Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rp-7 - co wpisać


wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 exima

exima

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 13 luty 2013 - 14:48

Jakie wykazać wynagrodzenie w Rp-7 za rok, w którym pracownik został zatrudniony od października i

#2 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 13 luty 2013 - 14:56

u sibie wykazujesz za ten własnie okres. Jesli był zatrudniony poprzednio, to poprzedni pracodawca wystawi mu na ten okres. A jesli nie był zatrudniony, to nie zarobił
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 exima

exima

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 13 luty 2013 - 14:58

Wykazuję pomimo, że nie odprowadziliśmy w tym okresie ani złotówki na emerytalne i rentowe? Zawsze pisałam kwotę ograniczenia, bo on niej rzeczywiście zostały odprowadzone składki em-rent.

u sibie wykazujesz za ten własnie okres. Jesli był zatrudniony poprzednio, to poprzedni pracodawca wystawi mu na ten okres. A jesli nie był zatrudniony, to nie zarobił



#4 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 13 luty 2013 - 15:09

RP-7 to jest zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu!
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#5 Guest_majka

Guest_majka
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 22:18

Jeśli przekroczył limit przed zatrudnieniem w Twojej firmie wpisujesz w kolumnie "4" przychód z informacją - ubezpieczenie wypadkowe.

#6 olka1

olka1

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 57 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 14 luty 2013 - 07:45

Jeżeli w danym roku kalendarzowym dochód pracownika przekroczył tzw. roczną podstawę wymiaru składek, o której mowa w art. 19 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, w tabeli formularza w kolumnie 2 wpisuje się tylko dochód, od którego opłacono składkę emerytalno-rentową, dopisując słowo „limit” oraz podając miesiąc, w którym nastąpiło przekroczenie kwoty granicznej. Natomiast wypłacone po osiągnięciu limitu wynagrodzenie należy wpisać w kolumnie 4 tabeli, z adnotacją „ubezpieczenie wypadkowe”.

#7 exima

exima

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 14 luty 2013 - 09:06

Dziewczyny, a możecie mi wytłumaczyć dlaczego wpisuję "ubezpieczenie wypadkowe"? Wg mojego toku rozumowania powinno tam być wpisane "ubezpieczenie chorobowe", bo tylko ta składka jest odprowadzana po przekroczeniu limitu. Tak więc jestem zdziwiona tą wypadkową...



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych