Skocz do zawartości

inwentaryzacja

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jola

Guest_jola
  • Goście

Napisano 23 luty 2009 - 18:29

dzieczyny wiem że to forum kadrowe ale czy możecie mi pomóc w kwestii inwentaeryzacji. Mój zakład to szkoła. czy powiecie mi na co powinien być OT? wiem - przekazanie środka trwałego, ale czy możecie coś więceJ? Czy sprzęt obcy - zakupiony przez sponsorów po sporządzeniu protokołu zdawczo-odbiorczego ma być wpisany do ks. inwentarzowej? I jeszcze jedno kartoteki ilościowe - czy wy wpisujecie WSZYSTKO? czy macie ustalony pułap czy ze względu na wartość bądź inne kryterium? u nas nie ma jasno sprecyzowanych tych procedur postępowania. czytam ustawę o rachunkowości ale dla mnie to zbyt niejasne. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę ew. polecenie fachowei prasy ale "czytliwej"

#2 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 23 luty 2009 - 20:13

u nas ewidencję wartościowo-ilościową prowadzimy powyżej 500 zł, z wyjątkiem mebli, które niezależnie od wartości przyjmujemy jako przedmiot wartościowo-ilościowy

#3 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 23 luty 2009 - 20:14

szkoła powinna mieć stworzoną instrukcję inwentaryzacyjną, a jak jej nie ma to trzeba byłoby ją stworzyć

#4 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 23 luty 2009 - 20:17

Ja jestem po kontroli i wpisywuje sprzęt zakupiony przez sponsorów -zrobiłam odzielnie jako sprzęt obcy darowany (prowadzę inwentaryzację komputerowo nie bawie się ręcznie mam ok 30000 pozycji szkoda czasu ) tak jak mam sprzęt wypożyczony, a do ilościówki wpisuję nawet czajniki, po kilku latach ciężko dojść co kupione było - datami.Jolu powinnaś porozmawiać z główną księgową ona decyduje do jakiej kwoty wpisywać do ilościówki . Jeżeli pracujesz w budżecie to radzę wszystko wpisywać , robie to z kolezaną na bierząco.

#5 Guest_jola

Guest_jola
  • Goście

Napisano 23 luty 2009 - 21:48

dziękuję wam bardzo. problem tylko w tym że księgowa nie chce się w to mieszać i twierdzi że to maja działka chyba ma rację no chyba że pomożecie jakąś podstawą prawną nawet typu że to my decydujemy co do ilościówki. a wiecie coś o tych OT? Aga - ty nie prowadzisz ksiąg w ogóle? tylko za pomocą programu? Vulcan może? czy darowizny od sponsorów wykazujecie jako stan zwiększony szkoły? w kwotach? czy tylko ilościowo? dziękuję wam za pomoc

#6 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 20:55

Prowadzę komputerowo i nie mam podważone przez kontrolera oddzielnie książkę a oddzielnie inwentaryzację i nie w Vulcanie tylko w Excelu .wszystkie darowizny czy w wypożyczeniu sprzęt wprowadzam do ilościówki .Nadmienie muszę znać wszystkie przepisy ciągle mam kontrole wewnętrzne , nie pracuje obecnie w szkole tylko w budżetówce ale w jakiej nie mogę napisać bo byście się śmiały że tam trafiłam , nawet nie mogę podawać jak ktoś sie pyta . Przepraszam Was wszystkich.Jolu jak będziesz chciała druki to napisz swoją pocztę to prześle.

#7 Narzędziownia

Narzędziownia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 20:51

Witam,

Dobrze jest prowadzić inwentaryzację komputerowo,  przez co nie trzeba szukać dróg na skróty,  tylko wpisuje się cały majątek  jak leci, z odpowiednim podziałem na grupy, rodzaje i miejsca użytkowania. 

Koniecznie trzeba się zaopatrzyć w etykiety inwentaryzacyjne zadrukowane kodem kreskowym, foliowe, nie papierowe, aby starczyły na lata. Dostępne w zestawie z programem do inwentaryzacji, oraz czytnikiem kodów kreskowych lub kolektorem danych np.  takim jak w przykładowym zestawie  http://www.pwsk.pl/i...inwentaryzator/.  Sprzęt i programy są tanie, a czasu nam zawsze brakuje.

Pozdrawiam Jacek

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych