Skocz do zawartości


Rozliczenie czasu pracy kierowcy w jb - ksiegowanie na zwrot wydatkow czy na parag. płacowe

płace zwrot wydatki kierowca jb

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_sidd

Guest_sidd
 • Goście

Napisano 24 maj 2013 - 09:34

tak jak w temacie obciążając za wynajem bussa placowke tj szkole przez zeas to czy te kwoty brac w zeasie na zwrot wydatków placowych 4010,4110,4120,4780 czy na 4300/4210....potem placic nadgodziny z budzetu i później przenosić pieniądze z parag 4210/4300 w razie brakow na placowych pod koniec roku ...sa to kwoty nieduze 200 zl na miesiąc dzieki za odp.

#2 gabi

gabi

  gabi

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 3043 postów
 • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 24 maj 2013 - 09:50

te kwoty to brać na dochody a nie na zwrot wydatków

#3 Guest_sidd

Guest_sidd
 • Goście

Napisano 28 maj 2013 - 13:53

te kwoty to brać na dochody a nie na zwrot wydatków

OK,..Gabi widze ze Ty jesteś w tych tematach dobrze obeznana to poradzę się w tych sprawach których do końca nie wiem a poprzedniczka tak robiła. Z tym wynajęciem to mam pytanie dlaczego na dochody miałbym to oddać,..ponieważ ja to oddam na dochody opłace z własnych środków z budżetu paliwo nadgodziny kierowcy itp. a urząd nie pokryje za mnie tych srodkow w końcu roku a i w planie nie mogę uwzglednic tych kwot bo nie wiem ile tego będzie na następny rok.,.. no i sytuacja zmusi do zwiększenia planu paragrafów placowych pod koniec roku,..wiadomo rzeczowka jak zostanie to UG nie zwiększy planu i tu jestem stratny. OK jakbym to wziął na dochody to rozumiem obciąże rachunkiem szkole jakaś,.. jeżeli w planie finansowym zeasu jest rozdział" sport w szkole" i przecież nie będę obciazal samego siebie to dokument wewnętrzny do obciążenia opisany w polityce rachunkowości jest jak najbardziej na miejscu ? Dzięki za info.

#4 gabi

gabi

  gabi

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 3043 postów
 • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 28 maj 2013 - 18:43

jeżeli nie masz w uchwale budżetowej zapisu że zwroty wydatków dokonanych w tym samym roku budżetowym przyjmuje się na rachunki bieżące wydatków i zmniejszają wykonanie wydatków w tym roku budżetowym to musisz faktury za wynajm busa dla innej jednostki księgować na dochody, piszesz do UG o zwiększenie planu na wydatkch o kwotę z wynajmu, to że prowadzisz ZAS to prowadzisz obsługę finansową i administracyjną kilku szkół więc każda szkoła winna mieć swój plan jak i odrębne księgi więc nie widzę powodu żeby w obrębie zasu obciążać wynajmem, ale to ty musisz zdecydowaćDodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: płace, zwrot, wydatki, kierowca, jb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych