Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Rozliczenie wdowy wspólnie z małżonkiem

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 10:42

Moja siostra została wdową. Chce jej pomóc przy rozliczeniu za poprzedni rok. Czy może ona rozliczyć się na preferencyjnych warunkach wspólnie ze zmarłym małżonkiem?

#2 Jarsz

Jarsz

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 158 postów

Napisano 08 luty 2013 - 10:49

Rozliczenie wdowy wspólnie ze zmarłym małżonkiem.Wdowa której małżonek zmarł również może rozliczyć się z nim na preferencyjnych warunkach. W przypadku gdy jeden małżonek zmarł wdowa może rozliczyć się ze zmarłym mężem w przypadku gdy od początku roku do chwili śmierci małżonka była zachowana wspólność majątkowa oraz związek małżeński został zawarty przed rokiem za którym wdowa chce się rozliczyć wspólnie z małżonkiem. Należy pamiętać o formalnych warunkach w stosunku do urzędu skarbowego właściwego do rozliczenia podatku dochodowego za poprzedni rok. Należy złożyć wniosek o rozliczenie wspólne ze zmarłym małżonkiem wraz lub przed złożeniem deklaracji Pit przed terminem obowiązkowego złożenia formularza do urzędu skarbowego.

#3 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3744 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 08 luty 2013 - 13:11

Moja siostra została wdową. Chce jej pomóc przy rozliczeniu za poprzedni rok. Czy może ona rozliczyć się na preferencyjnych warunkach wspólnie ze zmarłym małżonkiem?

może sie rozliczyć,nie trzeba składać żadnego wniosku,należy tylko w PIT 37 zaznaczyć w punkcie 6 okienko nr.2 i złożyc zeznanie do 30 kwietnia 2013 r.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 luty 2013 - 18:22

do Jarsz- ciekawa jestem z jakich źródeł wklejasz te teksty z błędami, bo to nie pierwsza taka pomyłka

#5 Guest_greco

Guest_greco
  • Goście

Napisano 01 marzec 2013 - 16:26

może sie rozliczyć,nie trzeba składać żadnego wniosku,należy tylko w PIT 37 zaznaczyć w punkcie 6 okienko nr.2 i złożyc zeznanie do 30 kwietnia 2013 r.

Nie okienko nr 2 tylko nr 3

#6 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3744 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 01 marzec 2013 - 19:16

Nie okienko nr 2 tylko nr 3

Masz 100% racji,nie miałam przed sobą Pitu 37

Dodaj odpowiedź