Skocz do zawartości

Zdjęcie

własna firma - jak zarządzać czasem?

wróć do serwisu Moja Firma 45 odpowiedzi w tym temacie

#1 pannn

pannn

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 luty 2013 - 18:11

Świetne szkolenie z dziedziny zarządzania swoją firmą: homocreatore.pl/biznes_life_coaching/coaching_zarzadzania_czasem

#2 marek81

marek81

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 luty 2013 - 08:53

Sporo czasu, poświęconego na "papierkową robotę" można zaoszczędzić korzystając z usług jakiegoś wirtualnego biura, którego podstawową usługą jest zwykle wirtualny sekretariat - wprawdzie wirtualna sekretarka nie parzy kawy, ale ja nie narzekam na jej usługi Dołączona grafika

#3 Jakub Sieradzki

Jakub Sieradzki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 26 luty 2013 - 20:30

Sprawne zarządzanie czasem to przede wszystkim sprawne zarządzanie sobą i samodyscyplina. Oczywiście są rozwiązania, które automatyzują wiele procesów i należy je z pewnością przeanalizować pod kątem wdrożenia. Z technicznych ułatwień choćby systemy do zarządzania czasem w firmie, obsługi klienta czy zarządzania wiedzą – najlepiej spięte w całość z systemem komunikacji w firmie (dla czytelności w wersji choćby najprostszej – kalendarz internetowy firmy spięty z naszym prywatnym kalendarzem i udostępniony sekretarce, przypomnienia mail czy sms). Prawda jest taka, że sporo czasu tracimy na umawianie się i przekazywanie informacji warto, więc tutaj szukać oszczędności.

#4 Maciej124

Maciej124

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 czerwiec 2013 - 12:17

Witam,

tak jak napisał Pan Jakub, zarządzanie sobą czy zespołem to przede wszystkim wyrobienie nawyków i samodyscyplina, druga sprawa to koncentracja na kluczowych obszarach/zadaniach. Ja u siebie używam metody 20/80.

Z całą pewnością mogę polecić rozwiązanie GetTime https://gettime.biz na pewno ułatwi pracę. W aplikacji są narzędzia do zarządzania czasem (zadaniami), projektami, wiedzą itd . Co najważniejsze są narzędzia dla właścicieli / menadżerów firm takie jak monitorowanie postępów prac w zespole. Wdrożenie takiego rozwiązania przynosi wiele korzyści i pozwala zapanować nad tym bałaganem ;) Jest to prawdopodobnie jedno z niewielu tego typu rozwiązań na rynku, które nadaje się do wdrożenia w firmie i praktycznego wykorzystania. 

Jest wersja demo więc można spokojnie po testować. Tak czy siak ceny później są naprawdę minimalne więc tym bardziej warto.

Z moich przykładów na zakończenie napiszę, że u siebie w zespole miałem problem z tym, że chłopaki wybierali najprzyjemniejsze zadania do realizacji z listy, zamiast najważniejszych, a było to już po którymś z kolei szkoleniu z zarządzania czasem, które im robiłem. Odkąd wdrożyłem to rozwiązanie wszyscy są szczęśliwi, włączając w to mnie ;) Jesteśmy teraz na poziomie koncentracji na jakości wykonywanych zadań niż na organizacji. 

miłego dnia panowie

Maciej

#5 Guest_Fionka

Guest_Fionka
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2013 - 15:21

W zarządzaniu czasem w firmie pomoże Ci specjalny program do zarządzania. My u siebie mamy Taskbeat i dzięki niemu dobrze radzimy sobie z organizacją pracy w firmie i z zarządzaniem czasem.

#6 Guest_enti

Guest_enti
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2013 - 14:07

W zarządzaniu czasem w firmie pomoże Ci specjalny program do zarządzania. My u siebie mamy Taskbeat i dzięki niemu dobrze radzimy sobie z organizacją pracy w firmie i z zarządzaniem czasem.

Dokładnie my wykupiliśmy system GetTime online na zakupach grupowych dla firm i jak na razie świetnie się sprawdza. mam nadzieję, że oszczędzamy tak, jak obiecywali...

#7 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2013 - 18:41

my też używamy gettime.biz

#8 luiza112

luiza112

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 16:09

A ja proponuję szkolenia zarządzanie prowadzone przez firmę Leadership Center. Jako menedżer w jednej z firm, zarządzam sporym zespołem pracowników, a do tego mam mnóstwo swoich obowiązków. Chcąc podnieść efektywność pracy sswojego zespołu skorzystałam ze wspomnianych szkoleń. Przydatne były nie tylko szkolenia zarządzanie zespołem ludzi, ale też zarządzanie czasem i projektami. A kadra prowadząca szkolenia jest przesympatyczma, doświadczona i kompetentna. Polecam.

#9 paweło

paweło

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 wrzesień 2013 - 08:28

Witaj Luiza,

Czy możesz napisać coś więcej o proponowanych szkoleniach, np. gdzie są one wykonywane, czy jest możliwość zrobiania ich w wybranym przeze mnie miejscu. Słyszałem też, że w czasie takich szkoleń realizuje się różne zadania i gry decyzyjne. Możesz napisać coś więcej o narzędziach przy pomocy których robione są szkolenia.

#10 luiza112

luiza112

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 16:38

Akurat moja firma mieści się w Warszawie, a organizowane przeze mnie szkolenia odbyły się w hotelu na jej obrzeżach, więc nie było problemu z dojazdem. Najlepiej skontaktować się z przedstawicielem firmy, wówczas udzieli szczegółowych informacji o usługach.

Jeśli chodzi o narzędzia, wśród których znajdują się gry symulacyjne, to przyznam że pierwszy raz  mogłam uczestniczyć w takich ciekawych warsztatach. Dzięki grom nauczyłam się przewidywać konsekwencje podejmowanych decyzji, a to duża umiejętność w moim zawodzie. Kontakt z firmą znajdziesz na stronie www.leadership-center.pl.

#11 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2013 - 09:08

Szkolenia w tym zakresie są pomocne, o ile oczywiście są na dobrym poziomie merytorycznym. Pamiętam wiele szkoleń, związanych z moim doskonaleniem zawodowym, które nie wniosły do mojego życia niestety nic. Popieram też sposoby na oszczędzanie czasu poprzez zatrudnianie osób, odpowiedzialnych za pewne obowiązki. Jedną z takich firm, które polecam, jest kancelaria podatkowa wrocław. Nie uważam, że opłacanie dodatkowych usług to strata pieniędzy. W koncu czas to pieniądz Dołączona grafika

#12 garet

garet

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 02 październik 2013 - 09:28

Ja również popieram takie szkolenia. Wcześniej myślałem że wystarczy kupić program do zarządzania, teraz jednak wiem że nie mógłbym go wlaściwie użytkować nie znając zasad. Zarządzanie projektami szkolenia pomogły mi w poprawie rentowności mojej firmy.

#13 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 09:10

Szkolenia to podstawa umiejętnego zarządzania. Też się o tym przekonałem. Ja np. ostatnio skorzystałem z pomocy firmy MDDP-BC w tym zakresie. Naprawdę się sprawdzili. Jeśli ktoś rzeczywiście chce efektywnie zarządzać projektami to polecam zapoznać się z ich ofertą: http://www.mddp-bc.p...nie-projektami/.

#14 pracownikroku

pracownikroku

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 12:30

Trzeba traktować czas, jak kapitał i nauczyć się nim zarządzać.

Przyda się szkolenie, ale u mnie na przykład umiejętność zarządzania czasem pojawiła się po szkoleniach z zarządzania projektami.

(Tu adres WWW gdyby was interesowały te szkolenia, bo nie ma tego za wiele w Polsce)

Później umiesz ocenić, czy warto w coś inwestować czy też nie, czy ilość poświęconego na coś czasu jest proporcjonalna do efektów i czy te efekty spełniają oczekiwania czy też nie.

#15 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 19 marzec 2014 - 19:49

Mnie w zarządaniu, a tak konkretnie w znajdowaniu różnego rodzaju potrzebnych usług pomogł serwis http://odkryjfirme.pl/. Prowadzę małe biuro turystyczne i początki były bardzo trudne. Ma szczęście udało mi się wpaść przypadkiem na tą stronę. Wysłałem tylko jedno zapytanie, a otrzymałem wiele odpowiedzi z różnych hoteli. Polecam serdecznie to rowiązanie. Oszczędza czas i pieniądze.

#16 Guest_Mietek

Guest_Mietek
  • Goście

Napisano 19 maj 2014 - 10:14

Zgadzam się w 100% z przedmówcą! Doskonała miejsce. Dzięki odkryjfirme.pl w szybki sposób rozwiałam swoje wątpliwości co do wyboru dostawców do mojego sklepu z obuwiem sportowym. 

#17 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2014 - 14:57

Każdy kto się szkoli ma swój punkt widzenia i własne zdanie, doświadczenia. więc i ja podzielę się swoim. Samodyscyplina to jedno, odpowiedni plan to drugie, natomiast w pewnym momencie doszłam do wniosku, że i tak mam 24 h na dobę (jak każdy) więc niektóre obowiązki muszę wydelegować, by zająć się bardziej złożonymi. I tak zahaczyłam się o firmę annjust-office.pl na początek jedna usługa, p.óźniej druga, i trzecia. i tak w dniu dzisiejszym tylko zarządzam swoim zespołem i co ważne: mam wolne wieczory, a nie tak jak przedtem praca do 22. Metoda małych kroczków i czas pozwolił osiągnąć to co mam teraz. Ale nie sama!! mam wsparcie i czas dla siebie i pieniądze bo firma idzie w tym kierunku, w którym chce smile.png Wiec serdecznie i ze szczerego serca polecam annjust-office.pl  !!!!!

#18 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1855 postów

Napisano 16 styczeń 2015 - 13:04

Odsyłam tutaj - http://leadership-ce...ry-symulacyjne/

Generalnie nie ma problemów ze znalezieniem gier, kwestia tego jaka jest ich funkcjonalność oraz co rzeczywiście z nich wynika.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#19 GogLLo

GogLLo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 26 maj 2015 - 17:43

Outsourcing jest na czasie, ważne aby monitorować wyniki firm, którym zlecamy dane zagadnienie Naszej firmy, ale ogólnie sami zaoszczędzamy czas na oddanie się fachowcom :)

#20 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 94 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 13:31

Jeżeli szukacie usprawnień w komunikacji z klientem, zachęcam do zapoznania się z zasadami działania platformy serwerSMS.pl. Dzięki masowej wysyłce powiadomień sms/mms/vms można zwiększyć także lojalność względem marki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych