Skocz do zawartości


Emeryt wojskowy


wróć do serwisu Kadry 39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ELARBIT

Guest_ELARBIT
  • Goście

Napisano 12 luty 2008 - 15:20

Witam. w firmie jest zatrudniony emeryt wojskowy czy ja mam obowiązek poinormować właściwy organ emerytalny o jego zarobkach za ubiegły rok? Jeżeli tak to jaki jest termin i czy jest do tego specjalny druk?

#2 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 12 luty 2008 - 15:32

ja mam emeryta-policjanta i dzwoniłam do zusu i jeśli bierze emeryturę z zusu (w co wątpię) to piszesz zaśw. o dochodzch za okres 01-12.2008, a jak z MONu, to nie. Mundurowi emeryci mogą zarabiać bez ograniczeń.

#3 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 12 luty 2008 - 15:32

a termin-do końca lutego

#4 Guest_Renia

Guest_Renia
  • Goście

Napisano 12 luty 2008 - 20:08

Z tymi nieograniczonymi zarobkami dla emeryta wojskowego to nie jest tak.Bez ograniczeń mogą zarabiać emeryci z pełną wysługą wojskową,z niepełną mają ograniczenia.U mnie równiez pracują emeryci wojskowi.To ich problem,żeby nie przekroczyć określonego limitu dochodów,poniewaz płacą za to znacznie zwiększony podatek do Urzędu Skarbowego.Nikogo w Wojskowym Biurze Emerytalnym nie informuję.

#5 Guest_driver

Guest_driver
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 21:25

emerytwojskowy sam ma obowiązek poinformaować WBE o dochodzie tu wszystko znajdzieszwww.wbewawa.zillion.pl/wbewawa/aktualnosci/index.php

#6 Guest_Helena

Guest_Helena
  • Goście

Napisano 16 listopad 2008 - 16:40

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania dotyczące spraw związanych z przejściem na emeryturę lub rentę inwalidzką. Pomogę dochodzić swoich praw wynikających z obowiązujących ustaw i rozporządzeń. W szczególności w WBE Wrocław. Oczywiście bezpłatnie. Każda pomoc oparta będzie na aktualnym stanie prawnym.Podam zawsze konkretny art. ustawy.

#7 Guest_Jodek

Guest_Jodek
  • Goście

Napisano 25 listopad 2008 - 11:35

Dodam ja i swój wątek.Żołnierz zawodowy z prawami emerytalnymi(min. 15 lat ((40% po 15 latach)), bierze przez rok uposarzenie z WBE i w tym okresie może dorabiać ile mu pracodawca zapłaci.Nst. pracując przy pełnej wysłudze-bez ograniczeń, a nie pełnej-jakiś procent ze średniej krajowej, ale jaki zabij mnie nie wiem.

#8 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2008 - 15:13

Zakład pracy ma obowiązek do końca marca poinfomowac organ emerytalny o wysokości przychodu, chyba że emeryt ma pełną wysługę emerytalną wynikającą ze słuzby wojskowej/pracy.(art.40 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym...) W przypadku przekroczenia przychodu możliwego do osiagnięcia i nie przesłania zaśw. w terminie ustawowym , świadczeniobioca będzie musiał zapłacić odsetki.

#9 Guest_Dariusz

Guest_Dariusz
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2008 - 18:04

Chętnie skorzystam z porady,mój adres ernt@o2.pl. Proszę o kontakt autora "Helena"

#10 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2008 - 21:51

Witam - czy może ktoś podać próg zarobkowy dla emeryta wojskowego. Dziękuje

#11 Guest_wladek

Guest_wladek
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2008 - 15:29

Posiadam pełną wysługę wojskową za 30 lat pracy w MON.Ile mogę dorobić .Mój wiek to 59 latProszę o odpowiedz Helenę

#12 Guest_skecz

Guest_skecz
  • Goście

Napisano 07 marzec 2009 - 07:40

Mam pytanie, bendąc na emeryturze wojskowej nie pełnej i prowadząc swoją działalność gospodarczą, od której jest płacony do zusu podatek zdrowotny, zostanie doliczony jakiś procent po uzyskaniu wieku?

#13 Guest_?

Guest_?
  • Goście

Napisano 07 marzec 2009 - 15:04

to jest składka zdrowotna a nie podatek, nie opłacasz składki emerytalnej więc nic nie będzie doliczone

#14 Guest_www.jozio52@wp.pl

Guest_www.jozio52@wp.pl
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2009 - 21:05

Jestem emerytem woj. chcę skorzystać z WDW co mam załatwić i jakie złozyć dokumenty? Proszę o fizyczne przedstawienie jakie kwoty mam do uiszczenia bo te % to nie dla mnie !

#15 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2009 - 08:56

Pani Heleno proszę o podanie swojego maila to napiszę o swojej sprawie solarmaj@poczta.onet.pl

#16 Guest_byłyzolnierzzawodowypl

Guest_byłyzolnierzzawodowypl
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2010 - 03:24

zabrakło mi 3% do pełnej emerytury - przez ładnych parę lat będę pracować za pół darmo. Wybierając służbę wojskową jako zawod trzeba się zastanowić. Podczas mojej służby przepisy emerytalne zmieniły się 3 razy, niestety zawsze na niekorzyść.

#17 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2010 - 14:50

Pani Heleno proszę o podanie maila, jestem byłym żołnierzem coda5@wp.pl

#18 Guest_ja50

Guest_ja50
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2010 - 09:50

Żołnierz zawodowy z pełna wysługa może zarobic bez ograniczeń, natomiast emeryt bez pełnej wysługi może zarobic w ciągu roku 25999,80 zł.

#19 Guest_jw

Guest_jw
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2010 - 10:09

Witam Heleno proszę o kontakt emjot68@wp.pl wiem że trzeba wystawić emerytowi o niepełnej emeryturze wojskowej Rp-7 i przesłać do właściwego WBE

#20 Guest_ja50

Guest_ja50
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2010 - 12:19

Nie Rp-7 tylko zaświadczenie - najlepiej w formie tabelki wykazując zarobki za każdy miesiąc . Każde wojskowe biuro emerytalne ma druki



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych