Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

przychód za który zakupuje się umeblowanie do mieszkania podlegają opodatkowaniu?


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 14:35

W Grudniu sprzedałam mieszkanie. Z przychodu który uzyskałam z jego sprzedaży planuje odremontować dom i kupić nowe meble. Czy mogę korzystać ze zwolnienia od podatku.

#2 Jarsz

Jarsz

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 158 postów

Napisano 06 luty 2013 - 14:47

Sprzedaż mieszkania i remont i zakup mebli z tych środków innego mieszkania nie korzysta ze zwolnienia podatkowego.

Zwolnieniu od podatku dochodowego wynikającego z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w art. 30e są uwzględnione wydatki które są przeznaczone na własne cele mieszkaniowe w postaci np. remontu.
Jednakże ustawa nie definiuje zagadnienia remont własnego budynku mieszkalnego. Orzecznictwo wskazuje, że nie należy przenosić w sposób mechaniczny zapożyczeń zwrotów i terminów z regulacji odnoszących się do prawa budowlanego. Jednocześnie należy tu zastosować wykładnie językowa która wskazuje że za remont budynku mieszkalnego uznać należy uznać należy w szczególności wykonanie robót budowlanych w istniejącym budynku mieszkalnym wraz z wymianą dotychczas użytkowanych. W tym zakresie nie można uznać zakupu mebli jako jako części remontu na zasadzie której można by było odliczyć vat.

#3 Mirasek

Mirasek

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 06 luty 2013 - 19:55

W Grudniu sprzedałam mieszkanie. Z przychodu który uzyskałam z jego sprzedaży planuje odremontować dom i kupić nowe meble. Czy mogę korzystać ze zwolnienia od podatku.

Meble nie bardzo, ale remont własnego mieszkania owszem.Podaję Ci link do artykułu w temacie:http://www.pit.pl/aktualnosci-podatkowe/1801-podatek-od-sprzedazy-nieruchomosci-w-2012-roku-10972/

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2013 - 14:09

W Grudniu sprzedałam mieszkanie. Z przychodu który uzyskałam z jego sprzedaży planuje odremontować dom i kupić nowe meble. Czy mogę korzystać ze zwolnienia od podatku.

Polecam zawsze aktualne informacje https://www.bezposrednikow.pl/

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2013 - 14:10

Polecam zawsze aktualne informacje https://www.bezposrednikow.pl/



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych