), niedozwolone udostępnianie karty osobom trzecim (karta jest przypisana do konkretnego pracownika), ew. kary za zagubienie karty, obowiązek zgłoszenia zagubienia / zniszczenia karty (aby ją zablokować w systemie - by nikt niepowołany z niej nie skorzystał).

#14 Guest_dasias

Guest_dasias
  • Goście

Napisano 28 luty 2013 - 13:48

a czy przy takich czytnikach należy wprowadzic jakis regulamin ?? czy pracownicy musza podpisywac jakies oswiadczenia ?

Cos mi mowi ze GIODO nie za bardzo popiera zbieranie odciskow palcow przez pracodawcow.... Wiec to chyba bardziej skomplikowany temat.

#15 lena111

lena111

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 28 luty 2013 - 13:59

Cos mi mowi ze GIODO nie za bardzo popiera zbieranie odciskow palcow przez pracodawcow.... Wiec to chyba bardziej skomplikowany temat.

my bedziemy mieli czytnik na karty tylko... cos mi sie wydaje ze jednak jest to prawidlowe, z tymi odciskami to rzeczywiscie jest problem...

#16 lena111

lena111

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 28 luty 2013 - 13:59

informacja o funkcjach czytnika: rejestr wejść i wyjść, ewidencjonowanie czasu pracy (akurat w tym przypadku powyżej), niedozwolone udostępnianie karty osobom trzecim (karta jest przypisana do konkretnego pracownika), ew. kary za zagubienie karty, obowiązek zgłoszenia zagubienia / zniszczenia karty (aby ją zablokować w systemie - by nikt niepowołany z niej nie skorzystał).

dzieki za odpowiedz :)

#17 Guest_rcp99

Guest_rcp99
  • Goście

Napisano 28 luty 2013 - 14:31

my bedziemy mieli czytnik na karty tylko... cos mi sie wydaje ze jednak jest to prawidlowe, z tymi odciskami to rzeczywiscie jest problem...

Problemu nie ma. Pracodawca rzeczywiście nie powinien pobrać od nas odcisku palca (ale tylko w przypadku ewidencji czasu pracy, bo jeżeli chodzi o kontrolę dostępu w firmie np. do określonych pomieszczeń, to już może bez kłopotu) - takie dane nie są mu po prostu potrzebne i to GIODO mogłoby zakwestionować. Można jednak odcisk palca wgrać na kartę z czipem. I wtedy pracodawca odcisku nie ma bo jest on przechowywany przez pracownika. Takie rozwiązanie jest w pełni zgodne z wymogami GIODO. A pracownik ma wygodniej bo raz że przechowuje swój odcisk, a dwa że może decydować czy "odbić się" palcem czy kartą.

Regulamin natomist powinno się mieć. I to zarówno w przypakdu ewidencji czasu pracy jak i w przypadku kontroli dostępu.

Niemniej jednak karty są w 100% wystarczające. Ale dla chcącego nic trudnego jak to mówią Dołączona grafika

#18 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 11 marzec 2013 - 20:38

Czym różni się karta Mifare od karty Unique? Czy sa jeszcze inne karty?

#19 Guest_lesław

Guest_lesław
  • Goście

Napisano 12 marzec 2013 - 10:11

unique to prosta wersja tylko do przykładania a mifare jest z czipem na ktorym mozna zapisac rozne dane

#20 Guest_Tadeusz

Guest_Tadeusz
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 15:56

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na R2płatnika z czytnikiem RCP w komplecie. Dziękuję za wszelkie sugestie i naświetlenie tematu. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to po wdrożeniu mogę udzielić większej ilości informacji.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rcp, kadry, czytnik, karty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych