Skocz do zawartości

Zdjęcie

firma sprzątająca

zakładanie firmy

wróć do serwisu Moja Firma 30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam

Adam

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 602 postów

Napisano 12 luty 2013 - 10:20

zastawnawiam się nad założeniem własnej firmy, takiej niedużej firmy sprzątającej, interesuje mnie rynek warszawski i podwarszawski, w szczególności Ząbki, czy ktoś z was ma już takie doświadczenie za sobą, może mi doradzić, jak zacząć, ile można zarobić, jake są stawki za sprzątanie, czy założenie takiego biznesu wiąże się z dużymi kosztami? Rozumiem że zakładając taką firmę wystarczy zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą, a jako siedzibę firmy podać własne mieszkanie... będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje na ten temat

#2 Jakub Sieradzki

Jakub Sieradzki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 luty 2013 - 12:02

Wszystko zależy od planów. Oczywiście na początek wystarczy indywidualna działalność gospodarcza. Trzeba naturalnie rozważyć wszelkie koszty związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa w tej formie oraz możliwości ich optymalizacji. Naturalnym i podstawowym kosztem w działalności gospodarczej będą składki ZUS. Jeśli pozostajemy jednocześnie na etacie to zobowiązani jesteśmy do opłacania jedynie składki na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości około 260 zł, jeśli prowadzimy wyłącznie działalność to płacimy pełne składki ZUS w wysokości około 1027 zł miesięcznie lub jeśli jest to nasza pierwsza działalność to według preferencyjnej składki ZUS, przez pierwsze 24 miesiące około 410 zł miesięcznie (wszystkie dane ze stycznia 2013 r.). Trzeba pamiętać, że osoba płacąca preferencyjną stawkę ZUS nie może wykonywać działalności na rzecz dotychczasowego pracodawcy. Trzeba też rozważyć formę opodatkowania. Najpopularniejsze jest rozliczanie podatku PIT na tzw. zasadach ogólnych – można wówczas od swojego przychodu odliczać wszelkie koszty związane z jego uzyskaniem, czyli płacić mniejsze podatki (albo wcale ich nie płacić).

#3 Jakub Sieradzki

Jakub Sieradzki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 luty 2013 - 12:03

Co do siedziby firmy to oczywiście może być to prywatne mieszkanie ale ze względu na ewentualne kontrole lub odwiedziny klientów w „siedzibie” warto rozejrzeć się za usługą „wirtualnego adresu” prowadzoną najczęściej przez różnego rodzaju biura coworkingowe. Za niewielkie pieniądze (najczęściej do 100 zł miesięcznie) można podnająć adres pod którym będziemy mogli zarejestrować naszą działalność gospodarczą. Warto też rozważyć takie rozwiązanie z powodów podatkowych. Jeśli prowadzimy naszą działalność w domu to w części wydzielonej do prowadzenia działalności gospodarczej nie będziemy mieć już lokalu mieszkalnego ale lokal użytkowy. Wiąże się to oczywiście z obowiązkiem opłacania znacznie wyższego podatku lokalnego od nieruchomości oraz koniecznością odwiedzenia stosownych urzędów. Warto pamiętać, że koszt wirtualnego biura można odliczyć od podatku jak koszt utrzymania każdego innego biura.

#4 jarosz34

jarosz34

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 09:19

Dokładnie tak. Pomieszczenie powinno się jakieś zorganizować:) W domu to nie ma co się bawić w firmę sprzątającą.

#5 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 13:52

jeżeli chodzi o rynek podwarszawski to będzie ciężko, wszystko jest już raczej obstawione, chyba, że ktoś zaproponował Ci taką formę pracy. Znajomy ma właśnie taką firmę i już blisko 10 lat staje do przetargów i nic, to co dostał 10 lat temu to ma do dzisiaj (a z roku na rok zamiast podwyżka to obniżenie wysokości faktury)

#6 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 14:02

Choć nie jestem z okolic W-wy i nie orientuje się jesli o nią chodzi, to powiem szczerze, że w dzisiejszych czasach firma sprzątająca to nie jest chyba zbyt dobry pomysł. Obecnie każdy pracodawca chce jak najmniejszych kosztów dla firmy dlatego też takie rzeczy jak sprzątanie rozdziela między podległych mu pracowników lub zatrudnia te firmy sprzątające ale za marne grosze. Wiem, jak jest u mnie w mieście. Gdzie tylko moga to tną koszty, redukcja etatów, zakaz zatrudniania na umowy o pracę, zwolnienia firm sprzątających, zero szkoleń. Kompletna przysłowiowa klapa.

Proponuję trzy razy zastanowić się nim założysz tego typu firmę, no chyba, że na sam start miałbyś już swoich stałych klientów. To zmienia postać  rzeczy.

Pozdrawiam Dołączona grafika

#7 Guest_marcel barski

Guest_marcel barski
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 15:31

Inna sprawa, na start potrzebny spory kapitał, zobaczcie - http://www.szorowarki.pl/

Większość tego musicie posiadać, przynajmniej jeśli działalność będzie prowadzona na poważnie.

#8 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 14:44

firma powinna się wyróżniać ofertą, ja dlatego zacząłem współpracować z łódzką firmą - http://www.perfectblysk.com.pl/  mają różne usługi związane ze sprzątaniem

#9 Guest_marcel barski

Guest_marcel barski
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2014 - 14:44

Inna sprawa, na start potrzebny spory kapitał, zobaczcie - http://www.szorowarki.pl/

Większość tego musicie posiadać, przynajmniej jeśli działalność będzie prowadzona na poważnie.

Ok, ale ile mniej więcej kosztuje wynajem danej maszyny, a za ile można ją kupić. Możesz pokazać jakiś przykład? Właśnie się otwieramy. Brakuje mi na tej stronie właśnie takiego porównania. Myślimy na poważnie o tym, aby kupić maszyny na własność, kapitał jest...

#10 Adam78

Adam78

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2014 - 19:05

W trące swoje 3 grosze. Uważam, że dobrze zorganizowana firma sprzątająca ma sens. Kiedyś jak byłem w Anglii miałem okazje widzieć jak tam to działa. Jest to bardzo powszechna usługa - mam wrażenie duży rynek. Wydaje mi się że można wystartować za nie duże pieniądze w sensie bez super sprzętu - przecież można na początek sprzątać np. na placach budowy - mam na myśli sprzątanie w kontenerach służących jako biura dla budowlańców na czas trwania budowy. Tam też trzeba sprzątać, ale nie wiem czy od razu trzeba super sprzęt, bo tam na pewno nie sprząta się na błysk (pewnie wystarczy ogarnięcie WC i zmycie mopem podłóg). Pozdrawiam.

#11 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 10:23

Jeżeli jako siedzibę firmy podajesz własne mieszkanie, weź pod uwagę to, że wtedy podatek od nieruchomości za ten lokal znacznie wzrośnie.

#12 Guest_serena9

Guest_serena9
  • Goście

Napisano 19 maj 2014 - 13:03

Moim zdaniem to dobry pomysł na biznes, szczególnie, że ludzie są coraz bardziej zabiegani i chętniej korzystają z takich usług. Warto jest jednak zaopatrzyć się jednak w profesjonalny sprzęt czyszczący jak na przykład tutaj: http://ktrade.pl/ - jak możesz sobie zobaczyć mają tam bardzo dobre ceny . 

Pozdrawiam. 

#13 Guest_Ziiuta

Guest_Ziiuta
  • Goście

Napisano 19 maj 2014 - 13:42

Jeżeli jako siedzibę firmy podajesz własne mieszkanie, weź pod uwagę to, że wtedy podatek od nieruchomości za ten lokal znacznie wzrośnie.

Nieprawda! Jeśli w mieszkaniu fizycznie działalności się nie prowadzi, a jest TYLKO zarejestrowana to podatek od nier. się nie zwiększa!!!

#14 Guest_hera35

Guest_hera35
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2014 - 08:13

to ja może podepnę się do tematu, ale polecając firmę wynajmującą maszyny sprzątające, jak i taką u której można kupić je naprawdę okazyjnie i są bardzo dobrej jakości. Chodzi o firmę Czystapolska - konkrety możecie znaleźć na ich stronie, czystapolska.pl

#15 anastazja4390

anastazja4390

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 19 luty 2015 - 23:20

Najlepiej jak wyszukasz jakąś stałą hurtownię. Zobacz tutaj: http://esilver.com.pl/ . Mają bardzo szeroki asortyment. Zajrzyj w zakładkę promocje, na pewno uda ci się coś taniej znaleźć. Poza tym przy zamówieniu powyżej 300zł nie płacisz za dostawę. Rozpiętość cenowa jest spora także myślę, że znajdziesz coś, co zmieści się w granicach kosztów w Twoim biznes planie. Firmy sprzątające się teraz bardzo rozwijają i coraz więcej zakładów i firm korzysta z ich usług także myślę, że jest to dobry pomysł na biznes.

#16 Guest_Franco

Guest_Franco
  • Goście

Napisano 15 marzec 2015 - 14:05

fajnym pomyslem byloby wprowadzenie internetowego systemu booking-please. klienci mogliby rezerwowac sobie terminy w wygodny sposob smile.png

#17 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2025 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 13:37

Proszę - maszyny czyszczące na wynajem - szorowarki.pl/

Generalnie w tym momencie kompletnie nie opłaca się zaczynać od zakupu na własność, bo trudno powiedzieć czego można się po tym spodziewać.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#18 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 471 postów

Napisano 12 październik 2015 - 09:07

Również zastanawiam się nad założeniem firmy sprzątającej. Zleceń jest dużo, szczególnie w tych największych miastach. Zastanawiam się jaki kapitał byłby potrzebny na zakup niezbędnego wyposażenia, maszyn i urządzeń czyszczących...

#19 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 532 postów

Napisano 12 październik 2015 - 15:14

A planujesz kogoś zatrudnić czy chcesz sam to robić? Wiele firm poszukuje usług sprzątania na zasadzie outsourcingu. Zalety są takie, że koszta usług maleją ze względu na brak konieczności zatrudniania sprzątaczek na etat.

Jeżeli chodzi o sprzęt, to sam musisz zdecydować. Profesjonalne urządzenia nie należą do najtańszych, ale raz zakupione posłużą na lata i przy dobrym zarządzaniu powinny szybko się zwrócić.

Patrz na: http://www.haerson.pl/

Znajdziesz tam specyfikację tych najpopularniejszych urządzeń.

#20 Guest_kamia

Guest_kamia
  • Goście

Napisano 13 maj 2016 - 19:14

Myślę, że teraz na rynku jest bardzo dużo firm sprzątających i ciężko się przebić. Na przykład tu już padła nazwa jednej firmy z Łodzi, ja znam jeszcze damart-sprzatanie.pl, którzy również mają świetną ofertę, także widzisz...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zakładanie firmy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych