Skocz do zawartości

fotografia dnia

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marcin S.

Guest_Marcin S.
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2002 - 15:28

Czy pracodawca ma prawo wymagać, by pracownik pisał fotografię dnia (czynności które wykonywał w pracy wraz z podanym czasem). Jeśli tak, to proszę podać konkretny przepis, który o tym mówi.Z góry pozdrawiam i dziękuję

#2 Guest_AC25

Guest_AC25
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2002 - 00:26

nie słyszałam czegoś takiego w całej mojej karierze zawodowej, nawet nie ma tego w kodeksie pracy.Wymysł i wymagania odosobnionego pracodawcy, który musi być bezwzględny,wymagający i nieufny.Musisz robić to co każą, a jak nie to 10 -ciu na Twoje miejsce,wolna amerykanka.Wszystko jest dzisiaj możliwe. Szef to pan i władca! Pozdrawiam.

#3 Guest_Lech

Guest_Lech
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2003 - 12:18

Ja w pracy muszę na pytanie szefa, co dziś załatwiłem, pokazać dokumenty (e-maile). Ale żeby robić "fotografię dnia", to już lekka przesada... Współczuję, choć wydaje mi się, że jeśli tworzenie takiego dokumentu jest wymagane umową o pracę lub regulaminem pracy, to - niestety- pracodawca (szef) ma prawo tego od Ciebie wymagać. Życzę powodzenia w pisaniu raportów dziennych.

#4 Guest_Glutmen

Guest_Glutmen
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2009 - 16:41

Idiotyzm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Te osoby,które to wymyśliły powinny się delikatnie mówiąc leczyć!!!!!!!!!!

#5 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2009 - 19:39

U mnie w pracy kiedyś kazali pisać coś takiego magazynierowi, żeby sprawdzić czy rzeczywiście ma tak dużo pracy jak mówił. Pamiętam, że cały dzień chodził z kartką i zapisywał co do minuty, co robi. O ile dobrze pamiętam, to tylko raz takie coś zrobił. Nawet nie wiem, czy ktoś z szefostwa to przeczytał. Dla mnie to kompletny idiotyzm. Można napisać jakiś raport na koniec dnia, ale nie opisywać co do minuty co się robi. Przecież pisanie tego zajmuje dodatkowo czas... Bezsens. Ja bym nie mogła takiego czegoś robić, bo zdarza się, że robię kilka rzeczy na raz. ;)

#6 Guest_???

Guest_???
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 13:01

no coz moi drodzy, niewiedza nie jest niczym zlym ;) fotografia czasu pracy to jedna z wielu metod badania pracy ale nie pod katem tylko kontroli, przede wszystkim w aspekcie organizacyjnym. Nie jest to nic zlego- pod warunkiem ze pracownik wykonujacy taki pomiar jest poinformowany jaki cel jest tego dzialania. Nie nalezy popadac w panike, ze pracodawca szuka kogos na nasze miejsce tylko cieszyc sie, ze wreszcie ktos zwrocil uwage na Wasze stanowisko i szuka rozwiazan usprawnienia go. pozdrawiam i zycze udanych pomiarow!

#7 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 06 październik 2009 - 11:52

Zgadzam się z Panem ??? - Nie prowadzisz badań (analiz)- nie wiesz co należy zmienić, aby eliminować marnotractwo w postaci wykonywania zadań zbędnych.

#8 Guest_mata

Guest_mata
  • Goście

Napisano 06 październik 2009 - 11:58

U nas fotografie dnia są wykonywane na stanowiskach produkcyjnych przy wprowadzaniu do produkcji nowych wyrobów i robi to technolog, ale zdarza się, że szef życzy sobie, aby poszczególni pracownicy zdawali pisemne relacje z czynności wykonywanych w ciągu dnia. Też uważam, że to może być bardzo przydatne w sprawnym kierowaniu firmą. I nie ma się co burzyć, chyba, że ma się coś do ukrycia np. 5 godz. wolnych od wykonywania zadań.

#9 Guest_kurier

Guest_kurier
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 01:31

Prościej byłoby podejść do pracownika i zapytać,,?,, co chciałbyś zmienić w swojej pracy ,aby praca stała się ,, efektywniejsza,, i,,lżejsza,,. Plus dla pracownika i plus dla pracodawcy. Pracownik wkłada mniej wysiłku -pracy i wypracowuje przynajmniej,, więcej,, w tym czasie pracy .Moim zdaniem najlepsza jest rozmowa -jest to najlepsza metoda na rozwiązywanie ,,problemów,,a nie podchodzenie do pracownika w formie ..papierowej .. (fotografia dnia) .

#10 Guest_Ann

Guest_Ann
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2010 - 20:55

Uważam, że fotografia dnia pracy nie jest czymś złym jeśli tylko dwie strony znają cel tego zadania, jeśli wprowadza się to tylko po to aby udowodnić, że ktoś źle pracuje albo jest za dużo pracowników to konsekwencję powinien za taki stan rzeczy ponieść kierownik a nie szary pracownik.

#11 Guest_xxxx

Guest_xxxx
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 20:01

Fotografia dnia pracy nie służy by gnoić pracownika tylko by określić jak on zarządza swoim czasem. Chodzi głównie o badania i analizę kompetencji pracownika oraz kto i co zaprzata mu głowę w czasie pracy (nadmierne telefony, wykorzystywanie pracownika przez innych współpracowników, itd. ) dla tych co pisali że to idiotyzm to proponował bym lekturę na temat zarządzanie czasem. Wtedy by docenili takiego pracodawcę, bo po tygodniu takich badań i zastosowaniu się do uwag specjalisty już niebawem zauważyliby że ich 8 godzinny czas pracy skróciłby sie o jakieś 20% które mogli by poświęcićvna jakieś milsze sprawy podczas swojego 8 godzinnego dnia pracyNo ale co byle nażekać i nażekać

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2017 - 16:25

szukam dobrego kursu fotografii we wrosławiu. czy ktoś moze miał styczność z tym kursem: kreatywne-foto-warsztaty.pl/? jakie wrażenia? dużo wynieśliscie?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 luty 2021 - 13:40

polecam rajfoto.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych